dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa canart »

Ahojte, neviete mi doporučiť nejaké dávkovacie čerpadlo, samostatnú 1 hlavu, ktoré má väčší priemer hadičiek, ako bežné čerpadlá? Nemusí to byť presné, hlavne ide o väčší priemer hadičiek. Niečo lacné, nie Versa :) Tá má myslím širšie hadičky, ale to je drahé.
vlastimil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 03 Jan 2023 01:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa vlastimil »

Jebao MD 4.4

Odoslané z SM-A515F pomocou Tapatalku

canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa canart »

vlastimil: jebao má tenké hadičky a potrebujem 1 hlavu, nie 4 ;)
Lmlmlm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 12 Okt 2022 14:20

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa Lmlmlm »

Ja mam nevyužitý grotech. S nejakým akvarkom som to kupil v minulosti. Ak si dobre pamätám, tak hadičky sú hrubšie. Pozriem sa na to aj to, ci je vlastně funkčne 😀😀 je samostatne.
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa canart »

Lmlmlm napísal: 18 Jún 2023 13:11 Ja mam nevyužitý grotech. S nejakým akvarkom som to kupil v minulosti. Ak si dobre pamätám, tak hadičky sú hrubšie. Pozriem sa na to aj to, ci je vlastně funkčne 😀😀 je samostatne.
Pozeral si to? Aké konkrétne čerpadlo to je? Pozrel by som si rozmery a tak. Dík!
Lmlmlm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 12 Okt 2022 14:20

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa Lmlmlm »

Čau,
Je to tento grotech. Musíš ale skúsit pozrieť na nete parametre. Mám pocit, že hadičky su o niečo hrubšie. Ale asi len optický klam. Napadlo ma však, že ak sa dá kúpiť ten medzi článok s iným priemerom, tak môžeš vo finále kúpiť akékoľvek čerpadlo.
I ak ak by ho niekto chcel, tak vymením za nějaký koral. Úplne stačí nejaký pekný zoa 😀😀😀
Prílohy
IMG_20230619_194546.jpg
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa canart »

OK, to budú rovnaké hadičky, ako má aj jebao...vymyslím to nejako inak. Tak dík za ochotu :)
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa Milly »

Ahoj, neviem či ti dobre poradím. Ja keď som mal hadičku väčšieho priemeru tak som to vyriešil tak, že na miesto návleku hadičky na čerpadlo som navliekol ešte jednu krátku a tá vyplnila medzeru.
Ale peristaltické pumpy sa bežne používajú. Čo ma napadá taká komerčná záležitosť dávkovanie Cl2 do bazénov.
Daj do vyhľadávača " peristeltická pumpa " a máš to. Ja som tam videl veľa. Stačí si vybrať.
canart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 24 Nov 2009 16:55

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa canart »

Milly napísal: 20 Jún 2023 08:15 Ahoj, neviem či ti dobre poradím. Ja keď som mal hadičku väčšieho priemeru tak som to vyriešil tak, že na miesto návleku hadičky na čerpadlo som navliekol ešte jednu krátku a tá vyplnila medzeru.
Ale peristaltické pumpy sa bežne používajú. Čo ma napadá taká komerčná záležitosť dávkovanie Cl2 do bazénov.
Daj do vyhľadávača " peristeltická pumpa " a máš to. Ja som tam videl veľa. Stačí si vybrať.
Ahoj, áno presne tak som to vymyslel, použijem nejaké peristaltické čerpadlo za pár eur s menším prietokom, videl som aj na aliexprese rôzne....alebo to dám cez časový spínač, ake nebude s pomalým prietokom....potrebujem tak 5 ml, či už za sekundu alebo za minútu. Tiež som pôvodne rozmýšľal, že klasické dávkovacie čerpadlo a že vyhodím spojky hadičiek a spojím to zvonka. Ale dajú sa nájsť tie lacné čerpadielka aj s hrubším vnútorným priemerom hadičky. Tak dík ;)
Ida Ellis
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Aug 2023 04:42

Re: dávkovacie čerpadlo - širší priemer hadičky

Príspevok od používateľa Ida Ellis »

Pod pojmom "dávkovacia pumpa" sa rozumie zariadenie alebo prístroj používaný na meranie množstva pumpy do zariadenia, systému alebo potrubia. Existuje mnoho typov dávkovacích čerpadiel používaných v rôznych priemyselných odvetviach a aplikáciách.

V prípade „širšieho priemeru potrubia“, ak hovoríte o potrubí s väčším priemerom ako má dávkovacie čerpadlo, je možné

Keď je dávkovacie čerpadlo navrhnuté pre konkrétny priemer potrubia, jeho použitie pre potrubia s väčším priemerom môže spôsobiť nasledujúce problémy:

Znížená účinnosť: Ak čerpadlo nemôže mať dostatočný výkon na prečerpanie väčšieho objemu kvapaliny cez hadicu, účinnosť čerpadla sa zníži. Čerpadlá môžu pracovať pri neefektívnych rýchlostiach, spotrebúvajú energiu a spôsobujú nedostatočný tlak na účinné pretláčanie tekutiny cez hadičku.

Zvýšené opotrebovanie: Ak prietok kvapaliny v hadici prekročí kapacitu zaťaženia čerpadla, zvýši sa tlak čerpadla a rýchlosť kvapaliny, čo má za následok zvýšené trenie a opotrebovanie kontaktných plôch.

Porucha čerpadla: Dávkovacie čerpadlo pracujúce mimo konštrukčných limitov môže zvýšiť zaťaženie a spôsobiť rýchle zlyhanie čerpadla.

Na zabezpečenie výkonu a udržateľnosti systému je dôležité použiť dávkovacie čerpadlo vhodné pre priemer potrubia. Ak potrebujete upraviť prietok alebo tlak, možno budete chcieť zvážiť použitie iných nástrojov na nastavenie, ako je regulačný ventil alebo čerpadlo s nastaviteľnou rýchlosťou.
Na zaistenie bezpečnosti vášho zariadenia a osobných údajov je dôležité sťahovať aplikácie iba z oficiálnych a renomovaných zdrojov, ako je Mod APK techzapk . Legitímne obchody s aplikáciami majú zavedené bezpečnostné opatrenia na overenie pravosti .
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"