Nový reef 650 litrov - pomoc

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa Milly »

Ahoj.
Tak pekne si začal. Nahľadaj " alternatívy" kúp si poriadne svetla Kessil, Orphek, Hydra alebo Radion. Jednoducho povedané svetlo je to čo vidíš, tak potom budeš aj tak vidieť. Kúpiť hovadinu a po skúsenosti to potom posúvať iným.
Urob obkľuku.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa Jarry »

Milly napísal: 21 Jan 2021 14:59 Tak pekne si začal.
Vždyť má od začátku v tom seznamu samou Čínu :) Ale souhlasím, jsou věci, kde bych šetření nedoporučil a to jsou světla a čerpadla, na jejich spolehlivosti bude záviset život v nádrži.
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Rozumiem ze kvalita je dôležitá preto do čerpadiel som sa rozhodol ísť do maxspect namiesto jebao ale tam nie je taký veľký finančný rozdiel. Pri svietidlách uvedené jebao stojí menej ako 50% napr. Hydry a pritom na hydru počúvam samé sťažnosti s vypálenymi ledkami prehrievanim atď. Tak si kladiem otázku ze ci by nestačilo aj to svietidlo jebao alebo v ci pod jebaom sa bude akvarku menej dariť? A bude to taky signifikantny rozdiel aby človek platil raz toľko? Bohužiaľ nemám s tým skúsenosti preto sa pýtam vás mudrejsich:) ďakujem

Odoslané z VOG-L29 pomocou Tapatalku

lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa lubotheone »

Ahoj,
svetlo je jedina vec na ktorej fakt tymto sposobom nemozes setrit.
Neviem ake mal kto problemy s hydrami, ja mam 5x Hydra 26DH a nic im nie je a to idu u mna par hodin denne na 100%, niektore mam z ebay za cca200-250e. Musis hladat, daju sa zohnat. Pocitaj s tym, ze svetlo na tvoje akva nebude lacna zalezitost, relativne velka plocha.
Pozri nove svetla od maxspect.
https://www.shop-meeresaquaristik.de/Li ... 25917.html
Das 3x a si na zaciatok vybaveny.
Casom mozes doplnit o orphek OR3 a si v pohode.
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Tak už som sa posunul akvarium mam už doma. Pridal by som aj foto ale zatiaľ mi to nejde pridať. Ale mam prosbicku nenašiel by sa niekto z okolia Bratislavy alebo Trnavy co by vedel požičať na cca týždeň vytlačené čerpadlo aspoň 4000l?lebo mam objednane ale príde až budúci týždeň a čakať kvoly tomu sa mi nechce. Ďakujem za pomoc

Odoslané z VOG-L29 pomocou Tapatalku

podkom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 03 Máj 2020 08:01

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa podkom »

Ahoj, bohužial požicat nemám ale ak vzdy nieco rychlo potrebujes tak objednavaj z reeftank.sk, objednavam aj ja odtial pan je z ciferu tak si vzdy pre to vybehnem mám to kúsok od TT a nemusím čakať :twisted: :lol:
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Diky za radu

Odoslané z VOG-L29 pomocou Tapatalku

kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Tak spustil som akva. Dal som aquaforest rocks a aquaforest live sand. Dávam do toho ešte aquaforest bio-S. Len rozmýšľam žeby som chcel radšej vyskúšať microbacter štart xlm od brightwell. Maju taky štartovací balíček kde sa pridaju baktérie aj krmivo pre nich zároveň. Ma niekto s tým skúsenosť? Lebo ten aquaforest sa mi zda slaby a zároveň mi dáva logiku že keď chcem vytvárať baktérie tak im musím dat aj niečo jest:) brightwell píše ze sa to nemôže kombinovať s live sand ale podľa mňa aquaforestcky live sand nie je skutočný live sand:) date dáke rady? DikObrázok

Odoslané z VOG-L29 pomocou Tapatalku

podkom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 03 Máj 2020 08:01

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa podkom »

Ja keď som spúšťal akva tak som dával BACTO REEF BLEND a BACTO REEF THERAPY. Za mna top baktérie a prikrmoval som ich normálne trochou artemky poprípade trocha vločiek a všetko prebehlo bez problémov. Ináč pekná nádrž hádam sa podarí všetko ako má 8)
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kany3 »

Ahoj vypadá to dobře...kolik kg. jsi použil těch aquaforest rocks,pro představu? Dik
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Nádrž ma 180x60x60 a dal som 40 kg kamenov

Odoslané z VOG-L29 pomocou Tapatalku

troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa troks »

Ako pokračuješ? :)

Za tie mesiace musí byť posun :)
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Tak bojujem:) nedal som zivaky a to bola asi chyba. 4 mesiace sa lopotim s no3 doteraz som mal hodnoty 25 - 50 v kuse posledné dni mi to kleslo na 10. Tak snáď sa to zlepší. Ostatne parametre mam ôk. Keď sa mi po 3 týždňoch od napustenia zvýšilo no3 tak som pridal prelety ale nič to s no3 nespravilo potom som začal pridávat uhlík a no3kleslo z 50na 25. Lenže po4 na nulu tak som začal pridávať po4. Co mi jak tak stúplo na 0.04. Lenže no3 sa 3 mesiace držala na 25. Ryby co som pridal to celkom dobre znášajú akurát mi bodlok padol ostatné s tým nemajú problém. Mam zatiaľ iba mäkke koraly ale celkom sa im páči. Tvrdé nemajú šancu. Teraz sa mi zase objavili dáke strašne malé biele bodky ktoré sa pohybujú a ich je mrte veľa tak snáď to nebude dáka pliaga. Záver morská akvaristika mi dáva veľkú školu trpezlivosti a prichádzam nato ze čím menej tlačím na pílu tak tuším lepsie:)
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa troks »

kubko napísal: 16 Jún 2021 21:03 Tak bojujem:) nedal som zivaky a to bola asi chyba. 4 mesiace sa lopotim s no3 doteraz som mal hodnoty 25 - 50 v kuse posledné dni mi to kleslo na 10. Tak snáď sa to zlepší. Ostatne parametre mam ôk. Keď sa mi po 3 týždňoch od napustenia zvýšilo no3 tak som pridal prelety ale nič to s no3 nespravilo potom som začal pridávat uhlík a no3kleslo z 50na 25. Lenže po4 na nulu tak som začal pridávať po4. Co mi jak tak stúplo na 0.04. Lenže no3 sa 3 mesiace držala na 25. Ryby co som pridal to celkom dobre znášajú akurát mi bodlok padol ostatné s tým nemajú problém. Mam zatiaľ iba mäkke koraly ale celkom sa im páči. Tvrdé nemajú šancu. Teraz sa mi zase objavili dáke strašne malé biele bodky ktoré sa pohybujú a ich je mrte veľa tak snáď to nebude dáka pliaga. Záver morská akvaristika mi dáva veľkú školu trpezlivosti a prichádzam nato ze čím menej tlačím na pílu tak tuším lepsie:)
super teda, bojujes jak si napisal :) nejaku fotku ako to vyzera aktualne? kedze caka aj mna tento proces od 0, tak ma to zaujima :) kludne aj do PM
kubko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 21:03
Bydlisko: Senec

Re: Nový reef 650 litrov - pomoc

Príspevok od používateľa kubko »

Ako som spomínal stále sa neviem vymotat z tých problémov z no3 tak aj sinica mi už nabehla. Obrázok

Odoslané z SM-G988B pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"