Riadený Calcium Reactor

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

andy napísal:Pekny elaborát :) , uz tolko nespekuluj nad tou sondou.
Jednoduche a lacne za 1000-4000,-Sk nevydrzia dlho, a kvalitne za 10k a viac su luxus.
Za usetrené bobáky mozes predsa radsej sledovat pochody CO2 v pive :D .
Takže je to ok?len škoda bubakov? :D Hm za tie sk za tu kvalitnu sondu to by bolo pár kartonikov staropramenu čo tak lubim.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Marcel neblbni s tym pivom este si budu mysliet ze si vacsi slopko ako ja , nekaz mi povest :D
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

:D To ešte nevideli ked sa dam z tebou dokopy
Martin Štěp
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 15:37
Bydlisko: Nový Bor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martin Štěp »

Fero napísal:6,2m je o.k.
Buď vyhoď sondu a nastav základ 60bublín/60kvap./min, alebo to nechaj tak a sonda ti pri 6,2 v reaktore vypne prívod CO2-potom je jasné, že sa ti bubliny na nejaký čas stratia.
300ml/hod môže byť. Pi zákl. nast. t.j. 60kv./min (15kv-1ml?) to je asi 240ml/hod.(ak dobre rátam)
Sondu by som ale aj tak vyhodil.
Mám to tak nějak nastaveno, jak je tady napsáno, ale Ca mi spadlo na 380-400. Jak zvýšit Ca a vlastně in Mg? Díky
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Pridaj bublinky alebo priškrt výtok aby bol reaktor viac nasýtený .
Martin Štěp
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 15:37
Bydlisko: Nový Bor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martin Štěp »

marcelv napísal:Pridaj bublinky alebo priškrt výtok aby bol reaktor viac nasýtený .
ale já mám KH tak akorát :wink: když přidám bubliny tak mi KH vylítne,ne? abych byl přesnější-1 bublina/3 vteřiny na výtoku 1 kapka/2vteřiny. Takže mám dát třeba 1bub/3vteřiny a výtok 1kapka/5vteřin?
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Je to tažko takto povedať ono každý reaktor je iný.To je to čo som tu stále riešil.KH nezvýšiš ked dás menej kvapiek na výstupe.Ide vlastne o to že musíš dosiahnuť v reaktore ph pri ktorom sa ti rozpúšta nápln.Preto mám sondu stále v reaktore.Nič z nou neriadim ale vždy si nadstavujem výtok a bubliny tak aby bolo ph v reaktore okolo 6.2-6.4.Už to viem od oka.Ale ked mi dás iný reaktor zas budem maturovať.Zle mi to myslí ešte ma bolí kotrba zo včera ale hadá som ti to neak vysvetlil.
Martin Štěp
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 15:37
Bydlisko: Nový Bor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martin Štěp »

marcelv napísal:Je to tažko takto povedať ono každý reaktor je iný.To je to čo som tu stále riešil.KH nezvýšiš ked dás menej kvapiek na výstupe.Ide vlastne o to že musíš dosiahnuť v reaktore ph pri ktorom sa ti rozpúšta nápln.Preto mám sondu stále v reaktore.Nič z nou neriadim ale vždy si nadstavujem výtok a bubliny tak aby bolo ph v reaktore okolo 6.2-6.4.Už to viem od oka.Ale ked mi dás iný reaktor zas budem maturovať.Zle mi to myslí ešte ma bolí kotrba zo včera ale hadá som ti to neak vysvetlil.
jj díky :wink: no uvidím jak to bude pokračovat, eventuelně koupím ph sondu :wink:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Martin Štěp napísal:
marcelv napísal:Pridaj bublinky alebo priškrt výtok aby bol reaktor viac nasýtený .
ale já mám KH tak akorát :wink: když přidám bubliny tak mi KH vylítne,ne? abych byl přesnější-1 bublina/3 vteřiny na výtoku 1 kapka/2vteřiny. Takže mám dát třeba 1bub/3vteřiny a výtok 1kapka/5vteřin?
Pridaj bubliny a ak pridas priamoúmerne aj na výstupe tak sa pomery v reaktore vlastne zachovajú a na vystupe budes mat viac Ca a KH rovnako.
Snáď som to po silvestri nepoplietol :? .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Povedal si to super ja na to dnes nemám.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

(str.2)
Ačo ten GRK1 pre redukciu CO2 može byť?
Chlapi,jak přesně funguje tento přístroj? Někde jsem se dočetl,že se tam dává korálovka nebo klasické hašené vápno pro vyrovnání PH odpadní vody CAreaktoru (snížení rizika nízkého PH v akva). Kdo s tím máte zkušenosti, napište jak na to. Díky.
:)
550l reef mix
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

http://www.grotech.de/ENGLISH/index.php ... ionskammer

Voda z reaktoru sa zmiešava z vodou z akva a tým že preteká cez valec sa vysíti prebytočné CO2.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Voda z reaktoru sa zmiešava z vodou z akva a tým že preteká cez valec sa vysíti prebytočné CO2.[/quote]

teoreticky mi to jasné je. Ale prakticky? vodu z reaktoru vedu do toho válce, to jo, ale vodu z akva tam vezmu kde?(nějak doplňovat,připouštět ?) a kudy to má zase odtékat,aby byla promíchaná. Zkus to popsat poněkud blbuvzdorně (pro svého méně chápajícího kolegu :cry: ). Díky.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

ja som to pochopil tak ze z reaktora ide voda do toho valca
preteka cez valec
a odtial to odteka do akvarka a tu sa to zmiesa.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Nie valec má dva vstupy .Cez jeden kvapká z reaktora a cez druhý tečie z akva.Na vrchu valca sa zmieša a zmiešaná preteká cez valec.Je to riešené presne tak že najprv ide jedna hadička hlavná tá sa rozdvojí,jedna ide do reaktora ako prívod a druhá do valca.Potom sa na valec pripojí aj tá na výstupe reaktora ok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"