Stretnutie morskych akvaristov 9/2008 ???

Kde? Kedy? ako? a prečo, všetko v tomto threade.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Stretnutie morskych akvaristov 9/2008 ???

Príspevok od používateľa Roman »

Ahoj vsetkym,

predpokladam, ze cast z nas sa zrovna vratila z ValMezu, niektori s bolestou hlavy , mnohi s novymi informaciami, niektori mierne zmateni..mozno sa najdu aj nejaki otraveni a nespokojni..tak to uz byva.

Osobne som s vynimkou jedneho stretnutia pred pol rokom nevynechal ani jedno. Pamatam dokonca casy, ked neslo o oficialnu akciu na sobotu, ale pifko v zostave cca 6-8 ludi v saloniku restauracie Fontana v piatok vecer....
dni sa vsak menia vyvoj ide nezadrzatelne dalej

na stretnutia dnes chodia jak uplni zaciatocnici, tak ostrielani borci a napocital som 4 obchodnikov. Va takej zostave uz skratka nie je mozne urobit program tak, aby zaujal vsetkych. Pocas dlhej cesty domov sme s Lukasom filozofovali, ako najblizsie stretnutie zorganizovat. A napad sa dostavil....

Predasky su fajn, pokial jaksi je o com...v dobe internetu uz tazko najdeme novu temu, ktora by zaujala vsetkych.

Moj navrh je, aby sme dalsie stretnutie zorganizovali formou niekolkych subeznych panelovych diskusii, navrhujem okruhy
a; zakladanie noveho akvaria , zaciatocnici
b; koraly a ich odchov
c; ryby, chov, kompatibilita, choroby
d; technika
e; chemia

v praxi by to znamenalo 5 stolov s 5 moderatormi, ludia by sa presuvali od stola k stolu (aj s pivom) podla zaujmu, akurat chudaci moderatori by sedeli na mieste...ale osobne by som sa na to kludne podujal

druhy navrh sa tyka geografickej lokalizacie, nic proti ValMezu...ale take Brno mi pripada rovnko daleko pre kazdeho

cakam na Vase navrhy , mame kopec casu nieco vymysliet
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Romanův příspěvek vyvolává mnoho otázek, na některé se pokusím odpovědět:

Lokalizace ValMez (a platí to i pro Čáslav) – zatím se nenašel nikdo další, kdo by podobné setkání organizoval někde jinde, nepočítám – li regionální jihočeský klan okolo p. Ondráčka. Pražská piva jaksi pohasla a Žilinské výkřiky do tmy jsou taky pouze ve stadiu nekonečného plánování.

Myšlenka 5 moderátorů je sice krásná věc, ale obávám se, že neuskutečnitelná. Zatím vše probíhalo ve dvou oblastech. Na tom, co jsem zorganizoval a na prodeji techniky z Pepinova pojízdného krámku.

Rozsah zkušeností účastníků od minima do maxima je další problém, nelze zároveň diskutovat a vysvětlovat. Při počtu 50-ti účastníků je už nemožná i diskuze.

10. setkání mořských akvaristů ve Valašském Meziříčí na podzim 2008 proběhne jako regionální a „amatérské“ (bez obchodníků a nákupní horečky) v užším kruhu pro možnost debaty u jednoho stolu.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

zatial som nebol na ziadnom stretnuti , takze neviem kolko ludi sa zucastnuje.
Romanov napad sa mi vsak celkom pozdava,len by som to trochu vylespil .
a to tak ze by sa mohli vopred stanovit temy a terminy, zabezbecit miesto a kazdy nech si vyberie na aku temu chce prist a popocuvat a nie vsetko naraz.
je pravda ze kazdeho zaujima nieco ine a vsetkym sa neda vyhoviet v priebehu niekolkych hodin a mozno sa najdu potom jednotlivci co budu sklamaný.
osobne by som nieco take uvital ,nakolko v mojom sirokom okoli nepoznam nikoho s kym by sa dalo prehodit par slov o mori a vymenit nejake tie skusenosti pripadne odchovy.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Rybka má pravdu s jednou veľmi dôležitou vecou a to citujem:

"zatím se nenašel nikdo další, kdo by podobné setkání organizoval někde jinde"

Takže asi tak, Rybkovi patrí veľké poďakovanie zato že pripravil program a zorganizoval stretnutie, na ktorom je vždy viac a viac ľudí čo možno urobí všetko ťažšie ale ako on sám povedal na večernom pive sa odpovedalo na všetky otázky oveľa podrobnejšie a rozoberalo sa všetko na čo sa niekto opýtal.

Roman má dobrý nápad ale to často krát nestačí :( treba aktívnych ľudí a tých je v dnešnej uponáhľanej dobe nedostatok ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

suhlasim , a kedze chapem, ze v takychto pripadoch je treba zacat od seba, vopred sa hlasim za moderatora panelu 'technika'

kludne prinesiem flipchart a pripravim plagaty so schemami najbeznejsich fitracnych technologii nech mame nad cim filozofovat

aj tak som pocas videoprezentacie postaval vonku s fajciarmi a rozoberali sme cerpadla, reaktory, odpenovace, svietidla...

je v podstate jedno, ci budeme vo Valmeze, Brne, prahe alebo na Honololu, len som reprodukoval zopar povzdychov ucastnikov zdaleka a ked som kukol na mapu, Brno mi prislo tak nejak geograficky v strede
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

ja sa pripajam k romanovmu navrhu ohladom miesta konania - brno. ostatne pripomienky co sa tyka sposobu prezentacie atd... sa mi zdaju tiez rozumne. ostatne takto funguju vsetky zahranicne konferencie, na ktorych som sa mohol zucastnit (a bolo ich neurekom, teda sa mozem subjektivne vyjadrit). a snad sa uz na buduce dopracujem na najblizsiu session :) jo a btw. roman mohlo by sa raz za cas podla mna usporiadat aj take pivne (aj ked pivo nepijem :) )stretnutie v bratislave. nieco male, regionalne. myslim, ze by si svojich fandov naslo.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Nebylo by od věci uspořádat setkání v Bratislavě,je už tam taky dost velká komunita mořských akvaristů; navíc by bylo 1. slovenské. Konečně by bylo dostupnější i pro ty účastníky tohoto fóra, pro které je odrazující cestování do ValMezu a nereálné do Čáslavi.

Ve ValMezu jsme si uvědomili ještě další skutečnost. Máme tu další vlnu začátečníků a zájemců o mořskou akvaristiku, kterým je třeba vše vysvětlit od začátku. Těm se budeme jeden půlden našeho podzimního setkání věnovat. Něco zabere i úvodní NETWORKING CAFÉ. Tudíž atraktivita pro stávajících cca 90% účastníků posledního setkání nic moc.
Hynek již chce taky zvolnit tempo v pořádání setkání v Čáslavi (že bude zase poslední opakuje co se známe, takže to pouštím druhým uchem ven :lol: ). Cyklus velkých setkání na jednom místě 1x ročně jednoduše vyplynul z našich společných úvah a je i časově přijatelný.
O pořadatelských patáliích tady psát nebudu, ty jsou pokaždé jiné a každý, kdo to chce zkusit si je musí užít sám :wink: .

Bratislavo a okolí, hledáme třetího pořadatele místních a i velkých setkání. Tož zajděte na pivo a rozeberte to. Před 6-ti lety jsme s Petrem M. seděli na soukromém prvním pivu, měsíc na to se přidali Alda a Petr S., zanedlouho pak Bimbo, Roman, Kubrt, Peter...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

cakal som takyto vyvoj 8) ... no rukavicu zdviham, uvidime co bude v mojich skromnych silach.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

Roman napísal:cakal som takyto vyvoj 8) ... no rukavicu zdviham, uvidime co bude v mojich skromnych silach.
myslim, ze v tom nebudes sam. ak to bude v mojich silach, tiez pridam ruku k dielu :)
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Na nejake to "pivo", trebars stvrtrocne, si hadam vzdy par ludi najde cas. Treba si brat priklad od bratislavskych sladkovodnikov. Pritom v BA a okoli je celkom slusna komunita moriakov s roznou skalou vedomosti a technickych zrucnosti. Nehovoriac o dvoch, na slovenske pomery relativne silnych predajcoch.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Držím palec :lol:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Amphibia napísal: myslim, ze v tom nebudes sam. ak to bude v mojich silach, tiez pridam ruku k dielu :)
ty hlavne konecne dopis ten svoj elaborat o zeolitoch nech mame co prednasat :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Lukáš napísal:Na nejake to "pivo", trebars stvrtrocne, si hadam vzdy par ludi najde cas. Treba si brat priklad od bratislavskych sladkovodnikov. Pritom v BA a okoli je celkom slusna komunita moriakov s roznou skalou vedomosti a technickych zrucnosti. Nehovoriac o dvoch, na slovenske pomery relativne silnych predajcoch.
nechcem predbiehat, ale zahajil som rokovania s Radou starsich slavneho Akvaklubu a ponizene poprosil o moznost prizivit sa na akcii Akvajesen konanej 12.10 alebo na Akvazime 29.11 roku pana 2008

uvidime ako to dopadne
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

Roman napísal: ty hlavne konecne dopis ten svoj elaborat o zeolitoch nech mame co prednasat :)
:lol: jj, uz to coskoro uzrie svetlo sveta... nakoniec som ale spojil 2 a 3 cast dokopy a teda by som tam dal rad este aj tie nove rtg... troxen sa to ale nafuklo :shock:
Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Nech ti to výjde Roman s Akvaklubom, určite je to zbožné želanie aj iných moriakov, ktorí sa nedostali do Valmezu.
500l SPS a LPS reef
Napísať odpoveď

Návrat na "Stretnutia nadšencov morskej akvaristiky"