Entacmea quadricolor

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Branuch
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Jan 2023 18:52

Entacmea quadricolor

Príspevok od používateľa Branuch »

Ahojte,

neviem ci som ju dobre podla fotky na webe identifikoval, ale takuto sasanku mam v akvariu.. mam ju mozno rok.. vzdy sa krasne otvarala a mala priemer mozno aj 15-20 cm a vecer sa klasicky zmrstila...
Teraz mozno posledne dva - tri mesiace sa cez den vobec neotvaara.. ostava uplne scvrknuta a vecer sa tak scvkne ze ju skoro nie je vidiet...
neviete mi poradit co s nou moze byt? googlil som jak blazen a nic som nikde nenasiel...

dakujem za rady ak nejake mate.. nechcel by som aby mi umrela... teraz mi zdochla krevetka, ale ja pravda ze som ju mal skoro 2 roky... a tiez mi posiel ten klasicky morsky jezko... ale aj toho som mal mozno 2 roky.. tak ja len reku ci nieco nie je naprv v akva, ale rybkam sa dari dobre.. su cile, zeru, ziadne patogene zmeny.. ani rastliny ani nic ine...

dikes
podkom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 03 Máj 2020 08:01

Re: Entacmea quadricolor

Príspevok od používateľa podkom »

Ahoj, po4 máš ake ? Nemáš na ňu silný prúd ? To sasanky nenávidia. Kŕmiš ju ?
Branuch
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Jan 2023 18:52

Re: Entacmea quadricolor

Príspevok od používateľa Branuch »

Po4 som dlhsie nemeral ale asi by som uz mal... nie prud mam stale konstantny, ale niekde som sa docital, ze prave prud vyhladavaju, tak neviem ci to bola dobra info, ale sak ak jej ro nevyhovuje tak ona sa stale premiestnuje... ale ako pisem tak prud mam konstantny cely cas...
S tym krmenim trosku problem.. to som este nerobil ani raz.. myslel som ako mi bolo povedane, ze ju krmia Klauni.. nevedel so ze ju treba dokrmovat... dava sa jej nieco speci ci klasickou mrazenou ju mozem skusit? otvor na krmenie ma niekde v strede?
dikes za radu...
podkom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 03 Máj 2020 08:01

Re: Entacmea quadricolor

Príspevok od používateľa podkom »

Ako prvé odmeraj to PO4 :) Neviem no, u mna prúd nenavidela, buď sa presunula ako píšeš alebo ostala ale bola scvrknutá. Môžeš kludne aj mrazením, artemku, ano krmia ju aj klauni ale skusil by som iba že ako bude reagovať....
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Entacmea quadricolor

Príspevok od používateľa Milly »

Za mňa zmeraj serióznymi testami KH, Mg, Ca, NO3, Po4, alebo ešte lepšie daj si urobiť ICP test.
Keďže už aj krevetka urýchlene začni meniť vodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"