problem

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Neregistrovaný

problem

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Vie mi niekto poradiť ? založil som nový reef má asi 1 mesiac v zábehu. Včera mi omylom padlo do žumpy celé balenie granúl pre morské ryby od JBL cca. 2dcl. Problém je v tom že som to zbadal až po 20 hodinách. Voda v celej nádrži je mútna a pravdepodobne sa to celé rozpustilo vo vode. Vie niekto poradiť čo robiť ? Keď vymením celú vodu ovplyvní to živé skaly a piesok? prežije v nich niečo? Tiež je problém že vodu viem pripraviť len 15% objemu nádrže denne. Tiež mám otázku voda čo ostane vo vrstve dna cca 3cm a v refugiu pri výmene po doplnení do 100% nádrže ovplivní NO3 a NO2 v akom množstve? ako veľmi je jedovaté také veľké množstvo žrádla vo vode? Objem nádrže 1100 Litrov. a 2 dcl granúl? ? ?
Prosím neriešte prečo a ako sa to stalo ale to ako sa dá pomôcť! ďakujem
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Tu vodu musis rozhodne vymenit, cim skor, tym lepsie. Ak ju nevymenis celu naraz (alebo aspon velku cast ), obavam sa, ze aj tak sa ti nepodari zachranit vela ziveho v nej :cry: .
Najlepsie by bolo, keby si ju vymenil za novu morsku vodu ale uz odstatu - nie celkom cerstvu, alebo pouzitu z nejakeho zabehnuteho akvaria. Ak je problem v tom, ze reverzka ti vyrobi len 15% objemu nadrze denne, skus kupit vodu z RO v nejakej akvaristike, alebo kup rovno zarobenu morsku. Neviem odkial si, ale v Ba taketo moznosti su a predpokladam, ze aj v inych mestach, kde sa niekto morom zaobera. Inak, neviem ako mas stavane sutre, ale staci, ked ich budes mat po vymene zaliate vodou polozene na dne a potom, po doplneni vody, ich zase poukladas do povodneho stavu. Tak by sa dal potrebny objem vody zmensit. A urcite pusti ihned odpenovac na plny vykon :!:
Vela stastia,
Martin
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

2dcl granuli na 1100l vody nie su ziadna katastrofa, hlavne v zabehu, ak som spravne pochopil, mas tam len zive skaly a piesok...ziadne koraly, tak o nic vazne nejde.
Ak mas v systeme odpenovac, denne vylievaj nadobku a pridaj do vody TROCHU niecoho ako Aquacare Phosphate minus , to pomoze vyslahat z vody fosfor, zo zvyskom si nadrz poradi casom sama. Vymenou vody samzrejme nic neskazis , ale nepanikar
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Sorry ale prehliadol som, ze nadrz je 1100 l :)
Takze ako pise Roman, vymena vody nekodi, ale staci odpenovac a mal by si byt ok...
Martin
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Dnes som tam bol pozrieť

Príspevok od používateľa laomedon »

Dnes som tam bol ráno pozrieť a vizeralo to ďaleko lepšie ako včera, voda na pohlad skoro čistá, ešte včera sa pridala filtrácia 1x najvačšia hlava od Atmana s najjemnejšou penou a 1x najväčší vonkajší filter od Atmana len s vatovou vložkou. Verím že všetko bude čoskoro v poriadku.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"