kompatibilita klaunov a sasaniek

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Souhlasím s Marcem. Obchodníci dost často nakecají mnoho. Sám jsem minulý týden byl přesvědčený, že pro A. ocellarise je E. quadricolor docela vhodná a klauni si budou libovat. A já, blbec blbá, na to skočil. Pravda je, že když jsem si nebyl schopný zapamatovat které sasanky jsou vhodné, měl jsem si to napsat. Ale předpokládám, že tak jako já, i obchodník si chce zákazníka udržet. No, naštěstí se mi ta mrcha líbí a jestli alespoň nějaký čas vydží, budu docela spokojený - a ryby na tom snad hůř než před tím nebudou....
sopa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 17:02
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sopa »

Daniel Dostál napísal:Souhlasím s Marcem. Obchodníci dost často nakecají mnoho. Sám jsem minulý týden byl přesvědčený, že pro A. ocellarise je E. quadricolor docela vhodná a klauni si budou libovat. A já, blbec blbá, na to skočil. Pravda je, že když jsem si nebyl schopný zapamatovat které sasanky jsou vhodné, měl jsem si to napsat. Ale předpokládám, že tak jako já, i obchodník si chce zákazníka udržet. No, naštěstí se mi ta mrcha líbí a jestli alespoň nějaký čas vydží, budu docela spokojený - a ryby na tom snad hůř než před tím nebudou....
koukni na tuhle stranku http://www.corallibrary.info/showphoto. ... 00&cat=540, kazdy druh klauna ma svoji oblibenou? Ja jsem si myslel, ze v ramci jednoho druhu existuje nejaka snasenlivost...
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Díky, kouknu na to. Jinak se omlouvám Marcovi za překlep a pokažení jeho jména....
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Daniel Dostál napísal:Díky, kouknu na to. Jinak se omlouvám Marcovi za překlep a pokažení jeho jména....
opravene
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

To Daniel:

Príspevok od používateľa dement »

Ahoj Daniel.

Je pravda, ze na realnom reefe A. ocelaris nezije v E. quadricolor, ale ja mam tuto sasanku od augusta 2005 a moj klaun si to v nej uziva. :-)
Inak na zaciatku, prve 3-4 dni si moj klaun sasanku nevsimal. Potom ju zacal natahovat a ja som si myslel, ze ju uplne zlikvidoval :-(. Stratila farbu - zostala uplne siva, a zmensila sa. Uz som ju isiel vyhodit, aby mi nezkazila vodu ked zdochne. Ale potom som si povedal, ze hadam vydrzi kym sa vratim z prace. Vydrzala. Par dni bola stiahnuta za kamenom, potom pocestovala po nadrzi a nasla si miesto. Nasledne sa postupne skamaratila s klaunom. Naozaj v nej lezi cez den aj v noci a nosi do nej aj zradlo. A zda sa, ze aj tej sasanke to prospieva. Ked som ju doniesol, mala priemer asi 7-8 cm, teraz ma skoro 20, je krasne ruzova a s obrovskymi bublinami na koncoch.
Mozno je tvoj problem v tom, ze je ta tvoja kvadrikolorka mala a ked sa do nej tlacia 2 klauni, je z toho stresovana. Takze este vydrz, mozno sa to zlepsi. 8)

Drzim Ti palce.
Naposledy upravil/-a dement v 25 Jan 2006 15:45, upravené celkom 1 krát.
Martin
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

rozdelil som temu, nakolko sa mierne odchylila od nadpisu :D

k tym preferenciam klauni&sasanky, v prirode je to dane hlavne geografickym rozsirenim daneho druhu klaunov a sasaniek, klauni maju samozrejme preferenciu toho svojho druhu geneticky zakodovanu, z praxe vsak mozem povedat, ze vacsina klaunov sa casom nauci akceptovat vacsinu sasaniek , a E.quadricolor je asi najuniverzalnejsia sasanka. Zatial neviem o druhu, ktory by ju vyslovene odmietal.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mí Amphiprion percula sasanku E. quatricolor odmítli, dříve (mám je již 10 rokem!) obývali H. magnifica a H. scripta, přest trvale preferují vzrostlé Sarcophytony :lol:
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Daniel Dostál napísal:Díky, kouknu na to. Jinak se omlouvám Marcovi za překlep a pokažení jeho jména....
v pohode, aj tak sa volám Maroš(:-)

Inak kompatibilitu sasaniek s klaunami opísal už aj Dařbujan vo svojej prvej knižke ak si dobre pamätám, ktorá bola kedysi pre nás ako "biblia"

páni základné pravidlo pre morskú akva "tri krát pýtaj, ak si si neni istý pýtaj znova, až potom kupuj"

je to potom lacnejšie :D
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Tak na článek jsem kouknul a.... tak nějak jsem nepochopil co tím chtěl autor říci :( E. quadricolor je podle mě dostupné litratury nejuniverzálnější, nicméně výsledek je naprostá ignorace této sasanky v mém AQ.

Mám dojem, že kdybych jim tam hodil plechovku od "lančmítu" byli by spokojenější. :twisted: a zabydleli by jí.

Ale což, sasanka je pěkná, zatím hnípe na místě, žere.... Pokud vydrží, nakonec budu spokojený. A třeba do ní i časem vjedou.

Díky za příspěvky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ako už spomínali Martin s Romanom, klauni vyhľadávajú len sasanky, s ktorými žijú aj v prírode (žiadny druh sasanky ani klauna neobýva celé tropické pásmo svetového oceánu, územia majú "rozdelené"). To či prijmú náhradu za svoj druh sasanky, závisí len na nich samotných. A náhradou nemusí byť len iná sasanka, ale aj sarkophytony, viaceré LPS koraly (euphylie). Okrem vizuálnej podobnosti, predpokladám že rozhoduje aj určitá "chemická" podobnosť (no a v tom prípade im cudzia sasanka jednoducho "nevonia").
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Daniel Dostál napísal:Tak na článek jsem kouknul a.... tak nějak jsem nepochopil co tím chtěl autor říci :( E. quadricolor je podle mě dostupné litratury nejuniverzálnější, nicméně výsledek je naprostá ignorace této sasanky v mém AQ.

Mám dojem, že kdybych jim tam hodil plechovku od "lančmítu" byli by spokojenější. :twisted: a zabydleli by jí.

Ale což, sasanka je pěkná, zatím hnípe na místě, žere.... Pokud vydrží, nakonec budu spokojený. A třeba do ní i časem vjedou.

Díky za příspěvky.
Danieli prinajhoršom si dokup Premnasa, ten ti tam vleze na 100%

Na druhej strane Ocellarisi asi nebudu nadsene, nemaju sa s nim moc v laske...hold je to zakliaty kruh...
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Párek Premnasů plánuju do samostatného AQ. Otázkou je, jestli ho pořídím dostatečně rychle. Až ho budu mít, asi už nebede mít sasanku... Máš pravdu, začarovaný kruh. :wink:
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

ahoj... Já jsem si koupil sarkophyton před 2 dny a "klauni " se do něho teměř okamžitě nastěhovali a přitom sasanky si ani nevšimli. Mám E. quatricolor..... :lol:
jsem začátečník, ale snažím se...
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"