Výběr proudového čerpadla Jebao

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

Rád bych vybral nový čerpadlo na místo mého hlavního RW8. Rád bych se posunul v technice dál a ty nové modely jsou prý co se týče hluku o dost lépe.

Nejprve jsem se koukal na SOW 8 (náhrada za RW8)

https://www.aliexpress.com/item/4001351 ... hweb201603_

než jsem jej zakoupil zjistil jsem, že vylezl na trh nový model SOW 9 a to ve verzi buď bez wifi a s wifi SOW 9M.

https://www.aliexpress.com/item/4000849 ... hweb201603_

u nás tedy je zatím dostupná pouze verze s WiFi. Nalezl jsem na dvou eshopech 2700,- a 3100,-
Na Ali za cenu 70$ ve verzi bez WiFi polovina ceny :)

Koukal jsem na webu a YT na to ovládání přes WiFi a asi to nechci...u světla to pochopím, kde si reguluji přesně kanál od kanálu táhly v apce + časy stmívání... ale abych mohl zapnout nebo vypnout čerpadlo... nebo si ho ztlumovat a zesilovat z telefonu... to fakt nepotřebuji, u mě jede pořád stejně, nic neměním.

Včera jsem to zase procházel a našel ještě jeden nový model napodobující čerpadla Vortech - Jebao SDW 9

https://www.aliexpress.com/item/3305410 ... 6062%23724

Vzhledově super, rozměrově je průměr stejný jako SOW 9 ale tím že nemá vnitřní magnet ale jen venkovní (jako ten Vortech) je o 2cm kratší....čili v nádrži tolik nestraší.

Tady nějaký český počtení ikdyž mají pouze silnější verzi SDW16, ale něco se tam člověk dozví. Údajně vyšší výkon než SOW za stejných parametrů díky konstrukci..

https://www.akvamex.cz/proudove-cerpadl ... -l-h-35-w/

Co jsem ale na US foru vyčetl že tím celkem tratí na hluku...že prostě u SOW8,9 je těch "gumiček" více. SDW je přímo na skle. Jeden člen uváděl že první 4 dny bylo SUPER hlučné...a pak se to stabilizovalo. Asi by to člověk potřeboval slyšet ale při výběru to moc nepřidá.
Navíc jak se dle konstrukce zdá, asi se nedá přípádně nějak natáčet, fouká pouze přímo...? V mým případě by to ale nevadilo, protože to hlavní čerpadlo je na boční stěně a fouká rovně skrz celý ůtes.

Takže shrnutí: SOW8 - u nás + 2000,- čína 1500,- nic moc tvar i vzhled.. lehce starší model
SOW9 - bez wifi cca 1500,- z Číny, v ČR s Wifi 3000,- vzhled fajne, new model
SDW9 - super vzhled, cena podobná jako SOW9 z číny (nemá Wifi) - krátký rozměr,
nemožnost natáčení směru, možná hlučnější.

Zatím to vypadá na SOW9 ve verzi bez WiFi z Ali.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Myšák »

Ahoj, já mám SOW8 a zatím naprostá spokojenost. Výkon dostatečný, jedu na 2-3 z 8 teček, program sinusoida. A ohledně hlučnosti, nevím o něm :-)
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa hates »

Ta SDW9 mi připadá divná. Nemá pouze ten natáčecí mechanizmus, ale jinak je i motor uvnitř. Vortech to má myslím tak, že motor je venku a uvnitř je pouze vrtulka ale možná se pletu. Já jsem do toho akva co mám od tebe dal SOW4 a musím říct že je tichoucke. Ta SOW8 bude na tom asi stejně. Nevím jak z výkonem ale připadá mi že po cca měsíci začalo ztrácet výkon. Ta WIFI verze mi přijde úplně k ničemu. Controller stejný, čerpadlo stejně jen je tam navíc WiFi a appka uplne na houby. Mají Applu, kde jde připojit vše, čerpadla, svetla, ale rozsypanej čaj fakt nemusím.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa hates »

Já nastavení úplně stejně jako Myšák. Ten první mod je nějakej divnej :-D. A ještě to plánují vyhodit na skříňku ať mám noční mód. Teď jej zapínat nemohu kdZ mám controller ve tmě ve skříňce
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa švíco »

Mám SOW4 i SOW8 a obojí naprosto tiché... jsem spokojen...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

Díky za komenty. Vypadá to že SOW jsou fakt v pohodě..možná by se dalo i předpokládat že ta SOW9 bude "to samé" jen v novém hávu.. fakt se mi tvarem víc pozdává... asi se mi nechce věřit že by novější model v něčem pokazili.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa kačer »

Mám Jebao SLW-10 a taky spokojenost, je fajn, že ten proud není tak přímočarý a je víc "rozptýlený". :-)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

Na SLW jsem se díval snad jako první...líbíla se mi ta vzhledová změna i velikost. Ale pak jsem četl pár komentů ohledně bezpečí ryb..pak jsem viděl že se na to začly snad prodávat i nějaký krytky..který by tomu měly zamezit.
A navíc jsem netušil který model by se vyrovnal výkonem RW8 (to není žádný prdítko) a co se týče hlučnosti taky žádna zkušenost.
Tak jsem šel cestou klasiky a taky se k tomu dalo dohledat víc informací.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa drakken »

Tiež mám objednané SLW-10 ako náhradu za RW4 ktoré odišlo po cca 4 rokoch (inak som bol nadmieru spokojný ) - odišlo po tom čo mi nejaký slimák vliezol medzi vrtulku a telo a zablokoval vrtulu. Po vyčistení sa ešte rozbehlo na cca 10 sekúnd a umrelo. Tak keď dorazí poskytnem prípadné skúsenosti a porovnanie . O problémoch ohľadom bezpečia rýb som nečítal tak uvidím .
Tu je recenzia z nanoreef.com kde ho užívateľ chváli ak by niekoho zaujímalo porovnanie z rw4-
https://www.nano-reef.com/forums/topic/ ... wave-pump/
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

to já bych asi potřeboval SLW 20 jako náhradu za RW8. Je teda fakt že ji jedu na třetí bod... mohl bych mít asi slabší na vyšší výkon... ale asi bude lepší mít silnější a na pohodu ne?

Jako RW4 jsem měl už xkrát...ale nádrž měla max 50cm. Teď mám 110....to je podle mě jednoznačně na něco jako mám teď RW8. Ale u toho SLW 20 uvádí max už 10000lph.. vzhledem k tomu že RW8 ma 8000cca.. tak tohle bych jel na jedničku, dvojku?? :mrgreen:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa kačer »

Náhrada za RW8 bych viděl SLW-20 nebo 30 ... ano, krytka se doporučuje, objednal jsem si jí z aliexpressu, ale ještě jsem jí tam nedal, leží mi v šuplíku, už to čerpadlo používám rok a žádný problém. Takže za me recenze určitě pozitivní. :-)
Jedinou výtku ale přeci jen mám a to ztráta výkonu a chce to alespoň 1x za 3 týdny čistit ... u RW4 jsem čistil čerpadlo tak 1x za 6 týdnů.
S tím výkonem počítej, že jak ta SLW20 má větší rozptyl proudu, tak aby dosáhl výkonu přímého proudu jako RW8 musí jet tím pádem na vyšší výkon ...
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

tak super no... už to zase vypadá na SLW který jsem měl uplně zavrhlý :mrgreen: né, díky za infa...myslím že se to bude hodit i více lidem u výběru :wink:
Kačere a je to teda tiché jo? Tzn "neslyšné" ? Nemás srovnání s něčím...??
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa kačer »

Mám srovnání s RW4 a určitě je SLW10 méně hlučná ... AQ mám v obýváku, takže nějaký menší ruch mi nevadí, ale stejně nejvíc dělá u mě odpěňovač a přepad, takže čerpadlo pokud k němu nedám ucho neslyším.
Ona ta menší hlučnost je také dána principem tvorby vln, u RW4 se vrtulka vždycky roztočila/zastavila/roztočila/vypnula atd. u SLW se vrtulka nikdy úplně nezastaví a jen zpomalí a také má větší a širší vrtule, což je určitě lepší na hluk, ale taky asi kvůli tomu ztrácí rychleji ten výkon ... ale jako jinak za mě spokojenost, pro me lelsí volba jak RW4, jak je to SLW "placatejsí", tak tolik nečumí do AQ, za mě hezčí ...
A taky jak to nemá tak ostrý proud, tak když budeš mít před tím čerpadlem nějaký SPS korál nebude dostávat takovou čočku ... :-)
A určitě si připlatit nějakou tu stovku a spíš vzít silnější a jet třeba na 2 tečky než slabší a mydlit to pořád na 100%. :-) Mám délku 60 cm a jedu SLW10 na 100% ... měl jsem vzít tu SLW20. :-)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tyo tak to jsi mě teď dobře zlomil :D plošnější proud by se mi tam totiž hodil..když tu RW osolím, už je to tak ostrý proud ,že eufilky vypadaj že jim uletí polypy.

A ano jak říkáš, jak se ta vrtulka i u mé RW8 zastavuje a pouští, tak to je právě zdroj hluku. Kdybych jel bez vln, věřím že ji taky neuslyším.
Však to hned otestuju jak příjde nové a tohle pujde na druhou stranu jako doplňkové a bez vln.
Na levé straně se to fakt hýbe málo, nemužu tam ale udělat protiproud jako kráva...takže jen na dvojku bez vln...ať se to tam točí.
A spíš do nižší části zatímco to hlavní bude cca v půlce/lehce nad půlkou sloupce vody.
Ale SLW 30 už asi ne, ne? :) když bude z druhé strany funět RW8 a nahoře hladinu tlačí výtlak Nyos Viper 2000lh...dělá mi to proud hladiny přes půlku nádrže.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Výběr proudového čerpadla Jebao

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tady je to krásně vidět - to co popisuješ, že má mnohem širší záběr ale zase kratší.
Ve videu porovnání PP8 což si myslím že je asi něco jako RW8 a SLW20.

https://m.youtube.com/watch?v=yOU8vRFY4Y0

Je vidět jak se mu zvýří bordel kterej dřív ležel ladem a záběr je snad přes celou šířku nádrže.
Ovšem jak ukáže v zadní části už skoro bez proudu zatímco RW8 s tím hýbala pořád slušně.
Je to tedy otázka :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"