chromis viridis

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

chromis viridis

Príspevok od používateľa atomino »

zdrawim, isto máte velke skúsenosti s tymto druhom rýb,preto Vás chcem požiadať o par info a rád.
Chcem kúpit nejaké hufove rybky, pokial mozno co najmensie,ak je este nieco mensie od chromisov dajte vediet.
ako je to s ich krmenim?,nie je problém ich rozkrmit ? vyzaduju denne krmenie? ako rychlo rastu kedze uvazujem o 10- 15 ks do 500vky a ci je tento pocet realny v takom aqa?
ma ich byt parny pocet alebo je to jedno?
vdaka za rady a informacie.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

reálné to určitě je-navíc poměrně nenáročné ryby.Krmení není tak hrozný,klidně na to množství bych si dovolil dát jednu kostku cyklopu ,případně artemií (mražený)denně :wink: jinak si určitě posbírají hodně na utesu.Při mojí nepřítomnosti klidně 4 dny nekrmení v zaběhlým AQ s refugiem bezezměny.Jako bych krmil-spokojený a bez problémů :-)
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ked chces kupovat vacsi huf, kup o 3-4 ks viac, nez je planovany pocet. Vacsinou v ramci syndromu posttransportneho stresu zvyknu nejake padnut (nesetrny odchyt, nedostatocny vyzivovy stav, stres z transportu a novych podmienok, choroby). Nove a zvlast male jedince je dobre krmit viac x denne do doby, kym sa nerozkrmia a nenadobudnu opat spravnu telesnu konstituciu (primerane vyvinute svalstvo bez prepadlin a zvyrazneneho profilu lebky a chrbtice, primerana "napln" brucha po krmeni svedciaca o dostatocnom prijme potravy). Potom staci 1-2x denne (obcasne vypadky v krmeni pocas kratkodobej nepritomnosti znesu). Pocet parne vs. neparne je sice uz zludovene odporucanie, pri pocte >4 ks v tom ale marne hladam nejake logicke vysvetlenie (zeby povercivost? :roll: ).
Mensie hufove najdes hlavne v rode Apogon - pozeraj stranky exporterov a vyber si z toho, co je dostupne. Vacsinou sa to potom uz nejako da zohnat.
Bezne su Apogon leptacanthus a relativna novinka A. parvulus (udajne dost stresove, ale potom o.k.). Vo velkosti chromisa su aj Serranocirrhitus latus a celkovo vyber v tejto kategorii ryb (male & hufove) nie je taky zly. Hlavne ak tam zahrnieme aj mensie druhy anthiasov. Lenze pri tejto ekologickej skupine (male & hufove) nestoji otazka na krmeni. Su to ryby, ktore zeru furt a nerobia si zasoby energie. Ked prestanu zrat, velmi rychlo prechadzaju do katabolizmu. Take druhy, co zeru iba kazde 2-3 dni medzi nimi tazko najdes. Prave apogony ako tlamovce vsak maju spomedzi nich najvacsiu schopnost hospodarit s energiou ziskanou z potravy a ako-tak relativne dobre znasaju podmienky aj u lakomych krmicov.
Naposledy upravil/-a Lukáš v 15 Máj 2008 14:20, upravené celkom 1 krát.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

vdaka za uzitocne rady,s krmenim 1xdenne nie je problem len som sa obaval ze by som ich musel krmit niekolko x za den.
kedze su v aqa aj ine ryby tak pri pocte 15 ks novych ryb, by to bol riadny tlak na filter,ale myslim ze pri krmeni 1xdenne to nebude problem. dal som uz objednat nejaky drobisk-uvidim co pride. takze potom poreferujem ako to vyzera.
este raz diky
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tomu sice celkom nerozumiem, ale mozno si to myslel inak. Celkove mnozstvo krmiva predsa bude priblizne rovnake - ci uz viac mensich davok alebo 1-2 vacsie. Sumarne mnozstvo dusika dodane do systemu bude rovnake a zatazenie filtra tym padom zhruba takisto.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

v pohode, ja som sa obaval ze su to velky zruti,a ze by som musel extremne zvysit mnozstvo krmiva sypane do aqa.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

takze uz dva tyzdne mi bludia po aqa tieto vesele rybky, sice zatial iba sedem kusov.
myslim vsak ze viac vyniknu ked ich bude viac ako desat . co sa tyka krmenia tak som nemenil frekvenciu a ani mnozstvo krmiva, su male ale sikovne. pri krmeni si toho pozbieraju asi najviac su totiz rychlejsie ako ostatne ryby a zeru uplne vsetko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"