Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Zdravím všechny mořský vlky a nadšence do tohoto nádherného koníčku. Tak i já jsem po nějakém tom čtení :) a sledování této stránky reef.sk ale i jiných...se rozhodl založit i svůj kousek moře doma jedná se o nano set ECO MINI 14R 54l rozměry jsou (42x 37,4 x36,8 Cm )s filtraci v zádech.dále složení bude v přepadové komoře bude bio bals dále filtrační vata? Molitan? Aktivní uhlí zde nevím jestli ano nebo ne ? Dále reactor na pelety od IM MARINE kapacita 150 ml zde bych chtěl poradit zda ano nebo je to zbytečné a vytlacne čerpadlo NEW-JET 600,světlo mini 3W 2x12000K+1x450-465nm zde doukoupim ještě jedno nebo podobné :| jinak chci začít ze vším živým!! Písek voda kameny zde bych chtěl poprosit někoho z Ústeckého kraje zda by neměl do začátku nějaký kamen vodu Písek :) budu rád za každou radu hlavně do těch pestrých a krásných začátku a všem přeji ať se vám daří jako do teď :wink: díky za případně postřehy.Roman
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Jarry »

Písek kup nový živý, vody mám případně dost (Velké Březno), živý kámen nabídnout nemohu. Moc nerozumím tomu světlu, jestli jsou to 3ks 3W čipů, tak je to málo a ještě ve špatném poměru, na 112l akvárko jsem měl světlo s cca 30 čipy, jelo asi na 50W - viewtopic.php?t=12563
Do filtrace bych jinak žádnou vatu, ani ty bio balls necpal, v reefu slouží jako plocha pro osídlení bakteriemi útes, filtrace většinou slouží k redukci NO3 a PO4 a umístění techniky. Místo reactoru na pelety bych začal s odpěňovačem a počkal bych, jestli bude potřeba pelety používat - bude záležet na tom, jak bude akvárium zarostlé a co tam bude za ryby (do 54l bych dal možná párek klaunů a nějakou krevetu).
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Děkuji za odpověď,vím to světlo je slabé...jinak jak říkáte bude tam párek klaunů a chtěl jsem dat nějakého slizouna na řasu :) jinak to bude na týdenní výměně vody 10% co se mi nezdá tak je to čerpadlo 600 l asi náhradním něčím silnějším a určitě přidám proudové čerpadlo jinak děkuji
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Jarry »

Oběhové čerpadlo bych moc neřešil, 600l/h mi přijde až až, ale určtě se to neobejde bez proudového. Slizouna / Salariase bych tam nedával, on se sice naučí i třeba na mražené, ale přesto si myslím, že rostlinná strava by měla převažovat, 50l akvárium "sklidí" za 2 odpoledne a bude hladovět. Raději pár kusů (3 budou asi stačit) šneka Trochus Histrio.
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Ano proudové cerpadlo se mi líbí tohle SICCE Nano Voyager 1000 l/h takže půjdu asi do takového jinak co se týká korálů tak jen měké zde také můžete poradit jaké jsou vhodne do začátku :wink:
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Jarry »

Vzal bych možná spíše to 2000l/h, měl jsem Nano Voyager 1000 l/h v takové pokusné 40l nádrži a přišlo mi celkem slabé. Měkké korály chválím, tam je to asi celkem jedno, drtivá většina z nich jsou nenáročné, jen je potřeba být opatrný s vyloženě invazivními druhy. Určitě se najde spousta lidí s přebytky, za mě jsou měkáče pro první reef ideální, člověk má čas se rozkoukat a nemusí hned řešit doplňování prvků, odcházející LPS a SPS korále atd. - měkáčům se většinou daří i v ne zcela ideálních podmínkách a člověku dělá akvárium radost. Časem stejně každý nádrž zvětšuje a se zkušenostmi už se pak lépe plánuje :)
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Dobrá beru to na vědomi :P při výběru toho čerpadla budu tedy brát ty 2000l h a jinak k těm koralum nechci dělat žádné experimenty co se týká těch sps a lps tak ty možná časem a né do téhle nádrže časem si pořídím větší ale to nechci předbíhat jinak ještě k topitku mám 100w myslíte ze je to OK ?? Nebo dát 50w? :)
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

A ještě jedna otázka ve které si nejsem jistý muže AQ k oknu??? Nebude vadit sluneční svit ? Třeba jako u sladkovodních :lol: po dnešním puldenim Stehovani by mi vyhovovalo u okna :mrgreen: samozřejmě vetrak mám :wink:
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Nikdo nic ??? 8)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Spongebob »

a co tím jako myslíš "u okna" jako před oknem?
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Myslím tím vedle okna ale světlo tam jde tak jestli to nebude podporovat řasy atd
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Milly »

U okna ani pri okne. Vyhni sa priamemu slnečnému svetlu.
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Juro »

Tiež neodporúčam pri okne. Ono sa to nezdá ale to slnečné svetlo je veľmi silné. :!:
mal by si stále problém s riasou. :cry:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Asi mas pravdu :) už jsem pro něho našel lepší místo! Jinak dík za odpověď
Používateľov profilový obrázok
Romanlipa66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28 Jan 2023 21:07

Re: Bílinská kyselka? Ne!!nano 54l :p

Príspevok od používateľa Romanlipa66 »

Tak se to už pohlo trochu do předu koupeno proudové cerpadlo SOW-4, voda živá Písek také živí dále kameny tady jsem bohužel musel koupit suché :| živě nikdo neměl ale jsem rad i za ty suché jinak nádrž napuštěná voda 26 stupňů salinita je výší 1030 pomalu dam na 1026 jinak PO4 0,1 mg NO2 0,1 mg NO3 10 mg tady to je asi výší ? Jinak KH,Ca/Mg domeřím hned jak dorazí To je zatím vše snad jsem na nic nezapomněl a prosím za každou radu každý nějak začínal tak mě moc nemučte :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"