Prosba o radu ...

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Prosba o radu ...

Príspevok od používateľa Milan7 »

Zdravím všetkých.

Chcel by som sa opýtať - mám doma založené aq. asi tak rok. Má cca360 litrov + 100 litrov filtrácia. Problém je ale v tom že mám neustáli problém s riasami. Je to pravdepodobne ale spôsobené okrasnou stenou. Chcem sa teda opýtať či máte niekto skúsenosti s touto stenou. Je to asi od švedskej firmy ( aspoň sa mi zdá ) a dal som za ňu cez 14.000,- cca takže by kvalitná mala byť...
Skúste mi poradiť ak máte skúsenosti.
Vďaka.[/b]
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

foto a viac informácii o tejto stene by pomohlo ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Prosba o radu ...

Príspevok od používateľa Peter »

Milan7 napísal:Zdravím všetkých.

Chcel by som sa opýtať - mám doma založené aq. asi tak rok. Má cca360 litrov + 100 litrov filtrácia. Problém je ale v tom že mám neustáli problém s riasami. Je to pravdepodobne ale spôsobené okrasnou stenou. Chcem sa teda opýtať či máte niekto skúsenosti s touto stenou. Je to asi od švedskej firmy ( aspoň sa mi zdá ) a dal som za ňu cez 14.000,- cca takže by kvalitná mala byť...
Skúste mi poradiť ak máte skúsenosti.
Vďaka.[/b]
Nuz cena nic nepovie ,to este neznamena ze odola morskej vode, z akeho je materialu to je dolezite aby nevyluhovala morska voda z nej neziaduce latky, to po prve a popisat filtraciu ako to mas spravene, aby este nebol niekde tam zakopany pes..aj ake riasy to mas ? zelene vlaknite, ci hnedy povlak to by mohli byt sinice ..napis viac.
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

a ako sa vkladá obrázok ??? Neviem čo by som o tej stene mohol napísať. Obrázok ktorý ale priložím ( teda ak sa mi to podarí ) bude v celku bez rias, lebo ja cez víkend keď som doma oberám riasi aj 5 hodín - a už ma to nebaví. Viac sa v ňom vŕtam ako sa naň pozerám...
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Peter

Príspevok od používateľa Milan7 »

Stena neviem presne od ktorej firmy je a zloženie ti asi tiež nepoviem. Riasu som mal zelenú teraz je to premenlivo hnedá - ale to sú (keď ju nechám rásť tak 2-3 týždne ) neuveriteľné chuchvalce. Filtrácia je robená komplet nanovo keďže v trenčíne sú trošku pozadu tak mi ju prišiel prerobiť Fero zo žiliny. Je to robené systémom prepadu v rohu za stenou kďe voda ide cez dsb piesok ( ak sa nemýlim, ak áno tak ma opravte ) potom preteká ďalej kde je výkonný odpeňovač ( ževraj ťahá aq v holiday ) a čerpadlom sa voda opäť vytláča do aq. V dolnej filtrácií je ešte aj zvlášť tuba na kamienky ( čierne , biele , červené ) - tieto mením každé 3-4 týždne. Vodu sa snažím každé 2-3 týždne 60-90 litrov.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Podla popisu filtracie bude problem asi niekde inde, nez v nej. Aku vodu pouzivas, ake zivocichy mas v nadrzi, ake kamene su tam? A odkedy mas novu filtraciu? Obrazok asi pomoze viac.
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

Vodu som chcel riešiť cez osmózu, ale nakoniec klasicky z vodovodu - ževraj to môže byť. Živočíchy - 2 ks klaunou, 1 Ks hepatus, 1Ks zebrazoma, 2 Ks malé čierno biele, 2Ks biele ryby čo premielajú piesok, 1Ks doktor - presné názvy neviem pomohla by tá fotka - len mi poradte ako ju sem mám dostať. Filtrácia sa menila asi tak2 mesiace dozadu, ale ona sa menila, lebo tú čo mi robili z trenčína bola robená ešte starým systémom a menil som ju kvoli tomu že už vtedy sa mi to riasilo - v prvej komore odpeňovač (asi tak o 400 % slabší ako teraz ) cez ďalších asi 5 komôr rôznych pien a kamienkov až do poslednej v ktorej bolo tiež slabé výtlačné čerpadlo...
Poradte mi prosím vás ako mám dostať tú fotto do príspevku...
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

no jako nejsem žádnej expert, ale tu vodu z vodovodu bych tam rozhodně přestal lít....
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

finest - a čím dolejem zatiaľ odpar ???
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Milan7 napísal:finest - a čím dolejem zatiaľ odpar ???
Voda z vodovodu je zaklad pre riasy a sinice, pokial nebudes mat vodu z RO , tak ani nic dalej neries , ak si z Trencina je tu Kubrt z TN ma doma RO urcite sa s nim dohodnes a aj Ti poradi ako dalej.
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

niesom z Trenčína - som z Prievidze. Ako pod skratkou RO - je čo???
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

O vkladani fotografii je tu samostatna tema niekde v dolnej casti fora. Alebo si zriad ucet na www.photobucket.com alebo podobnej stranke, tam nahras velmi jednoduchym sposobom fotky z pocitaca a sem das na ne len link.
Voda z vodovodu je odpoved, ktora sa nuka sama. No a 3 bodloky v 360 l tiez nic moc (aj ked v inej suvislosti nez riasovy problem).
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

Obrázok

Pokus o pridanie obrázka. Ak bude zobrazený tak - takto nejak vyzerá tá stena. Len tam vypadá vcelku slušne, lebo je akurát po zbere rias :)
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

Obrázok
Milan7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 12:36

Príspevok od používateľa Milan7 »

Ja som borec - podarilo sa :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"