Nové akvárium, Pepa Nosek

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Já jsem si nainstaloval klimatizaci, která zároveň slouží jako tepelné čerpadlo. Díky tomu mám asi nejlevnější tarif od čezu jaký je možný, bohužel je ale nesmysl něco podobného v paneláku s ústředním topením. Jediné co mi napadá je pár solárních článků na střechu, prodávat čezu za zaručenou cenu 13,20 kč kilowatu a tím si vydělat na vlastní spotřebu :? . Je to bohužel jen čistě teoretická možnost. :cry:
Pepa N. 360 reef mix.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Spotreba tveho systemu musi byt zajimava :-) Ja jeste nemam chlazeni co pribude v pristim mesici a presto mi "standartni" 350l akva sezere za 8600Kc za rok... Chapu ze u tak velkeho systemu to narusta exponencialne... Je to i pro me limitace pro vetsi velikosti akva...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Myšlenka fotovoltaických článků zavěšených na balkóně mi taky jednu dobu vrtala hlavou. 1.5.2007 jsem byl na dni otevřených dveří ve firmě Schott, která je vyrábí a jaksi mne to přešlo. Nejsme v Německu se státní dotací, u nás je vložená investice téměř nenávratná. Investovat téměř 40 tisíc a mít noční osvětlení "grátis" je ... :roll:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Josef Nosek napísal:Já jsem si nainstaloval klimatizaci, která zároveň slouží jako tepelné čerpadlo.
tak toto by ma viac zaujímalo vieš nám to podrobnejšie vysvetliť :?: prosím :wink:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Dal jsem do celého baráku multisplit systém od Toshiby, na půdě mám dvě venkovní jednotky a uvnitř tuším osm interních. Buť chladí, nebo se obrátí a stejným způsobem topí (princip ledničky naruby). Funguje to do -5° C a spotřeba je zhruba třetinová. V ČR zaplatí čez 10 procent z ceny pořízení a pak dává nejlevnější tarif.
Co se týká fotovoltaiky, kamarád se včera večer vrátil z číny a chce je dovážet, třeba to nebude tak drahé :D , zeptám se jej. Jinak při garantované výkupní ceně jde o návratnou investici, ale spíš na podnikání pro domácnost to nevychází. Na slovensku je podpora státu prý vyšší, u nás Bursík nemá rád fotovoltaiku :?
Abych se vrátil k tématu, začínám zabydlovat:
Pravá strana:
album_mod/upload/ed9bd1e26fff593024365e05d22019f1.jpg
Levá strana:
album_mod/upload/2b5eacacdfa3074e0fdc03b40e9dabfa.jpg
Pepa N. 360 reef mix.
Anne Monica
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 21 Mar 2007 20:06

Príspevok od používateľa Anne Monica »

rybka napísal:Myšlenka fotovoltaických článků zavěšených na balkóně mi taky jednu dobu vrtala hlavou. 1.5.2007 jsem byl na dni otevřených dveří ve firmě Schott, která je vyrábí a jaksi mne to přešlo. Nejsme v Německu se státní dotací, u nás je vložená investice téměř nenávratná. Investovat téměř 40 tisíc a mít noční osvětlení "grátis" je ... :roll:
a co takhle par imitaci panelu, jeden solarni clanek z kalkulacky jako vypinac, aby to nevyrabelo elektriku i v noci a hura, muzem od cezu kupovat proud za ctyri kacky a hned jim ho strilet za trinact....navratnost investice je zarucena a jeste vam mozna soudruh bursik a jeho ekofasos crew poslou podepsanej plakat :roll:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Pepo nebojis sa extremne aqgresinej vlhkosti vo vzduchu? ako si s tym poradi rekuperacna jednotka? Pocita vyrbca aj s takou vlhkostov?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Upozorňoval jsem je při objednávce a oni tvrdili, že v japonsku si to montují rybáři do svých domů a horší to prý mít nebudu :) . Jinak udržuji odvlhčováním ve sklepě vlhkost kolem 40%, v obýváku kolem 35% (bez odvlhčování) odpar je denně kolem deseti litrů.
Pepa N. 360 reef mix.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"