Založení nového akva - pojede to

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

1.moc světla
2.příliš spěcháš. I se svými soudy ( ale to už je ohraná deska )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

vik_33 napísal:1.moc světla
2.příliš spěcháš. I se svými soudy ( ale to už je ohraná deska )
1 - chápu
2 - ne. :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Takhle je to s bleskem

Obrázok

To je bez blesku ,ale pomalý čas

Obrázok

A tak je to asi nejlíp.Není to ze stativu,nechtělo se mi pro něj :D

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

No jo, ale i s tím bleskem to má viditelně zelené polypy. U mě jsou bledé!!!! Však ve čtvrtek jak ke mě přijedeš tak to uvidíš na vlastní oči. Ten rozdíl, třeba oproti Pavoně je markantní a ta je umístěna přímo 15cm pod HQIčkem a daří se ji, má přírustky cca. 6-7mm a nádherně zelená. :wink:
porovnej
Obrázok
:?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Třeba ji máš déle
Třeba se jí začlo dařit o něco dříve
U mě to taky někdy trvalo déle,než vůbec některá otevřela polypy,a byly ze stejného akvarka a na stejném místě. Tobě se třeba jen vybarví o něco později :)
Raději později a nadlouho (napořád), než jak u někoho ,že se mu hned otevřela,krásně vybarvila a za 14 dní psal,že má jen skelet.
Vyděržaj pionier !!!!
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Lukáš napísal:Zooxanthel ma dost, Shark ma ine svetlo. Vseobecne vacsi podiel modreho spektra podporuje zelenu farbu (u mna neziaduci efekt pri pouziti vybojky Reeflux). O blesku uz bola rec - tazko sa to hodnoti. AQ je este mlade a organickych zivin je tam malo, aj farba sa u mnohych este bude menit.
Jedine slabo vyfarbene su tam montipory a tam vidim ako problem svetlo. Aj u ostatnych by sa dalo s farbami trochu pohrat, ale stale su v ramci normy. Btw. je zbytocne vymyslat s farbami ked su tie koraly cerstvo prilepene a este sa ani nestihli prichytit o podklad. Takze typujem, ze ich nemas dlho. A uz by si im najradsej sposoboval dalsie stresy....
O.K. Nechám je v klidu, já jsem je nechtěl nějak stresovat stěhováním atp. Jen jsem chtěl znát názor VÁS ZKUŠENÝCH!!! Děkuji :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

stejnou skušenost s tim blednutím zelené seriatopory měl P.Smejkal-tenkrát to co já vim typoval 1-na použitou sul
2- na HQI výbojky
já ji neměl bledou nikdy a to ani když jsem měl HQI tak tim to pánové jistě nebude.mám ji těsně pod hladinou a když jsem měl HQI tak to bylo přímo v ohništi světla pod 150W 14000K

pokud vím tenkrát měl P.Smejkal použitou sul -Red see ale nevim jak ty uvahy dál pokračovaly.Jestli to bylo opravdu tim
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Tak to fakt nevím!!! Jinak já používám sůl DEEP BLUE. A ta obsahuje nějaký aktivátor na zbarvení korálu, alespoň to je na Pepinových webstránkách. :?
A to HQIčko používám HQI 150 W BLV Brenner 14 000 K to znamená podobou co jsi měl ty. :?: :?: :?:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jj podobný to bude
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

moře napísal: Jinak já používám sůl DEEP BLUE. A ta obsahuje nějaký aktivátor na zbarvení korálu, alespoň to je na Pepinových webstránkách. :?
Tuto sol som pouzival pol roka a "aktivatory" som tam musel dodavat zvlast. Subj. tu sol neradim k tym lepsim. Dal som na prvotne pozitivne referencie, ale asi si ju uz nekupim. Ale aspon mam pekny kybel. :) Momantalne mam sol od KZ - RBS, uvidime s odstupom casu.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

S Red Sea Coral Pro i s Deep Blue jsem spokojený. Přechod z RS na DB nijak barvu korálů neovlivnil. Subjektivně jsem s DP spokojený o trochu více. Ale přesto používám obě značky v poměru 1:2 ve prospěch DB.

Podle mých zkušeností má na zbarvení korálů největší vliv světlo. Především jeho spektrum. Když jsem měl k velké nádrži připojenou odchovnu (tedy voda stejná v obou nádržích), koráli po přeložení z AQ v odchovně hnědli a ztráceli atraktivní barvy. Jakmile jsem dal nad odchovnu stejné zářivky jako byly nad velkou nádrží, do 14 dnů se barvy vrátily.

(Nyní, po vyzkoušení různých značek, používám výhradně ATI.)
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Daniel Dostál napísal:S Red Sea Coral Pro i s Deep Blue jsem spokojený. Přechod z RS na DB nijak barvu korálů neovlivnil. Subjektivně jsem s DP spokojený o trochu více. Ale přesto používám obě značky v poměru 1:2 ve prospěch DB.

Podle mých zkušeností má na zbarvení korálů největší vliv světlo. Především jeho spektrum. Když jsem měl k velké nádrži připojenou odchovnu (tedy voda stejná v obou nádržích), koráli po přeložení z AQ v odchovně hnědli a ztráceli atraktivní barvy. Jakmile jsem dal nad odchovnu stejné zářivky jako byly nad velkou nádrží, do 14 dnů se barvy vrátily.

(Nyní, po vyzkoušení různých značek, používám výhradně ATI.)
Můžeš mi říct jeké zářivky používáš??? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

bílé: ATI Aquablue Special
modré: ATI Blue Plus

V poměru 3:3

Zkoušel jsem i Actinic a Pro Color a nezaznamenal jsem rozdíl. Takže používám jen tyto....
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Pomer 4:2 si neskusal?
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Včera u mě byl na návštěvě AMSI a udělal mi pár kvalitních fotek KVALITNÍM FOŤÁKEM. Tak až budu mít trochu času, tak je sem hodím a vypadají opravdu líp. Po konzultaci s AMSIm jsem zjistil,že Seriatopory chytájí růžovou barvu a jsem z nich nadšen. :wink: Snad ta seriatopora caliendrum se taky časem vybarví, protože ta je opravdu málo zelená!!! :? Diky AMSI :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"