nové 70L aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

atomino napísal:nepisem casto radsej tu citam hlavne cele temy a od zaciatku a mozem porovnavat co sa komu osvedcilo po rokoch,ja sa uz ani nedivim ze sa I'm to nechce opakovat.
ani mne by sa nechcelo. sak co pozrem temu o zakladani aqa stale je to o tom istom dokola,nemiesto toho aby si to zaciatocnici najskor skusili pozriet a precitali.
az ked nezabere alebo nenajdu ,pytali rady.

co sa tyka sinic tak by som ti radil drzat sa niekolkych rad co tu uz odzneli,hlavne ako pisal peter o zarabani vody a filtracie,on vie o com hovori .
kedysi davno som mal podobny problem ked som zacinal, aqa bolo 3 mesiace ako cierna bana a po navsteve repika a petra sa to rychlo zmenilo.

nenasiel som tu popis filtracie ale neva prve co by som urobil tak aqa prec od okna,potom zvysil prietok vody v aqa a hlavne nech to fuka vsade,kedze si tam dal iba mrtve sutre a ten zivy piesok mozno nebol az tak zivy dohodol by som sa s niekym z okolia aby mi dal vodu ked bude menit zo zabehnuteho aqa, ja by som tam dal aj viac ako 50 perc. a kludne aj 90 perc.zabehnutej vody a co mi najviac pomohlo tak bolo ked repik menil dno zo stareho aqa a dal mi ho. vazne tolko zivota a behom 2 tyzdnov bolo po vsetkom,podla mna je najvacsi problem s tvojimi sinicami - malo zivota v aqa.
a az potom sa trapil kde je chyba ked sa to nezlespi do mesiaca.
děkuji moc ucčitě to tak udělám..a díky za čas, kdy jsi psal tento přspěvek
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

nazdarek
tak se po delším čase vracím a chtěl bych vás seznámit s mým stavem.
Takže vodu měním co jeden týden 10% objemu akvárka... samozřejmě že reverzní vodu míchám zhruba 1 den a pár hodin nechám i provzdušnit teplota vody, kterou nalévám do akvárka při 26 stupních.
Teplota vody je stálých 25 stupnů

Všechny hodnoty vody jak NO2 tak NO3 jsou vpořádku... jediné co mě trápí jsou a ted nevím, jestli to jsou ještě furt sinice a nebo už nějaké řasy.

Ještě dvakrát bych chtěl vyměnit vodu a na konci měsíce koupit první rybu. Uvažuji mezi Chrysiptera parasema nebo mezi nějakým Amphiprion bud ocelaris nebo clarki.

Co vy na to? Jako mě osobně spíše napadlo prvně tam dát parasemu a po ní v budoucnu až Amphiprion...... ???? .....co vy na to říkáte??
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

neměň stále vodu ,protože musí zrát - vytvářet bojující baktérie
přidej do punčochy rova phos,eco phos - absorbuje fosfáty a silikáty,pomůže v začátku proti nepříjemným sínicím
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

chrysiptera a dascylusi znesu toho hodne, takze nenarocna ryba podla mna, ale do tak maleho aqa budes mat potom uz problem pridat nejaku inu rybu ak sa uz zabyvaju.
tak si vyber,
ja by som tam klauna s nou ani nedaval .ak sa to stabilizuje dal by som ju prec a zadovazil si maleho klaunika,
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Jak ta řasa vypadá? Kromě sinic bývají ještě obvyklé rozsivky a pak taky vláknitá řasa. Pokud si dobře vzpomínám, neměl jsi v akváriu žádné čističe. Zkus nějaké koupit před tím, než dáš do akvária ryby. Ulehčí ti boj s řasou a přispějí k stabilitě systému. Dobří jsou různí plži, např. z rodů tectus, trochus, astraea. Pokud chceš něco trochu akčnějšího, tak můžeš přidat i raky poustevníky, např. z rodů paguristes, clibanarius nebo i calcinus.

Jinak souhlasím s kominíkem. V období záběhu akvária se voda zásadně nemění. Jediné, čeho dosáhneš, je, že si prodloužíš čekání, poněvadž s vodou vyléváš užitečné bakterie. Až bude akvárium stabilizované, výměn si užiješ víc než dost.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se ti v akváriu už objevili nějací klanonožci. Ti obvykle bývají známkou zdravého systému.

Co se týká ryb, osobně bych přidal napřed klauna a to rozhodně očkatého. Klaun Clarkův je dle mého názoru na tuto nádrž příliš velký, a to zvlášť s ohledem na to, že chceš v budoucnu přidat další rybky. Sapínka bych jako prní rybu nedoporučovat, protože bývá teritoriální a občas se k novým přírůstkům chová dost agresívně.
Naposledy upravil/-a tomm v 14 Apr 2008 08:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

finest napísal:......Uvažuji mezi Chrysiptera parasema nebo mezi nějakým Amphiprion bud ocelaris nebo clarki.
tak Clarkii ani nahodou, dorastaju az 14cm , je to ryba, ktore v pare potrebuju min 300l akvarko
choval som par niekolko rokov, tak viem o com pisem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

jasně ;) pokusím se v akvaristikách najít ocelarise..tu je jediný problém a to že vždycky když jsem byl v akvaristice at v OStravě - v té nové nebo v Havířově, tak ho tam neměli. :(:(
Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Slim »

V Ostravě je nějaká nová mořská akvaristika ? Jinak myslím, že když projevíš zájem, tak Ti i v Havířově Nema v krátké době obstarají, pokud ho dokonce nemají v místnostech, které nejsou běžně zákazníkům přístupné. Jsou to vcelku běžné rybky.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

jj je nová akvaristika poptám se u mamky jak se jmenuje ta ulice uplně krásté ;) jj vím v Haviřově tam ta místnuska..jenom musíš chytnout toho správného z rodiny ten tata je neochuta sama.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

jedina predajna v OV co poznam je na slevarenskej a je to p. Sova, chodil som k nemu rad ale sklamal ma, musis vystihnut import, par dni po nom uz nakupis iba zdochliny a krupicu.
ak je tam este jedna daj vediet, ja sa skocim kuknut do havirova.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

klauny očkaté mají v ha běžně k dostání,nevidím v tom problém a taky sova když mu zavoláš kdy dojde zásilka ,samozřejmě Smejkal Valmez po importu

Najdi si někoho ve tvém okolí ať ti dá po výměně svou vodu na záběh tvého akva- hodně ti to pomůže jinak nespěchej vesměs se to vymstí
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

vyfotil jsem to co mi roste všude po akvarku a nevím co s tím žádám o radu.. Prosím:

1. http://img166.imageshack.us/my.php?imag ... 544ec6.jpg
2. http://img182.imageshack.us/my.php?imag ... 545ao2.jpg
3. http://img245.imageshack.us/my.php?imag ... 547cl2.jpg
4. http://img516.imageshack.us/my.php?imag ... 548km8.jpg
5. http://img156.imageshack.us/my.php?imag ... 549be2.jpg
6. http://img353.imageshack.us/my.php?imag ... 551aw1.jpg
7. http://img353.imageshack.us/my.php?imag ... 552le4.jpg

Na tom písku se to furt tvoří. Stačí, abych jeden den svítil a jak příjdu ze školy, tak toho je až nad hlavu. Kdybych to nezeškrabával, tak mám celé akva fialové a nevídím ani na cm.
Na těch kamenech se to taky tvoří a ty bubliny jsou strašné.
Nwm jestli to jsou furt sinice čož by bylo nwm asi trochu divné když už mam akva tak dlouho a ještě mě napadla hnědá řasa.

Radu pls každou drobnost.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Jsou to sinice.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

zo sinicami je ťažký boj.
ale na osievanie piesku som kúpil Valenciennea coeruleopunctata. je to skvela ryba ktora celý den nerobí nič len osieva piesok v celej nadrží a tak sinice na piesku sú minulosťou.
sinice sa ukažu až podvečer na kameňocha aj to len v malých hniezdach.
ale ako to už býva - všetko chce svoj čas.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Nesmysl řešit sinice tím,že dáš rybu,která je pozře.Raději hledej důvod,proč je tam máš.Máš tam Phosex nebo antiphos či něco takového?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"