filtrácia-sump

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jano87
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19 Okt 2020 14:14
Bydlisko: KN

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa jano87 »

a keby som tam nedal riasu ale nejaký filter tak by to mohlo tiež dobre fungovať? a odpeňovač je najlepšie mať hneď v prvej komore? aj by som skočil k niekomu pozrieť len v mojom okolí nikoho takého nepoznám😔
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa maros002 »

Důležité je to udělat co nejvíce jednoduché. Nějak nechápu, co máš na mysli tím filtrem. To celé je filtr. Tam už se žádný nedává. Max refugium s řasou nebo dsb. Ale to už musí poradit někdo jiný, nebo si o tom tady na reefu něco přečíst 😉je tu toho dost
Maroš 480 ka
jano87
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19 Okt 2020 14:14
Bydlisko: KN

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa jano87 »

mal som namysli nejaký peletkoví filter alebo keramické média vo vrecúšku 😊
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa VINTR »

Já to udělal takto....
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=3115&start=405

A odpěňovač mám takto, slepený (nejdražší byl motor)
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=3115&start=450

Je potřeba si to udělat tak aby to vyhovovalo především tobě. A pamatuj čím jednodušší tím lepší. čím míň čerpadel tak ataky, čím míň techniky tak taky. Není to jen o filtraci. Filtrace je především pak hlavní nádrž, tam těch živých kamenů a korálů "života" je pak mnohonásobně více nežli dole..... Dole je to jen taková berlička na začátek u vyzrále nádrže to tam pak je jen na odpěňovač a doplnění odparu.... výměny vody atd...
jano87
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19 Okt 2020 14:14
Bydlisko: KN

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa jano87 »

ďakujem pekne za ukážku 😊
jano87
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19 Okt 2020 14:14
Bydlisko: KN

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa jano87 »

viac ľudí mi písalo čím jednoduchšia tým lepšia tak som sa rozhodol že do prvej komory pôjde odpeňovač do druhej dám živé kamene a do tretej výtlačné...chcel by som sa spýtať či pod kamene dať podložku alebo dať na spodok piesok a potom kamene? ako to je lepšie?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: filtrácia-sump

Príspevok od používateľa VINTR »

Osobně bych šel tou cestou co jsem dal... :mrgreen: . Ale obecně první komora silný odpěňovač (čerpadlo 30w bez kompromisu, jinak to jsou chrastítka), druhá komora drátěnka nasvícená nějakým červeným světlem a třetí komora návratovka. Tady bych již předvídal a udělal si rovnou odbočku s ventilem na chlazení a odbočku na Ca reaktor..... I na odpěňovači a jeho umístění a funkci bych dbal a dal, zařídil si takový do kterého by šel svod z nádrže (pojištěný proti přetečení) a samotné čerpadlo by zajišťovalo točení vody v odpěňovači a dělalo jen pěnu.... Rapidně se zvýší výkon a zároveň ti částečně nahradí punčochu, rolermat... a jsou to, ale už jen takové detaily. Jak jsem psal musíš si to udělat podle sebe, aby to vyhovovalo. V hlavní nádrži útes jen ze živých kamenů..... i přes to, že to má své nevýhody.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"