Dotaz začátečníka

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Dotaz začátečníka

Príspevok od používateľa moře »

Jedná se mi o toto. Chci si založit akva a pomalu už nakupuji material. A teď k tomu dotazu..... Chci tam zatím svítit HQI výbojkou a pokud tobude málo přídaám tam ještě jednu nebo ze 2x T5, ale na ten rozběh jakou tu HQI mám použít 10 000k, 14 000k nebo 20 000k jde mi o to aby to dobře vypadalo a aby se koráli dobře cítili. Já jsem si vybral 14 000k co vy na to? Je to tady ta http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=br09 Mám ji koupit nebo nějakou jinou, poraďte. Děkuji
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

chlapec moj , necakaj ze sa ti tu bude niekto rozpisovat, vsetko je tu na fore treba si to len precitat, dokonca ani hladat nemusis, staci si len precitat, :wink:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

gajduso napísal:chlapec moj , necakaj ze sa ti tu bude niekto rozpisovat, vsetko je tu na fore treba si to len precitat, dokonca ani hladat nemusis, staci si len precitat, :wink:
Já nechci aby se tu někdo rozepisoval, šlo mi jen o to, že někdo napíše /PRO ZAČÁTEK NEBO LEPŠÍ SPEKTRUM MÁ TA A TA A HOTOVO/, ale pokud to někoho pobouřilo, tak se omlouvám. Jde mi jenom o to spektrum o nic jiného!!!! Já nevěděl, že to je takový problémmmmmmmmm!!!!! :cry:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

:lol: :lol: :lol:
ja som neni pobureny ani sa ma to nedotklo, ale ty si zaregistrovany na reefe a aj tebe by malo zalezat aby sa tu temy neopakovali aby sa to tu den co den zneprehladnovalo, informacii je tu dost precitaj si a dozvies sa vsetko
a ake spektrum pouzijes je na tebe kludne mozes pouzit 14000k , 20000k je viac do modra,
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

gajduso napísal::lol: :lol: :lol:
ja som neni pobureny ani sa ma to nedotklo, ale ty si zaregistrovany na reefe a aj tebe by malo zalezat aby sa tu temy neopakovali aby sa to tu den co den zneprehladnovalo, informacii je tu dost precitaj si a dozvies sa vsetko
a ake spektrum pouzijes je na tebe kludne mozes pouzit 14000k , 20000k je viac do modra,
Děkuji za odpověď. A ještě jednou sorry. Ale opravdu jsem se tuto informaci snažil najít, hlavně o těch spektrech a nic. Asi jsem hledal Všude se píše já používám toto a já zase toto, ale nikde praktické věci. Jako toto je lepší pro toto a to zase pro toto. ASI JSEM SLEPÝ!!! :oops: :oops: :oops:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Co jsem měl možnost vypozorovat,nejčastěji se používají 14000K.20000K z ní je světlo opravdu moc pěkné,ale korálnatci strácejí barvu nebo hnědnou,která zdaleka není způsobena pouze osvětlením.Vyzkoušel jsem T8,HQI a teď přecházím na T5 od ATi.Mnohá akvária mě přesvědčila,že T5 jsou nejlepší.Stačí se podívat na polskej reef (nádrž měsíce) a najdeš tam,jak krásná je nádrž v T5.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

dolezity je aj rozmer aqa.... aby si s vybojkou dosvietil vsade....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

moře napísal:..... Všude se píše já používám toto a já zase toto, ale nikde praktické věci....
Jestli ono to nebude tím, že lidské oko je velmi specifické a proto každý vnímá barvy trochu jinak a navíc všichni nemají stejnou představu o barvě světla ve svém AQ. Někomu se líbí světlejší barva, která imituje spíše mělké laguny, někdo má zase raději barvy více modré, které se snaží navodit hlubší části mořských útesů.
Takže vlastně každý hledáme kompromis mezi tím, co se líbí nám a tím, co se líbí korálnatců. Rybám to bývá většinou úplně fuk :)
Na svou otázku nedostaneš jednoznačnou odpověď zkrátka proto, že na ní jednoznačná odpověď neexistuje. Opravdu si projdi celé fórum a uvidíš, že mnoho tvých dotazů se tu už řešilo ( a ne jednou ). Získáš tak lepší představu o většinových názorech na tomto fóru. Když pak zabrousíš na jiné weby, narazíš určitě na odlišné většinové názory na stejné věci :) tak už to ale v životě chodí :D

P.S.: pokud si vložíš do "Vyhledávání" ( vlevo nahoře ) slovo "spektrum" vyjede Ti spousta stránek, kde se o tom píše : http://www.reef.sk/search.php?mode=result
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"