Založení nového akva - pojede to

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

To věřím, vždyť i já jsem z toho zralý na máry. :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Tak přes víkend jsem neměl co dělat, tak jsem si dodělal, jen tak pro radost noční osvětlení. A nevěřili byste, jak je to pěkné, jek se ty vlny odráží od dna v tom tmavě modrém odstínu. Fakt pěkné!!!
Použitý material - diodova lampička z baumaxu / odběr 1,5w za 249,- kč
modrý lihový fix za 18,- kč
časová náročnost cca. 45 minut. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

a nejaka fotecka :?: :wink: Pytam sa preto, lebo tiez spekulujem nad "Nocnym zalivom!" :D
Naposledy upravil/-a tomáš v 26 Jan 2009 16:00, upravené celkom 1 krát.
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

tomáš napísal:a nejaka fotecka :?: :wink:
O.K. ja Ti ji tady hodím, ale moje focení, no bez připomínek ...... /LAMA/. :lol:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Foto nočního osvětlení má ke skutečnosti pěkně daleko. Ze zkušenosti bych řekl, že odráží tak max. 50% skutečného stavu. Dokud to člověk nevidí na vlastní oči, tak mu mnohdy připadá podle fotek takové osvětlení úplně zbytečné. Já ho mám cca rok a můžu vám říci - je to paráda to noční pokoukání :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Martin Štěp
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 15:37
Bydlisko: Nový Bor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martin Štěp »

vik_33 napísal:Foto nočního osvětlení má ke skutečnosti pěkně daleko. Ze zkušenosti bych řekl, že odráží tak max. 50% skutečného stavu. Dokud to člověk nevidí na vlastní oči, tak mu mnohdy připadá podle fotek takové osvětlení úplně zbytečné. Já ho mám cca rok a můžu vám říci - je to paráda to noční pokoukání :)
jj po týdnu co mám noční osvětlení Vám můžu říct, že jsem naštvanej, že ho mám-fakt bych se potřeboval vyspat :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Martin Štěp napísal:
vik_33 napísal:Foto nočního osvětlení má ke skutečnosti pěkně daleko. Ze zkušenosti bych řekl, že odráží tak max. 50% skutečného stavu. Dokud to člověk nevidí na vlastní oči, tak mu mnohdy připadá podle fotek takové osvětlení úplně zbytečné. Já ho mám cca rok a můžu vám říci - je to paráda to noční pokoukání :)
jj po týdnu co mám noční osvětlení Vám můžu říct, že jsem naštvanej, že ho mám-fakt bych se potřeboval vyspat :lol: :lol:
PŘESNĚ TOTO MÁM NA MYSLI. Koukám do toho jak netopýr a jsem z toho úplně unešen!!! A s těma fotkama je to taky pravda, vypadají hrozně a skutečnost je o 100% lepší. Je to opravdu nádhera. Chvílemi se přistihuji, že se mi to líbí víc než přes den. Asi jsem byl opravdu v předešlém životě netopýr!!! :lol:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Ale no tak, kvalitní denní osvětlení má přece také něco do sebe. :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Pánové tady máte nějaké aktuální fotky z mojeho akva. Byl bych VELICE rád za vaše připomínky, hlavně co bych měl zlepšit atp. Nejsem s tím stavem zrovna spokojený!!! Hlavně teda s barvou korálů. Jinak nádrž je mladá má cca. 3 měsíce. :!:
Korály jsou v akva vloženy měsic a tady ty fotky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tady je foto akva po 3 měsících provozu. Všimněte si těch řas na vrcholku a navíc tam kde zmizly se mi dělá takový rezavý povlak, ale nejsou to sinice ani rozsívky je to pevně "přilepeno na šutrech" hlavně dole vpravo. :cry: Nevíte někdo co by to mohlo být???

Obrázok
Obrázok


A tady je foto filtrace po 3 měsících provozu a detail na CA rector.
Obrázok
Obrázok

Jinak všem děkuji za názory a rady. :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Jinak všem děkuji za názory a rady. :?[/quote]

No takhle :) podle mě je ta nádrž zatím hodně mladá,já osobně jsem si nedovolil nějakého tvrďase dát dříve než za 3/4 roku,ale Tobě evidentně přirůstají,takže v poho :)
Barvy ?!?! Na fotkách jsou nedobré bych řekl,ale to je focením,nevím jaké jsou ve skutečnosti. Já osobně jsem měl taky problémy s barevnýma acroporama, postupně si změnily barvu na hnědou,ale to byla moje chyba,určitě jsem nedělal vše jak bych měl :oops:
Vyřešil jsem to tak,že mám jen seria a pocilo a montipory, ty mají barvu stejnou,jako když jsem je koupil.
Nevím jaké máš světlo,já tam dal i Procolorku T5 ATI a stejně mi nepomohla.

Filtrace se mi líbí i caltreaktor, kdybych ho uměl udělat,asi bych ho chtěl :evil:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

No někde jsem se tu dočetl, že blednutí může způsobovat změna osvětlení, že zooxtanthely produkují více kyslíku, který je ve zvýšené formě jedovatý a reakce korálů je vypuzení zooxanthel a tím i blednutí korálů. Tak moje opatření bylo takové, že jsem snížil intenzitu světla a to tak, že HQIčkem svítím pouze od 11 00- do 16 00 i se zářivkama a zářivky /ATI/ jedou celých 12 hodin od 8 00 - do 20 00. Neříkám, že to blednutí u mě musí být tímto. Ale korály které jsem si dovezl od SHARKA byly chovány pouze pod zářivkama a tím pádem jsem předpokládal, že to byl pro ně světelný šok. Je pravda, že po tom mojim opatření se začínají POMALU ale jistě zlepšovat. Tak uvidíme. Jinak to hnědnutí korálů může být naopak způsobeno velkým množstvím dusikátu ve vodě a tím i k rozmnožení zooxanthel. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

A ked mi ukazes, ktory z tych tvojich koralov je bledy, poviem ti k tej teorii este nejaky zaujimavy dodatok. :lol:
Fotoperiodu daj normalnu. Je totiz rozdiel medzi hnednutim a blednutim. :wink:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Lukáš napísal:A ked mi ukazes, ktory z tych tvojich koralov je bledy, poviem ti k tej teorii este nejaky zaujimavy dodatok. :lol:
Fotoperiodu daj normalnu. Je totiz rozdiel medzi hnednutim a blednutim. :wink:
Asi odpovím blbost. Ohledně toho hnědnutí jsem jenom reagoval na příspěvek od AMSIho. Jinak tady je ten rozdíl. A budu rád když se vyjádřiš!!! :wink: dovezeno od SHARKA

Obrázok

a po měsící a to vypadal ještě hůř
Obrázok

Děkuji za rady. :wink: Jinak pozor neustále jsem v mořské akvaristice NEMLUVNĚ V PLINKÁCH :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Podle mě,to co vidím JE TO FOTKOU. I kámen je bledší!!! Že by i tomu poblbly zoxantely :twisted: Základ , korály na stativu a bez blesku!!!!!
Rybu asi bez blesku nechytneš, ale chce to manual a upravit si blesk. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zooxanthel ma dost, Shark ma ine svetlo. Vseobecne vacsi podiel modreho spektra podporuje zelenu farbu (u mna neziaduci efekt pri pouziti vybojky Reeflux). O blesku uz bola rec - tazko sa to hodnoti. AQ je este mlade a organickych zivin je tam malo, aj farba sa u mnohych este bude menit.
Jedine slabo vyfarbene su tam montipory a tam vidim ako problem svetlo. Aj u ostatnych by sa dalo s farbami trochu pohrat, ale stale su v ramci normy. Btw. je zbytocne vymyslat s farbami ked su tie koraly cerstvo prilepene a este sa ani nestihli prichytit o podklad. Takze typujem, ze ich nemas dlho. A uz by si im najradsej sposoboval dalsie stresy....
Naposledy upravil/-a Lukáš v 27 Jan 2009 15:39, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"