Riadený Calcium Reactor

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Tak už jsem tomu rozuměl :D a ještě případná náplň? Někde na webu se psalo,že tam dávají korálovku nebo vápno . Možná stačí jenom to míchání akva vody. Děkuji moc.
550l reef mix
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Daj tam to čo máš v reaktore a máš pokoj :D
Martin Štěp
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 15:37
Bydlisko: Nový Bor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martin Štěp »

Měřil jste někdo Ca na výstupu z reaktoru? Co jste naměřili?
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Mně by to taky zajímalo. :(
550l reef mix
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Chalani načo vám je tento údaj?Je to u každého individuálne podla obsahu ca v akva nadstaveni reaktora atd..možeš si nadstaviť viac alebo menej kolko ty konkretne potrebuješ.Ked vám ja poviem kolko mám na výstupe tak vám to nepomože.
Ale podla návodov to má byť neak 35 - 40 DKH čo predstavuje vápník na úrovni približně 600 mg / lt
A zmerám a napíšem kolko mám. :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa rybka »

Moje "trable" s reaktorem Grotech HCR 150

Oživuji toto staré téma s přídavkem zkušeností s provozem tohoto zařízení. Začátky byly celkem neradostné. Při oživování všechny předkompletované spoje netěsnily, pomohla teflonová páska. Po necelém roce provozu odešlo čerpadlo Eheim 1250. Objednal jsem z Německa nové a s úžasem zjistil, že německý originál má třížilovou přívodní šňůru a jeho "věrná" kopie dodaná s reaktorem pouze dvoužilovou.
http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/f ... 829/120762
odkaz se tváří "česky", ale balík dorazí z Mnichova a Česká pošta se může přetrhnout s doručením :D
Mezitím jsem řešil průtoky - regulace množství plynu byla brnkačka, horší to bylo se škrcením průtoku vody, regulační ventil opakovaně zarůstal sraženinou soli. Vyřešil jsem to pomaloběžným dávkovacím čerpadlem IWAKI s rozsahem do 12 litrů vody hodinově. Vzhledem k tomu, še se pohybuji na cca 10% výkonu, myslím si, že bohatě stačí čerpadlo do 3 litrů vody hodinově. Cena je stejná a regulace určitě podstatně přesnější.
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-i ... -lhod.html
Tady si dovolím upozornit, že uvedené čerpadlo vydává dobře slyšitelný zvuk podobný tikotu pendlovek; a někoho to může vytáčet stejně jako běžný počítačový ventilátorek s garantovanou hlučností do 39 dB.
Volitelný neutralizátor (spíše rozplavovač uniklé zbytkové kyseliny uhličité než neutralizátor) se mi už u výrobce nepozdával, použil jsem filtrační válec Grotech PF70 naplněný drtí vápence. Po nastavení provozních hodnot, kdy v reaktoru bylo pH okolo 6,3+-0,1 bylo na výstupu pH okolo 7,8. Přidal jsem ještě jeden, tentokrát otevřený neutralizátor s přívodem vody zespodu přes náplň, nad níž zůstaval vodní sloupec, který intenzivně provzdušňuji vzduchovacím kamínkem. Přebytek rozpouštěného vzduchu a hlavně rozpouštěný kyslík dokonale vytěsní zbytkový oxid uhličitý a výstupní pH vody vystoupalo na 8,2-=0,1.
Myslel jsem si, že mám vyhráno, ale neměl jsem. KH i obsah vápníku se držel v líbivých hodnotách, se snižujícím se obsahem rozpuštěného hořčíku to bylo horší. Dorovnání pomocí chloridu a síranu hořečnatého pomohlo krátkodobě, přisypání doporučované 1/4 objemu náplně reaktoru dolomitem (uhličitan hořečnatý) nepomohlo vůbec. Pomohlo až "nakopnutí" bývalým spolužákem chemikem na dávno zapomenuté učivo. Zkusil jsem to. V reaktoru pouze dolomit, v neutralizátorech vápenec.
1000 litrů vody v nádrži + 150 litrů vody ve filtru. KH se pohybuje okolo 10°N (SPS to vyhovuje, LPS to ještě snesou), vápník 440 až 450 mg/l, hořčík 1280 až 1350 mg/l. Průtok plynu cca 28 až 30 bublin minutově a průtok vody na 12% výkonu čerpadla, tedy cca 1,3 litru vody hodinově. KH vody na výstupu z reaktoru bude asi hodně vysoké, analyzátor Hanna ukazuje nesmysly anebo nic. Ale jsem v pohodě a korálnatci viditelně rostou. pH v reaktoru měřím pouze po restartu (vyčištění, dosypání náplně) a krátkodobě, skleněná elektroda sondy s mořskou vodou moc nekamarádí.

Dva roky v několika řádcích.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa VF »

Rybko - sláva a dík!!
Zkušenost je nesdělitelná!!
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa rybka »

A ještě jeden odkaz pro ty, kteří mají podobný problém s průtokem a chtěli by upgradovat regulaci nebo nastavení průtoku vody dávkovacím čerpadlem anebo aspoň rychle napsat Ježíškovi:
http://www.e-cerpadla.cz/davkovaci-cerp ... -c-63.html
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa Luděk »

Zdravím Ivošu,jsem rád,že jsi se taky konečně ozval :D . Když to tak pročítám,tak jenom ten reaktor + všechno příslušenství tě vyšlo ,jak za starší auto. No hlavně,že ti to šlape. :D :D


No tak teď jsem dočetl tu celou smršť tvých příspěvků :shock: . Vánoce jsou tady, tak ať je veselo.
550l reef mix
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Ivo a když za to dám od Grotechu jednokanálovou tec1 tak to taky půjde ne?? ta má myslím 24x99ml denně.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa rybka »

tady je problém impulzního dávkování (dávkuje, čeká) a navíc 100 ml hodinově je tak pro 100 litrové akva.
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Aha jasně, kontinuální průtok.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa cizmik »

Měřil jsem Ca na výstupu z Ca reaktoru vyšel mi údaj 430 mg/l. Není to málo? Případně přidat CO2? KH v nádrži mám vysoké-12.8 a Ca jen 360
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa kominík »

http://www.morskysvet.sk/uzitocne-rady- ... o-reaktora

Jano to tady na tom odkazu pěkně rozepsal
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Riadený Calcium Reactor

Príspevok od používateľa cizmik »

Děkuji. Přesně podle tohoto návodu se řídím. Zatím pouze přidávám průtok. Jen mě zarazilo, že na výstupu je "jen" 430mg/l
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"