Nové akvárium, Pepa Nosek

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Lukáš má pravdu s tou Caulerpou, mi se tento týden část rozpadla (asi 5 litrů nahusto a vzalo to s sebou i pár živočichů z nátoku na první nádrž (asi 30 discosom, kterých jsem se chtěl nakonec zbavit, ale úplně v jiné nádrži :roll: ).
Jinak paráda :lol: . Jen bych časem možná snížil výšku levého útesu, ať tam mají SPS místo.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Útes není zatím nijak lepený, jakmile to bude potřeba tak budu přehazovat kameny dle libosti. V podstatě čekám jak budou přibývat korál tak se bude měnit podoba útesu...
V celém systému je 5,4 kubíku hrubého objemu, tj. kolem 4,5 kubíku vody. Sklo mi lepili profesionálové z firmy, kterou nebudu raději jmenovat. Jediný problém je, že při rozměru 360cm v celku nestačí normální tabule skla, ale je nutné sklo objednat kdesi v rakousku. U hlavní nádrže i filtrů jsem zaplatil zálohu někdy v červnu, měla být z 19mm skla a hotová v červenci, nejpozději do srpna. Srpen byl pro mne dost podstatný, protože se nám mělo narodit dítě někdy v půlce září a já nechtěl aby celý barák smrděl nekolik dní po octu a tam musela žít manželka s malým kojencem. V srpnu mi řekli že přivezli sklo ale o osm cm delší, prý se spletli. Jen ho zkrátí a pak mi slepí akvária. V září mi oznámili, že při zkracování jim prasklo a že objednávají nové. V říjnu mi zavolali, že 19mm sklo není, ale že mi dají 25mm conex za stejné peníze. No a v listopadu konečně dorazili a začali lepit. Největší šou byla nastěhovat do obýváku sklo o rozměrech 360x90 a síle 25mm, nesli jsme to ve čtyřech a meli jsme fakt co dělat, nakonec jsme jej nastěhovali oknem, jinudy to nešlo. Takže finální stav je přední a zadní sklo o síle 25mm s fólií (přesněji 12mm - fólie -12mm) a boční skla z 19mm skla. Z 19mm skla jsou i výstuhy, podélné o šířce 15cm a tři příčné s šířkou 15cm. Myslím že jsem jediný cvok s neprůstřelným akváriem v čechách :lol: .
Ale poprosil bych o radu ohledně Caulerpy, jak jinak osadit refugium a DSB? Případně nechat žít a nezasahovat do toho? Popravdě řečeno, myslel jsem si až do teď že Caulerpa je jediná alternativa pro refugium se zeolitem. Co se týká prostoru s DSB filtrací, chci počkat pár měsíců až se pořádně oživí a zkusit mořské koníky a jehly, místa budou mít dost a potravy snad taky.
Pepa N. 360 reef mix.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Ještě co se týká T5 zářivek a spotřeby; v hlavním akváriu je 18x39W T5 s modrým, denním a růžovým spektrem + 7x400W HQI 14000K. Nejprve startují zářivky, po dvou hodinách 3 HQI výbojky a na 3 hodiny všechno. Stejným způsobem se zase vypíná. Ve sklepě je 64x39W T5 rozdělených na 6 samostatných zón řízených časovým spínačem, mohu pustit zvlašť modré a zvlášť bílé zářivky a jednotlivé části nádrží podle osazení v nádrži. Nad refugiem jsou 4x T5 54W, opět řízené časovým spínačem. Stejně tak časovým spínačem pouštím kalkreaktor, zatím zkušebně na dvě hodiny denně, uvidím jak mi bude narůstat KH. Celkovou spotřebu jsem raději nepočítal, na to nemám odvahu. Celé jsem to zapojoval asi týden :shock: . Oběhové čerpadlo je na samostatném jističi, světla dole na druhém, světla nahoře na třetím, ostatní technika na čtvrtém, zbytek baráku má jiný rozvaděč. Každý časový spínač je zároveň jistič, takže při "vybouchnutí" jednoho světla nespadne všechno.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No skus zohnat kvalitne obrastene zive kamene (najlepsie cerstvy import), pod tymi T5 a bez ryb Ti z nich urcite porastu zaujimave riasy. niekedy to trava par tyzdnov az 2-3 mesiace, kym sa na nich nieco objavi. O caulerpe som tu pisal x krat, ja som ju uz davno vyhodil a pouzivam Chaetomorpha sp. Rastie porovnatelne, mozno aj rychlejsie, rozpada sa len vynimocne a aj pri rozpade je len minimalne toxicka v porovnani s caulerpou. Dalej su pouzitelne rozne riasy pripominajuce salat (ako priklad do googla rod Ulva), Gracilaria ....... DSB by si mohol osadit aj morskou travou ak ju zozenies. Caulerpu vyhod, aby si neskor zbytocne nenadaval. Riasy beru ziviny z vody cez stielku ("listy"), nie cez "korene" (rhizoidy). Takze spajat ich priamo s funkciou zeolitu v DSB by bolo skreslene.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Koukám - ten Tvůj sklep vypadá skoro jako prodejna před prvním importem :D Jinak ale nádhera - tohle je opravdu "moře vody". Jen já bych při tomhle objemu vody asi z našeho baráku udělal další šikmou věž v Ústí :D
Pokud jde o řasu do refugia, tak myslím, že Gracilaria curtissae mají ve větším množství v Teplicích - ostatně je to skoro jediné, co tam ještě z moře mají :(
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Pepo ako si riešil prívod a odpad vody z hlavnej nádrže, teraz mám na mysli hrúbku rúriek / hadíc a či máš nejako riešený backup...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Mezi akváriem a sklepem jsem dal tři novodurové trubky o průměru asi 20 cm. Jednou jsem protáhl dvě dvoupalcové potravinářské hadice pro přepad, druhou dvě jeden a čtvrt palcové hadice pro přívod vody do akvária, třetí je rezerva. Pro přívod jsem použil nakonec jen jednu, ta je pod akváriem napojená na trubku která jako klasický přívod ústí do akvária. Druhá je momentálně nevyužitá. Pro přepad slouží dvě hadice, opět napojené na klasické trubky do přepadu. Mají různou výšku, nižší je opatřená kohoutem a regulovaná tak, aby tou vyšší procházelo jen minimum vody, výhodou je nulový hluk a bezpečnost - pokud se nižší regulovaná ucpe z jakéhokoliv důvodu, horní slouží jako bezpečnostní přepad. Pokud někdo budete chtít, udělám fotodokumentaci. :) Abych nehrabal slávu pro sebe, vše jsem dělal s Pepou Tučkem a co se týká napojování a podobné věci kolem instalace, byl jsem jen podavač nářadí či lepidla :lol: . Hadice proto, aby šli v případě průšvihu vymněnit.

Dal jsem do refugia kvalitní živý kámen a zlikvidoval Caulerpu, jen mi z toho cosi leze. Něco v tom kameni žije a pouští dlouhá chapadla o délce až dvaceti pěti centimetrů, tenká jako nitě a při vyrušení se stáhnou. Je jich deset, patnáct, aktivně se pohybují po písku a periodicky se zatahují dovnitř. Až dobiju baterky nafotím, bude to nějaký podivný červ, měl jsem podobné ale řádově menší :shock: .
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

to bude nejaky "spaghetti worm' celkom zalezitost
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

Velmi pekné,

předevšim ti ale zavidim manželku - ta moje chodí a neustále nadává na zbytečný počet zářivek pro něco tak neuitečného :(

a u tebe svítí hrubm odhadem tak 7KW a hodinu :)

Až se to zaběhne tak se hlásím na exkurzi :)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

mne sa zda ze si dosiel na to ako oklamat elektromer, co???? :lol:
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

To ne, ale ještě mi nepřišel odečet. Zatím platím zálohu 860,- Kč měsíčně :lol: . Myslíte že mi ji zvýší :D :D :D ?
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

ano na EUR
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

je jednoduše fakt smutný že jediná věc mě brzdí od většího AQ a to je spotřeba el. :? Co se dá dělat.Je to mazec že i přes velkej odběr el.mi nechce nikdo vyjit vstříc na výhodnější tarif protože mám byt v paneláku a ne rodinnej barák kde jsou možnosti jak si pomoct alespoň nočním proudem nebo tak.Normálně závidím těm amíkům že todle je tolik netíží.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

nevím jak jinde,ale u nás je tarif závislý jen a jen na spotřebě,proto je jedno jestli je rodinný domek nebo byt...nevěřím že jinde je to jinak :shock: ?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno ale neni to nijak extra změna.Dobrá by byla možnost využít noční proud ale to v paneláku nehrozí.Nesplním jejich podmínky ani náhodou :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"