zavesny filter

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

zavesny filter

Príspevok od používateľa crom »

ma niekdo robeny zavesny filter?prosim poslite foto ci schemu.rad by som male more do spalne a potrebujem usetrit miesto(manzelka) :evil: pretoze akva bude na nabytku bez spodnych priestorov.za akva mam miesto cca 13 krat 55 krat 40cm.videl som v minulosti niekde v galeriach fotky podobneho riesenia filtracie nanoreefu ale nemozem to najst.dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

amphibiovi som nieco take navrhoval...obrat sa nanho
i ked on to mal riesene ako cast akvaria oddelenu prepazkou, princip ostava

pocitaj , ze ked mas priestor 13cm...realne urobis filter s vnutornou sirkou 10cm , to je natesno na nejmensie odpenovace , napr nieco ako Aquamedic Miniflotor, a natesno na udrzbu, ved si zmeraj sirku ruky, ci ju tam pohodlne strcis a vytiahnes...
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

no ten odpěňovač by byl asi lepší udělat přesně podle potřeb a celou tu plochu bych využil na řasovej filtr samozřejmě jedna komora před a jedna za pro biobalsy a skimer s čerpadlem.Mam za to ,že by to mohlo fungovat, ale nebude to ideální a bude třeba nezatěžovat příliš takovou filtraci :wink: .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: zavesny filter

Príspevok od používateľa shark »

crom napísal:ma niekdo robeny zavesny filter?prosim poslite foto ci schemu.rad by som male more do spalne a potrebujem usetrit miesto(manzelka) :evil: pretoze akva bude na nabytku bez spodnych priestorov.za akva mam miesto cca 13 krat 55 krat 40cm.videl som v minulosti niekde v galeriach fotky podobneho riesenia filtracie nanoreefu ale nemozem to najst.dakujem.

kolik litrů bude mít AQ?
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

Roman napísal:amphibiovi som nieco take navrhoval...obrat sa nanho
i ked on to mal riesene ako cast akvaria oddelenu prepazkou, princip ostava

pocitaj , ze ked mas priestor 13cm...realne urobis filter s vnutornou sirkou 10cm , to je natesno na nejmensie odpenovace , napr nieco ako Aquamedic Miniflotor, a natesno na udrzbu, ved si zmeraj sirku ruky, ci ju tam pohodlne strcis a vytiahnes...
dakujem skusim u amphibia.odpenovac mam v akva.rozmyslam skor o uhli,ecophos,bioballs ci nieco na ten sposob.mozno aj ine.v obvaku mam 400l.vodu mozem veselo menit a doplnat.viac ma zaujima material ktory sa pouziva na vyrobu a rozdelenie zavesneho filtra.sposob prietoku atd.akva je 72 l.
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

crom napísal:
Roman napísal:amphibiovi som nieco take navrhoval...obrat sa nanho
i ked on to mal riesene ako cast akvaria oddelenu prepazkou, princip ostava

pocitaj , ze ked mas priestor 13cm...realne urobis filter s vnutornou sirkou 10cm , to je natesno na nejmensie odpenovace , napr nieco ako Aquamedic Miniflotor, a natesno na udrzbu, ved si zmeraj sirku ruky, ci ju tam pohodlne strcis a vytiahnes...
dakujem skusim u amphibia.odpenovac mam v akva.rozmyslam skor o uhli,ecophos,bioballs ci nieco na ten sposob.mozno aj ine.v obvaku mam 400l.vodu mozem veselo menit a doplnat.viac ma zaujima material ktory sa pouziva na vyrobu a rozdelenie zavesneho filtra.sposob prietoku atd.akva je 72 l.
:oops:obyvaku.prepacte
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

crom napísal:
crom napísal:
Roman napísal:amphibiovi som nieco take navrhoval...obrat sa nanho
i ked on to mal riesene ako cast akvaria oddelenu prepazkou, princip ostava

pocitaj , ze ked mas priestor 13cm...realne urobis filter s vnutornou sirkou 10cm , to je natesno na nejmensie odpenovace , napr nieco ako Aquamedic Miniflotor, a natesno na udrzbu, ved si zmeraj sirku ruky, ci ju tam pohodlne strcis a vytiahnes...
dakujem skusim u amphibia.odpenovac mam v akva.rozmyslam skor o uhli,ecophos,bioballs ci nieco na ten sposob.mozno aj ine.v obvaku mam 400l.vodu mozem veselo menit a doplnat.viac ma zaujima material ktory sa pouziva na vyrobu a rozdelenie zavesneho filtra.sposob prietoku atd.akva je 72 l.
:oops:obyvaku.prepacte
takze nasiel som vhodny vzor - http://www.ecosystemaquarium.com/produc ... n_back.cfm akurat nechapem ako preteke voda z akva do filtra.capete niekdo princip?skusim male dsb,kamen,riasa a biobals.na koniec dam male cerpadlo. co vy na to?nieco take male som este nerobil :lol:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hehe Mr. Leng Sy strikes back!!!

princip je jasny, pozri sa poriadne na fotku.
vlavo je trubice v tvare U jednym koncom v akva a druhym vo filtri. funguje na principe spojenych nadob, akurat ze v nej nesmie byt vzduch
vpravo je vytlacne cerpadielko, ktora tlaci vodu z filtra do akva.

este dodam, ze je to cele dost nahovno, pretoze to neberie vodu z hladiny
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

konecne mam cas odpisat, ale len v ryxlosti :) no mne roman navrhoval tuto filtraciu a bezim na nej do dnes. pod do mna s otazkami ak xces... :)
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

Roman napísal:hehe Mr. Leng Sy strikes back!!!

princip je jasny, pozri sa poriadne na fotku.
vlavo je trubice v tvare U jednym koncom v akva a druhym vo filtri. funguje na principe spojenych nadob, akurat ze v nej nesmie byt vzduch
vpravo je vytlacne cerpadielko, ktora tlaci vodu z filtra do akva.

este dodam, ze je to cele dost nahovno, pretoze to neberie vodu z hladiny
ano uz to chapem.mas pravdu je to na prd.urobim to sirsie aj dlhsie.posuniem akva o 10 cm co som mal rezervu a spravim to 20cm siroke a 60 dlhe.tento system sa mi zda sikovny http://www.melevsreef.com/sump.html je to stvrty obrazok z hora.prepac ale neviem sem pridat foto tak len link.
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

Amphibia napísal:konecne mam cas odpisat, ale len v ryxlosti :) no mne roman navrhoval tuto filtraciu a bezim na nej do dnes. pod do mna s otazkami ak xces... :)
vlastne zatial neviem aky prietok by tam mal byt.je to maly system a nemam predstavu ake silne cerpadlo by tam malo ist.
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

mimochodom dakujem za ochotu.neviem co by som vykonal keby som sa do toho pustil sam. :lol:
Používateľov profilový obrázok
crom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 14 Okt 2007 20:07
Bydlisko: BRATISLAVA-dubravka

Príspevok od používateľa crom »

crom napísal:
Roman napísal:hehe Mr. Leng Sy strikes back!!!

princip je jasny, pozri sa poriadne na fotku.
vlavo je trubice v tvare U jednym koncom v akva a druhym vo filtri. funguje na principe spojenych nadob, akurat ze v nej nesmie byt vzduch
vpravo je vytlacne cerpadielko, ktora tlaci vodu z filtra do akva.

este dodam, ze je to cele dost nahovno, pretoze to neberie vodu z hladiny
ano uz to chapem.mas pravdu je to na prd.urobim to sirsie aj dlhsie.posuniem akva o 10 cm co som mal rezervu a spravim to 20cm siroke a 60 dlhe.tento system sa mi zda sikovny http://www.melevsreef.com/sump.html je to stvrty obrazok z hora.prepac ale neviem sem pridat foto tak len link.
toto je asi lepsie ako ta trubica v tvare U.VYZERA TO JEDNODUCHE A SPOLAHLIVE
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Lepsie ako "U" trubica to je, akurat si myslim, ze ovela jednoduchsie a praktickejsie je vyrezat otvor v hornej casti zadnej steny, dolepit k nemu prepadovy hreben alebo nejaku mriezku a mas postarane o problemy s kolisanim vysky hladiny, zavzdusnovanim a celkovo s bordelom na hladine.
Naposledy upravil/-a Lukáš v 19 Jún 2008 12:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jakýkoliv "závěsný" přepad má tu nevýhodu, že může občas dojít ( a také dojde ) k jeho zavzdušnění. V lepším případě se jen zvýší hluk protékající vody. V tom horším ... přestává voda proudit, výtlačné čerpadlo se může ocitnout na suchu ... vypadne jistič ( nebo shoří barák ) .... ajajaj :(
Myslím si, že korunky ušetřené za vrtaný přepad nestojí za to.
Vím, že někteří akvaristé dlouhodobě provozují tento typ přepadu a funguje jim, ale já osobně bych do toho nešel :(
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"