Reef 100l v obývacím pokoji

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Tak nějak nemůžu najít rybu Valenciennea již druhý den. Myslel jsem že je pod útesem ale nevidím ani takové to její běžné prohrávani. Prostě se po rybě zavřela voda. Snad je někde zahrabaná a boji se vylézt. A pokud vyskočila, tak kocour musel být asi hodně rychlý, aby si ji uklidil, protože celou dobu jsem doma a prostě během odpoledne zmizela a není vidět. Snad neměl kocour krmení. Konečně jsem si na ni zvykl a uklidil jsem i koráli ať má kde makat a je fakt pěkná. :-(. Dokonce se dala i do party s tou sebrankou klaunem a valentynem a pěkně se kamarádili a všichni společně prozkoumávali celou nádrž.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Nejak se mi v akva usidlili plostenky. Na skle a nebo pisku je prozatim nevidim, ale i tak. Poridil jsem flatworm exit a pustil se do prace. Nechtel jsem rovnou lejt do akva chemii a protoze jsme plostenky zmercili pouze na diskoskach a dnes i na rhodactisu, tak jsem udelal dip mimo akva a tam nechal tyto korali cca 15 minut vymachat. Na litr vody jsem dal dve kapky. Je to hodne proti navodu, ale jelikoz to neslo v takove koncentraci do akva, tak jsem to risknul. Diskosky a rhodactisy jsem z akva vytahl a poradne vymachal. Z rhodace jich vypadl fakt mrak. Vodu jsem potom i s kapkama flatwormu vratil do akva pres puncochu. Jsem zvedav zda se vrati. Ale predpokladam, ze ano. Zkousel jsem je odsat jeste pred koupeli, ale vubec to neslo.

Pokud se ukazi, tak pristi aplikace flatwormu jde primo do akva. v cca 2x silnejsi nez je v navodu. (v navodu je 4 kapky na cca 20l). Me by melo vychazet asi 40 kapek. Necham to pusobit a potom bych mrtvolky odsal i s vodou a rovnou udelal vymenu 10% + nasadil uhli. To jsem nasazoval i ted.

Plostenky jsem si dotahl s jednim koralem a vim se kterym, protoze po cca 4 dnech co jsem jej mel v nadrzi jej zacali okupovat. Do te doby jsem nemel plostenu zadnou.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Tak ploštěnek jsem se úspěšně zbavil. Ale mám jinej problém se kterYm nevím co dělat. Měkké koráli v pohodě ale LPS mi nějak nejedou. Poslední Acany se v podstatě ve stejný den zatáhli a nenafukuji se. V podstatě žádné LPS kromě euphilek stagnují zatažené. SPŠ co tam mám a začalo belat zase roste. Měřil jsem vodu a všechny hodnoty NO3, Ca, Mg, Kh jsou ok a v norme. Na jiné nemám testy. Už nevím co s tím koráli krmím Reef roids a jednou denně půl kostky mraženého a jednou denně suché. Dávkují akorát nopox a měním vodu 10% za 14 dní. To NO3 je cca 5, NO2 neměřitelné a PO4 salifwrtem nezmerim. Sinice se nedělají. Nevíte na co se zaměřit ?
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Milly »

KH stabilné a vyššie cca 9. Ja acany mám ako pampúchy. Keď mi náhodou padne KH hneď reagujú - sú menšie.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

KH mam 8,7 ted jsem to meril. A od ledna mi pomalinku stoupa kdy bylo 8. Zadne skoky v KH nepozoruji. tech 8,7 se drzi jiz cca mesic. Sul pouzivam Red Sea Coral pro a tam by KH melo byt prave vyssi, ale nedari se mi dosahnout tech 9+, kde bych to chtel drzet.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa VINTR »

A proč KH 9+, co se ti nelíbí na kh 8,7. Co je na něm špatně?. Já mám kh strašných let kolem 7 a žiju.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Spíš se potřebuji dopátrat tomu proč mi stagnují LPS a nechtějí se nafukovat. Hlavně ty acany.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa VINTR »

Prověř si základní hodnoty - hustotu. NO3 a PO4. Vše ostatní dotáhneš výměnou vody.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Co nejsem schopen změřit salifertem tak PO4. NO3 mám mezi 2,5 a 5 a salinita 1,025 stabilně. Musím sehnat Hannu já to PO4. Je možné že to může být tím že by bylo velmi nízko nebo fakt nulové. Ve filtru mám kameny, siporax, ecophos a úhli
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa VINTR »

Jak měříš hustotu. Na PO4 stačí salifert, musí být čistý...
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Mám refraktometr. Když změříme RO tak je přes e 1
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa VINTR »

Kup si kalibrační roztok.
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa maros002 »

A nemáš moc čistou vodu? Hodnota mezi 2,5 a 5 by tomu odpovídala. Lpska chtějí trochu víc živin. Ale je to jen můj osobní názor, když tak ať mě někdo opraví
Maroš 480 ka
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Milly »

Po zhasnutí svetla majú vytiahnuté polypy. Ak nie alebo slabo skús prikŕmiť v noci.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

V noci krmim. cca hodinu po zhasnuti dam polyplab a potom reef roids a nebo reef energyzer. Takto krmim cca 2x - 3x tydne.

Uz me napada udelat kompletni IPC testy a pokud by byly tak nejak v pohode, tak uz jedine svetlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"