The Cube

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Babrak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11 Sep 2019 16:24
Bydlisko: BA

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Babrak »

Uff tak to je smutne , drzim palce pri obnove!


Sent from my iPhone using Tapatalk
--------------------------------------
240l Freshwater
25l Shrimp tank
150l Mixed Reef
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Dneska zomrela posledná ryba. :(
Lmlmlm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 12 Okt 2022 14:20

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Lmlmlm »

Čo sa stalo? Aké si mal parametre vody? Koraly sa držia? Alebo aj tie odišli?
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Jarry »

Jak je to velké? Když to tak čtu, tak mi to přijde spíš jako provoz chemické laboratoře, než akvária. Velvet outbreak asi nepřijde zničeho nic, dával jsi do akvária něco nového? Hledal bych problém možná spíše v nevhodných podmínkách / vetším počtu ryb, ale těžko říct. Podobným způsobem provozované akvárium už chce nějaké zkušenosti a cit, v začátcích bych se držel ověřené klasiky, nesnažil bych se vymyslet kolo.

EDIT: už vidím 90l, měl jsem podobné (trochu větší) akvárium v poslední fázi jen na odpěňovači, byl tam ale jen párek klaunů a bylo kompletně zarostlé korálama. Pokud bych tam něco asi vždycky dal, tak je to právě ten odpěňovač.
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Akva bolo posledné dva mesiace stabilné, ostatné živočíchy úplne vpohode (paraancora ma nový polyp, caulastrea tiež jedine čo tak favia odchádza ale to som uz písal, pomaly sa dáva dokopy), aj ježkov je aktívny, bezstavovce sa množia…

To bolo nečakané za 24 hodín pošli dve a rovno cez víkend, tak som nemohol ani si niečo rýchlo zaobstarať. Jedine tie medic produkty, co som písal ale to uz bolo neskoro. Potom som písal aj výrobcovi ale doposiaľ žiadna odpoveď.

A keď už prišiel polylab to už bolo v pase.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Jarry »

Člověk si musí někdy připustit, že to třeba není tak perfektní, jak si myslí, E. paraancora a Caulastrea jsou korále, co dávám na zkoušku do klidně den napuštěných nádrží a ještě nikdy mi nechcípli, ty bych nebral jako bernou minci. Stejně tak se opravdu velmi málokdy stane, že by mezi dobře živenými rybami bez stresu najednou vypukla epidemie, která je všechny vybije.
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Tak mám aj SPS a tie sú tiež vpohode. Nehovorím že všetko je perfektné. Ale som z toho prekvapený že nič a zrazu niečo. Mal som aj roky dozadu akva či morské aj sladkovodné, ale nestretol som tak že radikálne zomru ryby. Hodnoty zo včera
Merane hodinu pozapnuti svetla:

Ph 8,15
Kh 10
Nh4 0
No2 0
No3 0-0,5
Po4 0,01-0,03
Ca 420
Mg 1320
Salinita 1,025


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Jarry »

Hodnoty jsou krásný, bohužel to není záruka úspěchu, to jsem se snažil naznačit v předchozích příspěvcích - že jsou uvedené hodnoty v pořádku neznamená, že je vše ok. Zvlášť u ryb to není o hodnotách, ale o prostředí, krmení, stresu...
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Krmené boli suchym aj mrazeným krmivom zmes plankton,ziabronozka,kril, mysis s pridaním amino a vitamínmi. Vypuklo to 3 týždne po pridaní nového života, pričom inkubačnú doba pri strese je priemerne 4-10 dni. Ako určite to bude mať súvis s tým ale časovo mi to nevychádza.
Stress a agresia bola viditeľná max 5 dni a potom sa všetko ustálilo, teritória ryb neboli narušené ničím. Zásah do filtrácie - bola len výmena chemi Pure.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Urobil som menšie upratovanie v skrinke. Blíži sa koniec "fallow period", karanténna nádrž sa zabieha. Začnem asi dvoma klaunami, možno koral a bezstavovce.

Potrebujem ešte poradiť, neviem sa zbaviť Caulerpy. Mám ježka, ktorý nestíha ju pozierať, čo ešte vie zabrať?
Prílohy
tempImageXaN6qk.gif
tempImageHXH0rt.gif
tempImage1a7Fnb.gif
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Spongebob »

Hele vím že to asi nechceš slyšet.. ale za mě tohle už nepořešíš. Nejjednodušší vyměnit šutry.
Jako sem tam když je nějaká řasa, tak se ta globuluska ježovka hodí..nebo dolabela, jsou i krabici na bublunovku..ale tohle už je spíš rostlinny akvarium :mrgreen: sorry
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Smityl »

:wink: není to tak hrozné:) vyřešil by ti to malej vulpinus navíc je to krásná ryba :)
Ivan58
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 10 Okt 2013 18:57
Bydlisko: Nové Zámky

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Ivan58 »

Zdravým kolega. Každá strata bolý a vieme všetci o čom hovorým. Niekto už riešil že to je ako chemické laboratorium (načo tolko chemie pri takom objeme???), ale je to tvoja volba. Môj postreh ale je :
1, riasa sa rozpadá a v noci uvolňuje všetko NO3. Skus merať ešte pred rozsvietením.
2, Vedla skrinky máš "destilovanú vodu" - vyrába sa cez medené trubky.
Destilovaná voda je kvapalina určená pre technické účely. Vhodná je napríklad pre úpravu koncentrácie chladiacich a nemrznúcich kvapalín, k doplneniu akumulátorov, vo fotografickej praxi, do naparovacích žehličiek a zvlhčovačov vzduchu. Nie je vhodná pre lekárske a potravinárske účely.
Práve ztoho dôvodu používame demi vodu.
" Skús test na Cu"
AQ:160.60.60 + 50l a 60l, sump 130l,cca 750l,Rolematic, skimer DIY ∅200mm,v550mm Jecod 4000l mriežkový rotor.
Používateľov profilový obrázok
Machoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22 Jan 2014 17:35
Bydlisko: Poprad

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Machoo »

Ivan58 napísal:Zdravým kolega. Každá strata bolý a vieme všetci o čom hovorým. Niekto už riešil že to je ako chemické laboratorium (načo tolko chemie pri takom objeme???), ale je to tvoja volba. Môj postreh ale je :
1, riasa sa rozpadá a v noci uvolňuje všetko NO3. Skus merať ešte pred rozsvietením.
2, Vedla skrinky máš "destilovanú vodu" - vyrába sa cez medené trubky.
Destilovaná voda je kvapalina určená pre technické účely. Vhodná je napríklad pre úpravu koncentrácie chladiacich a nemrznúcich kvapalín, k doplneniu akumulátorov, vo fotografickej praxi, do naparovacích žehličiek a zvlhčovačov vzduchu. Nie je vhodná pre lekárske a potravinárske účely.
Práve ztoho dôvodu používame demi vodu.
" Skús test na Cu"
Neviem čo za chemické laboratórium postupoval som podľa reef2reef fóra. To sú len bandasky s Alk Ca a Mg roztokmi, nemáš som iné voľne nádrže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ivan58
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 10 Okt 2013 18:57
Bydlisko: Nové Zámky

Re: The Cube

Príspevok od používateľa Ivan58 »

Tak potom sory, ale aj tak by si si pravdepodobne vystačil pri tom čo tam máš s vymenou vody.
.
AQ:160.60.60 + 50l a 60l, sump 130l,cca 750l,Rolematic, skimer DIY ∅200mm,v550mm Jecod 4000l mriežkový rotor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"