Zapojenie a spustenie RO

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lubo2302
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Mar 2022 19:21

Zapojenie a spustenie RO

Príspevok od používateľa lubo2302 »

Zdravím potrebujem poradiť mam zakúpenú 5st osmou zo zásobníkom a konečne po dlhej dobe sa mi ju podarilo spojazdniť len po prvom spustený som prisiel na par problémov.

http://www.shop.regiusaqua.sk/index.php ... vontron75/

1: Po prvom spusteny som odobral niekoľko litrov osmo vody a ked som ju premeral tak som sa dostal max na 40ms. Je pravda ze som ju od kupy spustil asi po 3/4 roku ale membrana bola original zabalena.
2: voda mi povedane tiekla len do odpadu a do zasobnika a s posledneho stupne mi netiekla uz ziadna voda jedine len ked som privrel odpad
3: moj vstupny tlak je 2,4 bara tak som sa rozhodol kupit cerpadlo https://www.createflow.cz/sk/cerpadla-1 ... o-na-12-v/
po jeho zapojeni pred membranu sm zistil ze cerpadlo je dost hlucne a silno vybruje ako kompresor. Tak nakoniec som zisitil vraj vstupny tlak musi byt menej ako 2 bare a nasiel som ze sa da nastavit srobom tak som ho skusil pritiahnut a zvuk cerpadla sa utisil len problem je ze zacalo moc robit tlak do RO zatial presne nvm kolko lebo cakam kym pride redukcia aby mohol zapojit tlakomer. Je mozne ze toto cerpadlo je prilis silne a mam zvazit kupit zo slabsim vykonom. Dovod kupi silnejsieho je ze RO mam v pivnici a odtial mi vedie cca 15m potrubie ku akva z vyskou vytlaku 2m.

Viete mi poradit co by som zmenit na tejto RO a ci mam zvazit kupu slabsieho cerpadla lebo nikde neuvadzaju presne parametre cerpadiel ktore su priamo pre RO. Ostatne membranove cerpadla uvadzaju vsetky parametre. Na foto je zatial predpriprava potrubia 1 od vrchu je na CO2 stredne pojde na vstup vody do akva priamo z mix nadoby a spodne je vstup vody
Prílohy
IMG_20220305_205000.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"