Moje nové akva 1200L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

S Alveoporou nepomůžu, trsy jsou ze 100% importy. Ta zelená Montipora (placka) si říká o přidání "měkkého" modrého světla (výlučně modrá T8-ka), odzkoušeno. Můžeš se stavit mrknout se, jak trsy chřadnou pod T5 a prospívají pod T8 :roll: . Proto když radím modrou, tak T8...
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

shark napísal:
marcelv napísal:To skusim.A to hnedé na tej Avleopore nevies co to je?
to by mohl asi dělat ten hořčík ale jen hádám.Tak vysoko jsem jej nikdy neměl
Veríš že som presne v duchu na toto myslel?Preto som kupil tu sol jebo som to chcel zrazit čo to urobí.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

rybka napísal:S Alveoporou nepomůžu, trsy jsou ze 100% importy. Ta zelená Montipora (placka) si říká o přidání "měkkého" modrého světla (výlučně modrá T8-ka), odzkoušeno. Můžeš se stavit mrknout se, jak trsy chřadnou pod T5 a prospívají pod T8 :roll: . Proto když radím modrou, tak T8...
Mám 2-250 HQ 14000,2T5 ATI blue plus a 2T5 aquable ktore chcem vymeniť za actinic?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

marcelv napísal:
shark napísal:
marcelv napísal:To skusim.A to hnedé na tej Avleopore nevies co to je?
to by mohl asi dělat ten hořčík ale jen hádám.Tak vysoko jsem jej nikdy neměl
Veríš že som presne v duchu na toto myslel?Preto som kupil tu sol jebo som to chcel zrazit čo to urobí.
já bych použil na tu vyměnu vody raději tu sul s ktere máš napuštěno
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

marcelv napísal:
rybka napísal:10.000 litrú hodinově ve 200 litrové, 1 m dlouhé nádrži a střídavě?
Dojeď si někam na útes a zkus "zakotvit". Pak zjistíš, že jedno čerpadlo od Ťamana se jmenovitým průtokem 15.000 litrů (a skutečnými 4.000) je žalostně málo. Tu Montiporu osekávám z čelního skla, některé trubice nad nádržemi svítí už pátým rokem; asi vím o čem mluvím (minimálně 8.000 litrů střídavého proudu vody na 100 litrů hrubého objemu nádrží).
Hrobem každého zarostlého akvária je nedostatečné proudění vody... Tuto myšlenku může kritizovat každý, dokud jej okolnosti nepoučí. Pepin staroval 500 litrovou nádrž pro SPS před 2 roky; zeptejte se jeho, kolik objemu tam čerpadly honí dnes.
Ja mám 4 krát tunze stream á 14000l v nádrzi a prietok k tomu 2 krát á3500l cez filter.to nestačí?u nikoho som viac nevidel
Na 1200 litrovou nádrž je to pro SPS málo, až vyřešíš tento problém, uvěříš. Mrkni u velkých obchodníků, jak jim teče voda z "dekorací" v nádrži (ty kryty taky prodává Tunze na výkonné turbíny).
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

rybka napísal:
marcelv napísal:
rybka napísal:10.000 litrú hodinově ve 200 litrové, 1 m dlouhé nádrži a střídavě?
Dojeď si někam na útes a zkus "zakotvit". Pak zjistíš, že jedno čerpadlo od Ťamana se jmenovitým průtokem 15.000 litrů (a skutečnými 4.000) je žalostně málo. Tu Montiporu osekávám z čelního skla, některé trubice nad nádržemi svítí už pátým rokem; asi vím o čem mluvím (minimálně 8.000 litrů střídavého proudu vody na 100 litrů hrubého objemu nádrží).
Hrobem každého zarostlého akvária je nedostatečné proudění vody... Tuto myšlenku může kritizovat každý, dokud jej okolnosti nepoučí. Pepin staroval 500 litrovou nádrž pro SPS před 2 roky; zeptejte se jeho, kolik objemu tam čerpadly honí dnes.
Ja mám 4 krát tunze stream á 14000l v nádrzi a prietok k tomu 2 krát á3500l cez filter.to nestačí?u nikoho som viac nevidel
Na 1200 litrovou nádrž je to pro SPS málo, až vyřešíš tento problém, uvěříš. Mrkni u velkých obchodníků, jak jim teče voda z "dekorací" v nádrži (ty kryty taky prodává Tunze na výkonné turbíny).
pomuže tomu proudění přidat wavebox? kompenzuje to jeho nedostatek částečně?
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ok ja viem že ked to zaplním koralmi tak to nebude stačit potom kupim aj najvýkonnejšie.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

shark napísal:jinak přidáním tvrdých se nic nepokazí a tou sodou taky ne.Předávkovaný tim Ca to asi nebude :wink: To umrtí montipory bude mít jinej puvod-proto jsem zvolil ti nabídnout variantu nejmenšího zla a to je ta vyměna vody.s tim přidánim korálů počkej až se to ustálí a nebude ti nic zdechat
Ok.Urobím to tak.Na vodku som sa vys... nie že tomu neverím ale nalakal som sa toho.Kupil som Digest a Bioptim. NO3 sa mi drží na 5alebo 10 tam niekde.A mám pekný čierny kýbel Grotech :D
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

ked tam dám 2 ks Turbelle stream 6305 Flow rate: 9,000 to 30,000 l/h to bude stacit? a k tomu dve 6105 Flow rate: 3,000 to 13,000 l/h?
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

k tym tvojim obrazkom:

nekupoval si koraly v symbioze?vylučil si nahoziabre slimaky,ktore pozieraju mezogleu u montipor?
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Sledovavam baterkou zatial som nevidel.Mám tam len take drobne z ulitou.Ale kupoval som tu placatu montiporu v symbioze.A možno su tam svine Andy ma na to už upozornil
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

a kedy si to kupoval,podla mna tam urcite budu,podla fotiek to tak vyzera.
Ked vyhladujes koraly,tak to vyzera trosku inaksie,mam s tym skusenost,pri experimentovani s mojim akva.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Digiatu mám od Lukaša.Platovú zo symbiozy Ale ja mám 2 problémy.Prvý su teda možno obžraté digiaty fialova druhý su hnedé flaky na avleopore a montipore .
Naposledy upravil/-a marcelv v 29 Dec 2008 22:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

to viem,ale tu platovitu montiporu mas zo symbiozy,asi mesiac dozadu tam mali s tymi nahoziabrymi slimakmi problem,oni sice nevedeli preco im blednu,tak som im ukazal pricinu.
Tie hnede flaky nebudu asi hladovanim,ale skor nedostatkom nejakych mikroprvkov.mozno/?/
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

:( Skusim tada davať A,B,C,no a večer si posvietim na tie slimáky.No a ak su tam tak ako sa likvidujú?Za predpokladu že sa utes neda rozobrať.
A chcem sa spýtať.Mám A,B,C v 5L originálnych bandaskách a k tomu dávkovasie čerpadlá.Možem urobiť malú dierku do tých 5L bandasiek a napojiť to tak,mám to tak na rok alebo musím to nalievať do menších.Niekto mi vravý pohoda to sa nepokazí a niekto nie rob dávky cca pol litra,
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"