The Pico - 18 litrov

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Ahojte,
Chcel by som sa s vami podeliť o svoje nové stolné pico akvárium...
Dátum založenia - 21.10.2020
Objem - 18 litrov
Osvetlenie - vlastnoručne vyrobené
Filtrácia - vstavaný filter vzadu:
1. Filtračný molitan
2. Keramické krúžky
3. Seachem Matrix
4. Ďalší molitan
5. Seachem Purigen
6. Odpeňovač Resun sk300 (od JaMalTan)
7. Ďalší molitan
Výhrev - 50W ohrievač
Skaly - Caribsea Liferock, 2 kilá... Mal som možnosť použiť aj živé skaly ale po bližšej inšpekcií som zistil, že je to samá Aiptasia :(
Piesok - kedysi býval živý, potom som však jednu nádrž zrušil, piesok vyschol a nadôvažok bol ešte aj prepláchnutý v sladkej vode. Takže už príliš živý nie je :lol:
Život: Zatiaľ nič, ale hneď ako sa parametre stabilizujú a akva sa zabehne, prídu prvé koraly a možno aj nejaká tá ryba...


Foto:
(fotené len pod bielymi LED, pod modrými vyzerali fotky hrozne)
DSC_0648.JPG
DSC_0645.JPG
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Ešte update vodných parametrov:
pH = 7.5

KH = 6.7 dKH

NO3 = 5

NO2 = 0

Si = 0ppm

PO4 = 0.1ppm
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa kany3 »

musíš pečlivě vybírat osazenstvo ale je to pěkný..jsem zvědav jak to bude pokračovat..
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

kany3 napísal: 24 Okt 2020 14:22 musíš pečlivě vybírat osazenstvo ale je to pěkný..jsem zvědav jak to bude pokračovat..
S tým osadenstvom máš pravdu, stačí drobná chyba a celé to padne. Zatiaľ som rozmýšľal takto:
Za nejaký týždeň-dva ak budú parametre v poriadku (zatiaľ mám pH a KH dosť nízko, hádam to trochu stúpne..,) a pravdepodobne aj prvé riasy by som pridal 2-3 clibanarius tricolor, 2 cerithium caerulum a 2 trochus histrio. Čo sa rýb týka, tak som uvažoval nad 1x Gobiodon alebo 1x Stonogobiops nematodes alebo Stonogobiops yasha... Som otvorený všetkým návrhom a radám :D
Go forward... advance... That's the key to success.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa Jarry »

Spíš bych změřil salinitu, nevím jakou používáš sůl, ale kH mi přijde nízké. Přimlouval bych se za to ryby tam nedávat, jinak ty kroužky, matrixy a molitany budou ve filtru spíše zbytečné. Pokud něco z toho pochází z funkčního akvária, potom bych to tam dočasně nechal, ale asi jen dočasně.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Salinitu mám 1,024... čo sa soli týka, používam hw - Marinemix Professional, podľa výrobcu by mala mať KH 8. V akváriu mi však Salifert vždy a všade nameria 6,7 dKH. Podľa mňa je to tým, že nádrž je nová a amoniak to trochu zráža, inak asi skúsim inú soľ. Dnes zas testujem, tak večer alebo zajtra dám update vodných parametrov.

Matrix, krúžky, všetko bolo dávané nové. K tej téme rýb... Nádrž má byť sústredená na zoanthusy, chcel by som z toho spraviť niečo ako zoa garden, možno nejaký LPS na doplnenie. Chcel som tam nejakého mikro goby, ale samozrejme, nebudem to siliť. Iná možnosť bola aj Thor amboinensis. Ale inak takto: Nádrž je nová, má len týždeň, kým sa bude dávať nejaký seriózny život, ubehne ešte dosť veľa času = kopec času na rozmyslenie. Pribudli už prvé kremičité riasy, ak budú parametre v poriadku, možno pomaly pridám aj nejaké 2 cerithy.
Go forward... advance... That's the key to success.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa Jarry »

Jasný nech to běžet, teď asi ani nemá moc smysl cokoliv měřit, jestli je salinita ok a nic tam není, tak je škoda plácat testy :)
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa Kacenka »

Ahoj, taky jsem si na jaře zřídil 15l tak zvaně láhev od okurek bych skoro řek. Chci to pouze jednoduše. Teda krom salin. nic pravidelně neměřím. Pouze na zkoušku na začátku než se to začalo rozjíždět . Ted třeba 1x zaměsíc NO3. Obden nakrmím 2xThor a něco šoupnul korálum. 1x tydne výměna 2l vody. Sůl redsea pro. Molitany jsem vyhodil, práce na víc a řek bych,jejich účinek minimální. Pouze čistím skla,odpěňovač a ta výměna vody.
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Kacenka napísal: 28 Okt 2020 12:51 Ahoj, taky jsem si na jaře zřídil 15l tak zvaně láhev od okurek bych skoro řek. Chci to pouze jednoduše. Teda krom salin. nic pravidelně neměřím. Pouze na zkoušku na začátku než se to začalo rozjíždět . Ted třeba 1x zaměsíc NO3. Obden nakrmím 2xThor a něco šoupnul korálum. 1x tydne výměna 2l vody. Sůl redsea pro. Molitany jsem vyhodil, práce na víc a řek bych,jejich účinek minimální. Pouze čistím skla,odpěňovač a ta výměna vody.
Tak to máš fajn :D Môj úplne prvý pico reef dopadol zle-nedobre tak si odvtedy radšej dávam pozor na parametre :lol: Každopádne, uvidím ako vyjde tento môj malý desktop, som fakt zvedavý :D Smiem sa spýtať, čo za odpeňovač máš v tom svojom 15l nano? Ja som zháňal celkom dlho a skončil som s obrovským Resun SK-300. Trochu som sa bál či sa vmestí do zadnej filtrácie ale po drobnej úprave naň zatiaľ nedám dopustiť :D
Plus čo sa týka molitanov: Tie používam sčasti ako predfilter, a sčasti ako spacery na môj odpeňovač, aby sa mi tam moc nekýval :)
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa Kacenka »

Tohle je akvarijní set MicroHabitat 15l. Má to svůj dětský odpěňovač kde je vzduchovací motorek a přes lipové dřívko to vytváří pěnu jak v klasickým odpěňovači v uvozovkách.Ale funguje a vapadá že na tohle stačí. Je to set 15l ale skutečně je to 12l. Je to fakt mikro. Pořídil jsem si to jen jako hračku k většímu akvárku za předpokladů že to bude fungovat pouze s minimální údržbou. Je to moc minimalistické abych u toho trávil hodiny času jako u velkého :D . Ale Thora co jsme měli ve velkém akvariu, no musel by jsi mít lupu aby jsi ho tam našel,tady už vidět je :D
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Dnes po výmene vody:
KH : 8dKH
pH : 7.8
Som rád, že nie je vadná soľ :)
+ začali rásť prvé kremičité riasy, takisto aj nejaké slizké vlákna (žeby cyano?), našťastie nemám príliš veľa fosfátov a kremičitanov, tak hádam zanedlho zmiznú... Ak nie, povolám na pomoc cerithy :D
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Taakže malinký update:
Kremičité riasy naberajú na sile, tak som včera pridal 1x Cerith, 1x Clibanarius, 2x malinký Nassarius. Cerith zatiaľ toho moc nespravil, ani Clibanarius, ale Nassariusy si pekne pádlujú po akvárku a žerú riasy... je to zvláštne, pretože toto by ani nemali robiť...
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Včera prišli prvé koraly (vďaka @eggap :D )
125220424_890651478139230_9109108563626424898_n.jpg
125315828_998279953989056_3305863129929739780_n.jpg
125526882_2884923035071280_2665120929919736290_n.jpg
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa nanoreef »

Uvažoval som v poslednej dobe o nejakej rybe do tohto reefiku, má niekto nejaké konkrétne odporúčanie?
(zajtra pribudnú 2ks Ricordea yuma, ide sa do Púchova :D )
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: The Pico - 18 litrov

Príspevok od používateľa kany3 »

Tak možná nějakého gobíka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"