"200L" + "70L"

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

No ja sa musim priznat, ze ovela viacej sa bojim manzelky, ako susedov. :oops: Ale ako parketar som zazil inu srandu. Montaznici nivelizovali podlahy v bytovke. Ja som sa aj cudoval, ked dobehli do shopu pre dalsich 125 kg, lebo ze je malo. No a potom prisiel domou sused o poschodie nizsie a mal znivelizovane steny aj s tucnou plazmou na stene. :lol: :lol: :lol:
Dano
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ked uz takto srandujeme...

v predminulom byte (stahujem sa pravidelne kazde 3 roky) som raz zabudol vlozit tesnenie pod hadicu od reverzky na kohut....susedia zvonili cca o 15min ze asi nam prdla pracka...nastastie aj tak planovali malovat, takze OK

druha prihoda bola taktiez v tom byte, podotykam ze uz bol predany , peniaze som uz mal na ucte a mal som sa asi o 2 tyzdne stahovat , v noci asi o 4;00 som sa zobudil na zvuk zadierajuceho sa cerpadla. Povolil zvisly spoj medzi zadnou a bocnou stenou 440l akvarka, asi 10cm od vrchu. Odhadom 80l vody zatieklo medzi masivne parkety a vcuclo sa do panelu. Odozva susedov a noveho majitela bytu ziadna :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Z RO mám dostatečně dlouhou hadičku na permeát (až do vany), a přiměřeně krátkou na odpadní vodu (do splachovače). Když chce manželka vodu na kytky (tu odpadní), klidně ji nechám zachytávat si vodu. Aspoň je jasno, kdo uklízí koupelnu :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Tak to dopadlo dobře. Sousedka má staré jádro a slyšela jen kapání. Tak že jsem is oddychl. Konec legrace. O víkendu zpouštím zabíhání akva. Voda bude promíchaná.
470 l v Modřanech
Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Ahoj, tak se po menší pauze zase ozývám, abych se poradil ohledně "sinice" a počtu čerpadel. 80x50x50 je moje akva. Jak velké proudění byste doporučovali? Čerpadlo z filtru mi dvěma vývody přivádí doghormady asi 1500 - 2000 l/h. Mám tam provizorně jeden maxi jet 500 l/h. A teď moje otázka. Bude "akorát" když pořídím 2x Marea strem 2400? Akva mám asi 4 týdny v záběhu. Předpokládám že díky malému prodění se mi hojne rozrůstá fialová sinice (povlak). Osvětlení mám 2x T5 24 (modrá bílá) + 2x t8 18 (bílá 6500K). Obrázek přidám. Jinak včra jsem se snažil fialovou řaqsu odstraňovat při výměně vody a je to zbytečné, do rána bylo vidět že se zase rozroste. Tak že doporučujete 2 x čerpadlo 2400 a vyčkat co se bude dít? Jinak žlutohnědá sinice byla a pomalu odchází.
470 l v Modřanech
Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Ahoj, chtěl bych se poradit... V akva se mi množí všechny druhy řas... vodu měním RO + 10 dní rozpuštěná sůl, každý týden 5 litrů. Mám podezření že za všechny moje trable může použitý (neživý) korálový písek. Vždy když odsaji kal a tím zvýřím a převrítím dno tak se mi objeví sinice a fialová blemcavá řasa. hodnoty ph KH jsou dobré, alespoň podle testů (asi nepřesných). Ani záběh neprobíhal tak jako se to tady popisuje ve vzorovém přípkladu... Začínám být nešťastný. Mám tam jednoho pustevníka - ten žije.
470 l v Modřanech
Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Fakt jsem myslel že to zvládnu sám, ale opravdu začínám poznávat že moře není nic jednoduchého. Vzdát to nehodlám. Mám pocit že jsem zatím nedělal moc věcí kompromisně, ale jak ej vidět tak zřejmě ano. Ve fitru mám 1. Bioakvacit, který peru ve vodě které ser budu zbavovat, tedy 1x týdně, pak tam mám 15kg korálovky a odtraňovač fosfátů clear phos (toho tam mám dle návodu) a pak ještě jeden ostraňovač, který je obnovitelný a není tak účinný (toho je tam asi polovina než by měla být) a odpěňovač (v přítokové komoře). Vodu dolívám ručně 1x denně, asi 2 litry.
470 l v Modřanech
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"