Red Sea 350

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Red Sea 350

Príspevok od používateľa nanoreef »

Čo sa suchých kameňov týka, ja som pred cca 2 rokmi založil svoj prvý pico reef, dákych 20 litrov. Len sucháče + živý piesok. Po klasických diatómoch prišla dáka zvláštna kombinácia = slizká červená riasa + sinice. Dosť sa to podobalo na to, čo riešiš u seba. Pol roka som sa nevedel toho zbaviť, až som to akvárko nakoniec rozobral :cry: Tak neviem, či je to sucháčmi, alebo niečim iným. Nové 18 litrové pico som založil s ošetrenými sucháčmi LifeRock od Caribsea. Po 2 mesiacoch je krásne čisté, žiadna riasa. :|
Go forward... advance... That's the key to success.
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Red Sea 350

Príspevok od používateľa Milly »

Suché kamene som aj ja pridával v minulosti cca pred 3 rokmi boli to Marco rocks. Boli priamo z predaja akurát vlhké, ale nezabehnuté. Tu bol nábeh bez riasy na piesku. Bolo ich približne toľko čo teraz.
Teraz bol útes tvorený suchou skalou. Zarazila ma ich ľahkosť. Na pohľad a pocit vyzerali kvalitné. Pozliepal som ich lepidlom od AF. Dobre sa mi s ním robilo. Taraz už vidieť ne novom útese náznak riasy.
Včera som odsal dno takže dno svieti a krásne vidieť šimer ktorý robí AP 700 Kessil.
Dám vedieť ako sa to bude vyvíjať. Asi to chce čas.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Red Sea 350

Príspevok od používateľa babajaga »

Sinica z nerovnováhy po4 a no3 býva dost často. Ale keď pise že ma no3 2 a po4 napr 0.05 tak to nie je až take strašne. Otázka je presnosť merania no3. Salifertom sa seknes kľudne aj o 10-20ppm. Po4 ak merias hannou hi736 tak to je relatívne presne. Sám som tiež davkoval vela po4 aby som to dostal do pomeru a aby aspoň nejaké po4 som tam mal. Baktérie to dokázali veľmi rýchlo odbúrať. Najprv zvyknu nabehnúť riasy a potom sa to pekne zrovna a vyčistí same. Treba to robiť s citom. A ak máš UV tak sviet stále. Žiadne baktérie nazabijes. Baktérie žijú na povrchoch a nie vo vode.
Plesky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 28 Dec 2019 18:42
Bydlisko: Pardubice

Re: Red Sea 350

Príspevok od používateľa Plesky »

Tak sinice jsem se po roce zbavil, ale co tomu nejvíce pomohlo, tak těžko říci. Změnil jsem barevné spektrum více do modra, snížil jsem výkon skimmeru, začal jsem dávat bakterie BioDiges a přidal Chateo řasu, která roste jako blázen. I když malinko více krmím, tak PO4 (Hanna) a NO3 (Salifert a RedSea) stále na nule. Zhruba za pů roku budu pořizovat v baráku novou nádrž (cca kubík) a jediné co mně teď trápí je, jak bych to mohl převést a případně se zbavit Vermetid snails, který je už v nádrži celkem rozlezlý.
Akva_20052021.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"