Pouziti vody ze studny

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...co mám různé informační letáky RO je tam vždy uveden maximální tlak a pak hodnoty při optimálním tlaku 0,6MPa(6bar; 60mvsl.), i když je voda pro domácnosti ze studny, je tlačena do vodojemu a odtud je následný odběr..., "nulový" tlak tam asi nebude..., napoj RO a uvidíš, třeba nebudeš mít vysněnou produkci...
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Jaké hodnoty by podle vás měla ta voda se studny maximálně mít (myslím třeba měď...)??? :?:
___________________
850l reef
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

davud napísal:Jaké hodnoty by podle vás měla ta voda se studny maximálně mít (myslím třeba měď...)??? :?:
___________________
850l reef
No, kedže s tým mám bohaté skúsenosti :twisted: :D ,tak rádovo max. v tisícinách až desaťtisícinách mg/l medi , v stotinách už máš prieser :D Lenže , kolorimetricky to nemáš šancu zmerať / teda mám na mysli bežné dostupné testy / a v labáku je citlivosť s akou takou presnosťou radovo tiež v tisícinách.Jedna analýza ma stála okolo 600 Sk, aspoň u nás v SR.
Osobne by som vodu zo studne nepoužil do morského akva , nikdy...
Nejde iba o med,máš ešte kopec ďaľších možných milých :D ťažkých kovov ako napr.olovo atd...a nielen to, možné aj bakteriologické znečistenie a kopec daľších možností... A jedna kompletná analýza Ta vyjde drahšie ako reverzná osmóza...
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

A když už by sis ten rozbor nechal udělat, tak co vechno tě z toho zajimá???
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Kompletní rozbor na pitnou vodu podle platné ČSN a k tomu obsah fosforečnanů celkových a ortofosforečnanů (pro pitnou vodu se neměří). Za ty prachy máš nejlevnější RO (cca 2000,-Kč), nehledě na to, že obsah nečistot v každé přírodní vodě kolísá.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Zbytočne si komplikuješ život, investícia do RO sa oplatí. Studničnú vodu nechaj pre záhradku..... :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mimochodem za ty dva tisíce co by jsi dal za kompletní test si tu RO skoro pořídíš :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mimochodem za ty dva tisíce co by jsi dal za kompletní test si tu RO skoro pořídíš :wink:
http://www.aquariumconcept.it/index.php?cPath=64
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

davud napísal:A když už by sis ten rozbor nechal udělat, tak co vechno tě z toho zajimá???
Toho je hodne,aby si sa neošudil,určite NO3,PO4, ťažké kovy všetky t.j. Hg,Cu,Pb,Cr,Ni... takisto bakteriologický rozbor,príp.aromáty atd...spodné vody sú zradné a kvalita vody kolísavá...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Aby to někdo nepletl, možná jsem se špatně vyjádřil. 2000,-Kč stojí levná RO. Analýzy jsou vcelku podstatně dražší. Jednotlivá stanovení těžkých kovů (sumární je k ničemu) stojí v průměru okolo 600,-Kč za analýzu. Fosforečnany celkové (anorganické) stojí cca 70,-Kč, ale ortofosforečnany (organické) už 700,-Kč. Tak by se dalo pokračovat.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Toho je hodně,aby si sa neošudil,určite NO3,PO4, ťažké kovy všetky t.j. Hg,Cu,Pb,Cr,Ni...
A co dál tě ještě musí zajimat, na to jsem se ptal, mě je jasný že RO tě výjde levnějc (taky už jí dávno mám :arrow: nikdy jsem se o to nezajmal), ale teď jsem zvědavej :idea: :D .
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ked sme pri tejto teme, zrovna riesim otazku, ci sa nevyplati zaradit ZA reverzku este aj intomenic na docistenie a stiahnutie silikatov

nieco som nasiel na http://www.aquarientechnik-gralla.de/

mate to niekto vyskusane? oplati sa to?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

davud napísal:
Toho je hodně,aby si sa neošudil,určite NO3,PO4, ťažké kovy všetky t.j. Hg,Cu,Pb,Cr,Ni...
A co dál tě ještě musí zajimat, na to jsem se ptal, mě je jasný že RO tě výjde levnějc (taky už jí dávno mám :arrow: nikdy jsem se o to nezajmal), ale teď jsem zvědavej :idea: :D .
Teraz neviem čo máš na mysli...zaujimalo ma to len ked som mal problemy,teraz nič neriešim akurát za RO mám zaradený filter z PET fľaše kde je aktivne uhlie a absorbér medi Cuprisorb pre istotu :D .
Z času na čas zmeriam CT , či je membrana v RO funkčná. Možno by stálo za pokus ešte za RO zmerať silikáty,to je ešte jeden zádrheľ ,ktorý RO nezachytí ale to už sa tu spomínalo aj teraz....To je čo sa týka vody z vodovodu ak máš RO ,čo sa týka vody zo studne, už ma nič nenapadá...
Peter
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Koloidní křemičitany nelze zachytit žádným iontoměničem, nemají totiž energetický náboj. Pomoci si ale můžeme jinak:
1. Při přípravě mořské vody dodáme do vody vápník a dvojmocné železo v síranové formě, které zoxiduje na trojmocné. Výsledkem je rezavá sraženina na dně nádoby s obsahem zadržených koloidních křemičitanů (chytí a nepustí). Ten binec nikdo z nás asi do nádrže nedává.
2. Při přípravě vody na doplnění odparu vodu z RO okyselíme několika kapkami roztoku s trojmocným železem na 30 až 50 litrů vody (používám DispoPhos od Coral-shop) a následně přidám na každých 10 litrů vody 1 litr vápenné vody a promíchám. Za pár hodin je na dně nádoby opět rezavá sraženina a voda nad ní je připravena k použití. Ta sraženina opět zpět do vody koloidní křemičitany nepustí.
3. Vazba na pryskyřičný nosič sycený vápníkem a trojmocným železem umístěným v koloně za RO je sice pohodlnější, ale podtatně míň účinná a nesmyslně drahá. Má význam pouze pro ty z nás, kteří doplňují odpar přímo z RO (pokud vím, tak to má tak uděláno jen Pepin, a to bez filtru na koloidní křemičitany)
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Voda

Príspevok od používateľa Zdenda »

Já jsem myslel, že tam ještě přidáváš 5 ml Mg+ od Coral-shopu, nebo je to zbytěčné? Já to také tak dělám a zatím nevidím rozdílu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"