Nano LIDO 120

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

milan_gersl
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Mar 2022 11:48

Nano LIDO 120

Príspevok od používateľa milan_gersl »

Dobrý den!
Po zkušenostech s kalsickou aq jsem se rozhodl pro stuvbu mořského aq. Přečetl jsme kde co... Prosím Vás o konzultaci, o radu. Vybral jsem si JUWEL LIDO 120, ponechal bych i original filtr, tj. Juwel Bioflow 3.0. Považuji to za to dostačující, je to správné rozhodnutí? K tomu skimmer Comline® DOC Skimmer 9004.
Případně existuje vhodné zařízení, které by spojovalo filtr+skimmer? Byl bych také rád za radu ohledně třeba i vnějšího odpěňovače, ale s větší nádobkou nebo odvodem hadicí (nebude možná obsluha každý den).
Díky Milan*
Milan*
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Nano LIDO 120

Príspevok od používateľa Jarry »

Asi bych ještě chvilku pokračoval v tom čtení :wink: Biologickou filtraci v reefu obvykle zajišťuje samotný útes, který je z porézního materiálu, osídlený bakteriemi, filtrace v reefu má většinou za úkol redukci živin, minimálně do doby, než je akvárium zarostlé dostatečně na to, aby na tuto funkci stačili zajišťovat koráli. Zásadní pro chov korálů je např. světlo, což to co je v Juwel setu jistě použitelné nebude. Podíval bych se, jak jsou řešené místní nano nádrže, je jich tu dostatek, většinou lidé volí vlepenou filtraci na boku akvária, kde je místo pro odpěňovač a pro nějakou tu redukci živin (různé phosexy apod., případně je možné pěstovat pro redukci živin chaetomorphu, Tunze dělá ponorné světlo pro tento účel určené).
milan_gersl
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Mar 2022 11:48

Re: Nano LIDO 120

Príspevok od používateľa milan_gersl »

Děkuji :shock: Já se čtení nebráním. Jen jsme chtěl pomalu začít s úvahami o konkrétním vybavení. Že osvětleni JUWEL stačit nebude je jasné, tak jsem se k tomu ani nevyjadřoval. Mě šlo o to, jestli ten Juwel Bioflow 3.0 udělá dostatečnou službu, příp. s výměnou náplně. Díky
Milan*
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Nano LIDO 120

Príspevok od používateľa Jarry »

No na cca 100l jsem ze začátku používal v komorovém filtru kombinaci zeolit a phosex, phosex myslim 50ml, zeolit 250ml a fungovalo to dobře, jestli se to ve filtračních sačcích vejde do toho Bioflow 3.0, asi by to mohlo fungovat. Každopádně bych z něj vyndal všechny molitany atd. a dal tam jen ten phosex a zeolit. Časem, až akvárium zaroste, tak už většinou nejsou tyto věci potřeba, provozoval jsem později stejnou nádrž jen na odpěňovači a i tak byly živiny skoro na nule.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"