Tomášove začiatky 30 litrov

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

Tak si prichadzam po konstruktivnu kritiku... Som zaciatocnik a tym myslim, ze uplny zaciatocnik. Citam, citam, citam no aj tu su vsak casto rozdielne a pritochodne nazory. Foto boli robene kratko po zasvieteni takze koraly este nie su v top kondicii. Tak sup do mna a nesetrite ma :-D
Prílohy
more_2.jpg
more_1.jpg
Naposledy upravil/-a Majitom v 30 Sep 2020 12:11, upravené celkom 1 krát.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa babajaga »

Nazdar Tomáš 😀
Nikto ta tu lincovat nebude. Chceš nejak poradiť, vylepšiť niečo, poprípade na niečo sa spýtať?
Potom musíš napísať aj niečo o nádrži, filter, plánoch a pod. Z fotiek fajn, klasické nano.
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

Ahoj, skor poradit... Dnes som napriklad prisiel na to, ze euhylia pali sinulariu... Tiez by som rad radu ci a ake prudove cerpadlo... Ake svetlo by bolo fajn mam teraz blau 11w led. Original bolo 2x 11w t5. Pridat ho k tomu alebo nieco lepsie silnejsie? Riasa sa mi extra netvori...
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa babajaga »

Áno euphylia pali...aj iné lps pália sps. Prúdové určite nebude na škodu. Niečo slabšie pre nano nádrže. Len nevieme aké veľké ke to akva, ako dlho funguje, aký filter tam je...
Tým že pridas t5 trubice k tomu led čo máš nič nepokazis. Časom možno keď pridas nejaké sps koraly tak to ocenia určite.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa švíco »

Vítej mezi námi :)
Z vlastní zkušenosti s 60l a 30l nano nádržkou bych doporučil Hydor koralia nano (900l/hod). Jsou to velmi spolehlivá, maximálně tichá a levná čerpadla.
Do tvé nádrže bude bohatě stačit 1ks... Je potřeba si pohrát s nasměrováním, abys rozptýlil proud vody po celé nádrži a neměl tam hluchá místa nebo naopak fičák, co ti vyfouká písek za dna... chce to zkoušet. :wink:
PS: Případně pokud bys měl náladu utrácet a esperimentovat, tak koukni na toto:
https://www.morskeakvarium.eu/cerpadla- ... lw-10.html
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj,
Vita ja veľa zdaru :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

Ahojte,

akva je set aquael 30 litrov, zavesny filter. Media maxpect gule, aquaforest zeo mix, aquaforest phosphate minus. Akva som kupil uz zabehnute so zivou vodou, zivymi kamenmi, zivy piesok... V podstate hned sa mi tam premavali a premavaju blsivci, slimaky a štetinace. No3 cca.10, NO2 - 0, PO4 - nenamerane test salifert. Svetlo blau marine nano 11W, setove som dal zatial dole to ma 2x 11W T5 trubice. Plavaju tam 2 maly klauni, gobiodon okinawe ten je chudak dole hlavou stale ide sa len nazrat a jedna lysmata. Ano viem akva male ale bude vacsie. Bude! Aj keby sa zena na hlavu postavila :D :D :D :D To uz vsak bude 10te :? No uz mam slubenu 300vku. Fungujem bez odpenovaca vymena vody 5litrov tyzdenne, sol aquaforest reeft salt, salinita 1,024.
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

švíco napísal: 16 Mar 2020 08:13 Vítej mezi námi :)
Z vlastní zkušenosti s 60l a 30l nano nádržkou bych doporučil Hydor koralia nano (900l/hod). Jsou to velmi spolehlivá, maximálně tichá a levná čerpadla.
Do tvé nádrže bude bohatě stačit 1ks... Je potřeba si pohrát s nasměrováním, abys rozptýlil proud vody po celé nádrži a neměl tam hluchá místa nebo naopak fičák, co ti vyfouká písek za dna... chce to zkoušet. :wink:
PS: Případně pokud bys měl náladu utrácet a esperimentovat, tak koukni na toto:
https://www.morskeakvarium.eu/cerpadla- ... lw-10.html
Ahoj, dakujem za odpoved.
Ak ma byt to drahsie lepsie nebranim sa tomu zvlast ak ho budem moct potom pouzit aj vo vacsom akva. Len v popise nie su rozmery tak aby som ho nemal cez polku toho mojho maleho kyblika :-D Paci sa mi vsak, ze je regulovatelne...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa švíco »

Píšou průměr 60mm... napiš pepinovi (majitel obchodu ze kterého je odkaz) jaké s tím mají zkušenosti. Ta regulace je výhoda ...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa radekb »

Ahoj, já mám v 70l tohle. A jsem s ním spokojenej. Velikost v pohodě, není hlučný, je tam regulace.

https://www.morskeakvarium.eu/cerpadla- ... sow-4.html
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

radekb napísal: 16 Mar 2020 13:42 Ahoj, já mám v 70l tohle. A jsem s ním spokojenej. Velikost v pohodě, není hlučný, je tam regulace.

https://www.morskeakvarium.eu/cerpadla- ... sow-4.html
ahoj,

mozes mi prosim poslat nejake foto? alebo kludne video... v pohode aj na messenger Tomáš Chvíľa.
Ďakujem.
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

Je to toto cerpadlo:

https://www.rostlinna-akvaria.cz/proudo ... bezdratove

este niekto realne skusenosti?
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa radekb »

Napiš mi mail, pošlu ti foto do mailu. Myslím že by pro tebe bylo dobrý. Není moc veliký.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa P_P »

nevím jak tato čerpadla, ale měl jsem Jebao SW2 a výkon nic moc. Po vyčištění tak týden, pak to sláblo, voda se skoro nehýbala. Hned po vyčištění to bylo celkem OK.

Prostě těch 12V je dost málo a při provozu rychle klesá výkon, což je ale také hodně dáno rozměry - malá vrtulka.

Nyní mám RW 8 - ale na 12V a funguje skvěle. Takže ta velikost podle mého hraje velkou roli, ale chápu že do malého akva se velké moc nehodí. Takže opravdu něco doporučené, odzkoušeného.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Majitom
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 24 Feb 2020 12:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Tomášove začiatky 30 litrov

Príspevok od používateľa Majitom »

Ahojte,

tak presiel nejaky cas a minicku sa v celku dari... Fungujem na tyzdennej vymene vody 5 litrov, sol aquaforest reef salt 188g na 5 litrov osmozy. Koraly rastu, euphylie, pachyclavularia tricolor, zoohanthusy, sinularia, ricordea, diskosomy, capnela, xenia, sarkac a aj acana vyzeraju, ze im nic nechyba. Ziadny odpenovac, aj ked vidim, ze by sa naozaj velmi zisiel. Hustotu som meral hustomerom Grotech, ktory ukazuje 1,023. kupil som refraktometer redsea hodnota je 1,025. Avsak, choroba akvaristov ma zenie vpred a uz buduci tyzden pride akva 90x50x60, sump 75x40x30. Tak drzim slovo a ako som pisal pre klaunov, gobika a lysmatu pride nove vacsie. Reportovat budem, od zalozenia a vsetko okolo toho. Vsetkym dakujem zatial za rady, postrehy napady... Vela to cloveku pomoze obzvlast uplnemu zaciatocnikovy ako ja. Dakujem Vam vsetkym.
Prílohy
92715386_1581190432037713_6723285107295125504_n.jpg
92590400_264743421203258_509100671371313152_n.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"