Reef 100l v obývacím pokoji

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Myšák »

Ahoj, u me hodne pomohlo udělat velkou výměnu vody. 2x 1/4 objemu po týdnu. LPS se pak krásně roztáhly :-)
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Milly »

Akany vo všeobecnosti klade reagujú na čerstvú vodu. I to by mohlo pomôcť
Alebo nemáš v akváriu nejakú rybyčku, čo im nedá pokoj, napr. Klipku?
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Vcera jsem udelal vymenu. Menim po 10 litrech. Nemam vetsi nadobu na michani. to je cca 10% vody. udelam ted vymenu casteji.

Rybku, co by je otravovala tam nemam. Nebo jsem si nevsiml, ze by je nejaka zlobila.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

tak probehl upgrade techniky

jak byly ted ty dva dny tepla, tak jsem videl na teplomeru, ze teplota leze k 26°C, dal jsem ventilator a prepinac s teplomerem a dnes jsem mel v akva nejakych 25,5°C. Ventilator hned zacal chladit na 25 a potom zastavil.

Super. Snad se nebudu muset bat o prehrati.

Dalsi upgrade prisel s proudovym cerpadlem. Porad se mi nepozdavalo to JEBAO protoze po cca 4 dnech jsem musel zesilit proud a potom zase po vycisteni ubirat. Navic sasanka, kdyz se vydala na vylet, tak jsem ji musel hlidat.
Cerpadlo jsem vymenil za Gyre fx330 a musim rict, ze ihned po prehozeni to vypadalo s proudem na hladine o 1000% lepe.

Jeste uvidime zitra. Porgramovatelne je, tak ze si s tim budu moci fakt hrat.

za techniku dekuji Etern1ty :-D
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Pořád koketují o osadce ryb ve svém akva. Momentálně mám tyto

Occelaris Amphiprion
Canthigaster valentini
Centropyge bicolor

Žádné nejsou mimina. Chtěl bych přidat bodloka zebrasoma xanthurum.

Je to dobrý nápad s tím pomcem? Aby se nenahaneli a já nakonec jednoho nemusel poslat pryč.
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa kany3 »

Máš 100litrovou kostku,za mě to dobrý nápad není...
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

Na tu nadrž bych bral většího pomčíka jako max na tu nádrž. Bodloka určitě ne.. jak kvuli jemu samotnýmu tak k vůli zátěži na filtraci..
Xanthrum mám..je to jedinej bodlok v mý 220l nádrži..mám odpěňovač co bez problému utáhne X krát větší nádrže...a když vidím co tahá do nádobky a ty hovna co z bodloka lezou (třeba 1,5cm) a válí se po písku než se nějak dostanou do filtračky.. ufff...jako ne jen tak pro srandu maj kolegové s X bodloky atd obří nádrže a odpěňovače!
Vem si že máš sice na rozměr komplet akva 100l... ale s filtračkou. Samotný místo pro život je třeba 80l. A délku máš 50cm..v tom si taky moc nepoplave.
Nech si to na to nový akva co stejně plánuješ 😉
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Jj máš fakt pravdu. Bodloka asi fakt do většího ani by si asi nenašel ukryt. Když by tam nebyl ten bicolor tak asi by vyhrál. Ale i tak, když jsem bral pomcika, tak jsem měl na xanthurku zálusk, ale odolal jsem. Nechám tam tyto 3 rybky. Klaunovi nakonec kámoše asi dávat nebudu. Už si tak nějak zvykl na sasanku a vypadá spokojeně. Teď ještě něco vymyslet s těma LPS. Porad se jim nějak nechce kromě euphilky. Teď bude mít na starost akva matka na cca měsíc protože odlétáme. Tak snad to ryby přežijí a nebude z toho mrtvé moře.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Po 5ti měsících
IMG-20210530-WA0002.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jo super :wink:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Takto na foto to vypada mozna lip nez ve skutecnosti. Koznate korali rostou pekne, Euphilky taky a nektere LPS jdou taky, ale nektere druhy LPS (acana) se zatahly a strasne stagnuji. SPS jsem dal moc brzo a trochu vybelali. Moje blbost. Nyni mi stagnuje a nezhorsuje se ani nezlepsuje.

Mam strach ale zda se nebudou dva druhy euphilek vedle sebe nejak utlacovat (paraancora a glabrescens). Nejsou uplne na tesno, ale glabrescens na paraancoru obcas dosahne. Mel jsem ted jedno misto kam ji dat dal, ale glabrescence se tam vubec nelibilo. Behem chvilky dve hlavy uplne zatahla a nechtela ven. Druhe dve hlavy byly vytazene. Asi ji nesvedcil smer proudu, ktery sel v primo na jeji hlavy a ty dve zatazene byly jeste dolu tak ze malo svetla. Vubec na tom miste je toho svetla mene protoze tam stini utes. Dal jsem ji tedy z5 nahoru a okamyite se roztahla. No uvidim.

Nyni chci lehce zredukovat diskosky a rhodace a misto nich pujdou nejake mene narocne LPS. Ale ne driv jak v cervenci. Ted budou mit na mesic na starosti akva rodice, tak jsem zvedav, zda z toho neudelaji mrtve more. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

hele já ty "náročný" lps vůbec nekupuju... vždycky když jsem to zkusil zdechly. Myslím v minulých nádržích.. ale nemám už chuť to zkoušet a hlavně mi to příjde fakt šíleně drahý. Řekl bych až zbytečně.. jako nádrž se dá krásně osázet levnějšími korály a max doplnit těma Eufilkama který jsou ještě ok a stačí jim relativně málo :)
Ty různý Scolimie, Goniopory a všechno z Austrálie apod mi příjdou vhodný fakt jen pro týpky z čeledi kapačů, měřičů a doplňovačů :mrgreen: Tímto se jim omlouvám není to myšleno ve zlém :mrgreen:

Jinak co jsem tu x krát od kluků četl, tak pokud maj akva na starost rodiče nebo známí, tak to spíš dopadá šíleným překrmením a následným zařasením atd.. než že by je nechali vyhladovět k smrti. Nevím co je horší :lol:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Tak akva moji nepřítomnost přežilo a rodiče dodrželi co měli. Řasy se nekonaly v nějak extrémní míře a jediné o co jsem přišel bylo to co jsem věděl že asi nepřežije. A to mělo v těch bouřkách i výpadek elektřiny. Rodiče mi volali pokud se nenahodi elektrika co s tím. No naštěstí to nahodily a nemuseli michat vodu vařečkou. Nějaké koráli jsem doplnil a nyní to vypadá takto.ObrázokObrázok

Odesláno z mého KING_KONG_3 pomocí Tapatalk




hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Co se to děje této hvězdici. Nějak pomalu přichází o konce chapadel. Začalo to jedním chapadylkem asi před měsícem a teď každý týden jedno. Celé už ji zůstalo pouze jedno. V akva ji mám asi 5 měsíců a doteď bylo vše ok. Nevšiml jsem si, že by jí něco oziralo
IMG_20210729_191137~2.jpg
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Tak se bude zvetsovat. Tento tyden podstavec a pristi tyden se doveze akva. Asi se z te pracovny uz nehnu.
Ted musim odbihat do obyvaku k male kostce, do budoucna si rovnou vezmu masku se snorchlem a vrazim mezi pracovnim virtualnim meetem hlavu rovnou do akva, abych se obcas z tech pracovnich devops silenosti rovnou schladil.
Prílohy
podstavec.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"