Založení nového akva - pojede to

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Založení nového akva - pojede to

Príspevok od používateľa moře »

Takže...ehm.
Chci si založit mořské akva "jak jinak", rozměry 120x50x50. Myslím, že toho mám nastudovaného dost. Ale jelikož jsem "puntičkář", tak se chci zeptat na pár věcí - jestli to bude fungovat. Já vím funguje všechno, ale mi jde o to jestli to bude FUNGOVAT dlouhodobě.
1 dotaz - přepad / nelíbí se mi dělat vlepený přepad tak jsem vymyslel něco co je níže-odkaz. Jedná se mi hlavně o to, že bude vně akvárka a nebudu ho muset maskovat útesem. Útes tím pádem můžu umístit kdekoli a nejsem na něm závislý, jak jsem psal "MASKOVÁNÍ ÚTESEM"?????????
2 dotaz - filtrace / opět odkaz - bude fungovat z dlouhodobého hlediska????
3 dotaz - řešení celého systému / opět odkaz - prohlédněte si to prosím a posuďte moje řešení. Budu moc rád za každou připomínku.
4 dotaz - korali / chtěl bych tam útes jen uprostřed, tak jak je namalováno v odkazu bude mi stačit "pouze" HQI 150w 15000k nasměrované hlavně tedy na ten střed???? DĚKUJI MOC, ŽE MÁTE ČAS SI TOTO PŘEČÍST A PORADIT MI. Jak jsem psal jsem puntičkář a proto se raději na všechno co mi není jasné zeptám.

http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=3281
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... ext#TopPic
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... ext#TopPic

DĚĚĚĚĚĚĚĚĚKUJI VŠEM
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

1.filter-podľa mňa sú tie korálové čipsy zbytočné( zanášajú sa a zaberú ti miesto ).Bahno /zeolit to chceš dať do kopy?Alebo sa len rozhoduješ?

2.svetla budeš mať málo na tú dlšku.Budeš mať tmavé rohy a nebude sa ti to páčiť. :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

ještě snad bych doporučil ten phosex nenechat jen tak ležet ve filtraci jak je namalovaný ale dal bych jej do fosfátovýho filtru - do komory k odpěňovači-tam na to budeš mít místo :wink:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

motyl napísal:1.filter-podľa mňa sú tie korálové čipsy zbytočné( zanášajú sa a zaberú ti miesto ).Bahno /zeolit to chceš dať do kopy?Alebo sa len rozhoduješ?

2.svetla budeš mať málo na tú dlšku.Budeš mať tmavé rohy a nebude sa ti to páčiť. :wink:
To se jen rozhoduji co tam dám, ale když už jsme na to narazili. Co je lepší a
opět bych chtěl znát z dlohodobého hlediska tzn. cena/výdrž/ absorbce atp.

Co se týče toho osvětlení, tak samozřejmě když se mi to nbude líbít, tak tam vrazím 2xT5 a bude, UVIDÍM. MĚ ŠLO JEN O TO, JESTLI TO BUDE STAČIT TĚM KORÁLŮM??????? Děkuji kluci za odpověď... MOŘE :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

shark napísal:ještě snad bych doporučil ten phosex nenechat jen tak ležet ve filtraci jak je namalovaný ale dal bych jej do fosfátovýho filtru - do komory k odpěňovači-tam na to budeš mít místo :wink:
Děkuji určitě tam místo bude, tak ho tam dám. A co se týče toho přepadu máte to někdo tak udělané? Ty čipsy jsou opravdu zbytečné, já myslel čím větší filtrační medium, ať je to REFUGIUM nebo CHIPSY, čím vic tim líp. MOŘE
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

moře napísal: Ty čipsy jsou opravdu zbytečné, já myslel čím větší filtrační medium, ať je to REFUGIUM nebo CHIPSY, čím vic tim líp. MOŘE
Ano, ale túto filtraciu prenechaj na samotnú nádrz, t.j. pre primerany objem zivych a mrtvych kamenov ktore spolu s dostatocnym prudením v akva ti túto funkciu zabezbecia v daleko vecsej miere a ucinnosti.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

andy napísal:
moře napísal: Ty čipsy jsou opravdu zbytečné, já myslel čím větší filtrační medium, ať je to REFUGIUM nebo CHIPSY, čím vic tim líp. MOŘE
Ano, ale túto filtraciu prenechaj na samotnú nádrz, t.j. pre primerany objem zivych a mrtvych kamenov ktore spolu s dostatocnym prudením v akva ti túto funkciu zabezbecia v daleko vecsej miere a ucinnosti.
To je asi pravda. Přiznám se, že tak jsem nad tím nepřemýšlel. K těm živým kamenům, jsou v nádrži DŮLEŽITÉ? Však když tam dám mrtvé, tak nitrifikační bakterie se po čase na nich vytvoří nebo né? Asi blbej dotaz, že? Já vím, že když tam dám jenom mrtvé, tak ten náběh, filtrčních schopností, bude podstatně délé trvat, ale já nikam nespěchám, klidně si na to vemu i 1/2 roku než něco uspěchat a potom ZAPLAKAT. A ještě si říkám když tam ty čipsy dám, tak tím asi nic nezkazím, co vy na to? Nebo mám raději prodloužit REFUGIUM?????? MOŘE PS: DĚKUJI ZA REAKCE ANI NEVÍTE JAK JSEM RÁD
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

v jednoduchosti je síla-já bych ty čipsy nedal a prodloužil bych to refugium.nechal bych místo nejen na ten skimmer a phoex filtr ale taky na zeolitovej válec .Tim by byla filtrace jednoduchá a máš tam vše
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ten přepad je řešen hezky,avšak bude velkej problém udělat takovou díru dle obrázku.Nebude problém,aby to fungovalo,ale vyříznout ji,no nevím,snad to někdo umí.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vodnym lucom sa da vyrezat uplne vsetko
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Roman napísal:vodnym lucom sa da vyrezat uplne vsetko
Potvrdzujem. :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ale nemá ho každý :roll:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

kazde slusne sklenarstvo ma kontakt na nejaku firmu s vodnym lucom, na pockanie to nebude ale do tyzdna to mas aj ked byvas v najvacsej ****li , vo vacsom meste do 3 dni bezne
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

shark napísal:v jednoduchosti je síla-já bych ty čipsy nedal a prodloužil bych to refugium.nechal bych místo nejen na ten skimmer a phoex filtr ale taky na zeolitovej válec .Tim by byla filtrace jednoduchá a máš tam vše
Opět trapné dotazy.... :cry:
1 - Skimmer?
2 - Zeolitovej válec? Vždyť zeolit bude na dně REFUGIA, nebo né, jsem úplná LAMA, tak se omlouvám.


Jinak na ten přepad jsem se ptal u našeho sklenáře a říkal, že to udělaj v pohodě do 1 dne. :wink: :wink: :wink:

JEŠTĚ JEDEN DOTAZ......CO JE LEPŠÍ NA DNO TOHO REFUGIA, MYSLÍM Z TOHO DLOUHODOBĚJŠÍHO HLEDISKA.
opět děkuji za reakce, DĚKUJI. :oops:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

1; skimmer = proteinovy odlucovac = odpenovac

2; zeolit mozes mat budto na dne refugia (jemne pomlety) alebo vo valcovom filtri (hrubsia frakcia) , funkcia je v konecnom dosledku podobna

3; na dno refugia sa nelepi nic, niekto tam dava male prepazky vysoke cca 3-5cm , hlavne z dovodu aby ti silny prud vody ten jemny zeolit a aragonit neodfukol na hromadu...ale vysledok je podla mna rovnaky
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"