Cement?

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Cement?

Príspevok od používateľa amsi »

Zdravím. Narazil jsem tady na dva názory, jeden říká že cement ne,může poškodit silikon,kterým máme slepené nádrže, na druhou stranu se dělají kameny na uchycení oplégrů z cementu a koral.kamenů?? :(
Potřebuju zakrýt roh v akva,kde je přepad,jednalo by se o plochu 25x45cm.Chci aby ta stěna byla skoro kolmá a ne moc ,,tlustá". Z čeho a jak to udělat? měly by tam být výstupky,abych tam uchytil xenie,zoanth nebo pachyclav.ať o je porostlé.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

este ked som robil afriku, tak som si robil 3D pozadie z bieleho cementu a perlitu. Spoje som este prelepil dalsim sklom a po 10 rokoch vsetko drzalo. Ale pozor, afrika nie je reef. Inak brat si robil takto isto pozadie len neprelepoval este dalsim sklom a po mesiaci mal 500 litrov vody v obyvacke.

Podla mna do sladkej vody ano (za urcitych opatreni) ale do reefu by som to neriskoval.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

:cry: Takže to asi vyřeším jinak. Na půdě jsem našel kýbl kamenů z Chorvatska z r 99 :) ,slepím je venku za such, a to akva silikonem a to celé pak postavím do akva.
Může být? Bude to nějakou dobu držet? :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

já jsem použil cement na spojení některých částí utesu za sucha .Udělal jsem cementovou pastu a začal spojovat.Po 4denním vytvrzení jsem jej dal do vody a je vše oky.Drží to a nic negativního natom nevydím.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

mozno moze byt negativne ak stena je na celom pozadi a opiera sa o krejne skla. pri zmene teploty, aka nas zastihne v lete a tepelnej roztaznosti betonu, by tak mohlo dojist k poskodeniu. - este raz mozmo
500L
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

O cementu se psalo v tématu o podkladovích kamíncích k přilepení odchovů, co by se ale stalo, kdyby se místo cementu použila sádra. Má sádra stejný dopad na tvrdnutí silikonu jako cement?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Zdenek napísal:O cementu se psalo v tématu o podkladovích kamíncích k přilepení odchovů, co by se ale stalo, kdyby se místo cementu použila sádra. Má sádra stejný dopad na tvrdnutí silikonu jako cement?
nechal jsi někdy sádru ve vodě?natahne vodu a pošase se to rozpadne
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nie je cement ako cement, staci sa pozriet na niektore velke narze americkych chovatelov ako maju pospajany utes, resp. poriesenu zadnu stenu. Kontaktu so silikonom treba vhodnym sposobom zabranit, vytvrdnuty cement, ktory sa priamo nedotyka lepenych spojov, uz nema vplyv. Klasicky stavebny cement by sa v mori samozrejme nemal pouzivat (obsahuje rozne neziaduce "necistoty").
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Portlandský cement (obyč.) obsahuje oxidy alkalických zemin, oxidy křemíku a hliníku. Může obsahovat těžké kovy a do vody rozpouštět šestimocný chrom. Do mořských nádrží nepatří v jakékoliv formě.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Zdenda napísal:Portlandský cement (obyč.) obsahuje oxidy alkalických zemin, oxidy křemíku a hliníku. Může obsahovat těžké kovy a do vody rozpouštět šestimocný chrom. Do mořských nádrží nepatří v jakékoliv formě.
mno mě to problemy nenadělalo a mám ho tam už dlouho :lol:
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Presne ako pise Lukaš. Ak sa spoje cement-silikon nedotykaju je to O.K. Aspon v sladkej vode!
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"