1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa tragett »

A taky sem Markovi říkal, ať je zredukuje Obrázok :) koukám, že se jim u Tebe daří :) jsou to Majana, dobré oko Švíco.


Sent from my iPhone using Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Švíco, jak jinak to napsat než obecně? Když se nádrž zajede, ta řasa se nedělá. Taky jsem ji měl..... stín je horší než světlo. Na čerpadlech je to jiný tam se to dělá i na světle..... dávám fotky čerpadle RW8 cca 5 měsíců a cca 14 dní nečištěné čerpadlo. RW8 je třeba čistit, jinak ztrácí razantně na výkonu (aspoň tu vrtulku a uložení). Ještě tedy doplním, nepoužívám již několik let žádné sorbenty a jiné komerční prostředky.
Prílohy
cca 14 dní nečištěné čerpadlo
cca 14 dní nečištěné čerpadlo
cca 5 měsíců nečištěné čerpadlo
cca 5 měsíců nečištěné čerpadlo
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Ještě jsem našel fotku před škrabáním, nic moc kvalit, ale cca 3 měsíce jsem na to nešáh (zadní stěna - stín i horní části nádrže) :roll: Na komín jsem nešáhl co mám nádrž :mrgreen:
Prílohy
IMG_20200802_100339.jpg
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa švíco »

Zobecňovat neznamená obecně :wink:
Myslel jsem to tak, že to nemusí být tak, jak je to u tebe... deset nádrží, deset jiných náběhů a deset jiných běhů...
Rozhodně se nechci dohadovat nebo někoho poučovat, sám jsem začátečník :lol:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Já jsem jen taky domácí akvarista. Je jasné, že každá nádrž je jiná.... přerybněná/nepřerybněná technické vybavení (myslím tím základní....) vše se časem projeví na provozu.

Kotala: Moje zkušenost se zakrytováním nádrže. Měl jsem ji zadeklovanou (i světlo a vršek akvaria) a se dvířky na panty. Již nikdy. Dobře si rozmysly zadělání filtrace a jak! Já ji mám je na kostře a dvířka nejsou na pantech a jsou na magnetech. Toto je úplně něco jiného a je luxus když se v tom hrabeš a neserou tě tam dvířka na pantech, máš místo na manipulaci..... a především údržbu. Je důležité myslet na přístup k technice a její údržbě, kontrole a výměně. Vrch akvária bych již nezadělával, jen bych doporučil zajít do hornbachu atd, koupit černou fólii a ohranil tím lepené spoje (mydlinková voda na sklo, vyhladit - pak i levák to nalepí) zakryl bych i hladinu a přepad..... Vypadá to OK, je to levé a dá se to měnit. Smysl to má v čištění škrabkou (žiletkou), že si nezajedeš do silikonu a nemusíš se s tím tak drbat. Určitě víš o čem to je :lol: . a nezapomněl bych na ventilaci filtrace, jednak vlhko a v létě chlazení a máš tam KOSTKU, je třeba to teplo foukat ven!. vyřešil jsem to PC fan napojené na TC 420. Směr proudění vzduchu Kostka na konci - teplo hned ven....

tady takto jsem to nějak myslel, jen pro inspiraci a zamyšlení, vždy pamatuj na to že do toho polezeš!!!!:
viewtopic.php?f=4&t=3115&start=405
Naposledy upravil/-a VINTR v 13 Aug 2020 12:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Kucííí nehádejte se a diskutujte k tématu :)

Díky za tipy k ponožkám - sem z toho na prášky :D, zkusím tu jednu trubku natočit na vstup do odpěňovače (mám možnost) a snad to bude lepší. Teď mám ponožky a za nima v první malé komoře ještě molitan, který toho taky dost posbírá, když se fusakle přeplní.

Zadeklování stojanu - určitě chci magnety :-) dokonce sem to chtěl průhledné z plexi :-)... ještě uvidím až bude více času.. já mám rád techniku a když je pěkně uspořádaná, tak to vypadá i dobře. To zadělání folii sem chtěl taky, ale zatím nechávám tak, ale vím co myslíš, měl sem to na sladkém akva. Vrch akvárka zadělávat nebudu chci to volně ať zase jde vidět technika (světla).

Jirko - redukovat Majana budu, ale ještě ne :D
Díky diky.. a kdybyste měli další tipy dejte vědět :-).. zase se ozvu, ale musím to nechat aspon mesíc bez zásahu :D pořád bych tam něco měnil :D . . teď mi přišly velké větráky, kterýma chci foukat na zdroje ke světlům (zdají se mi dost teplé a nemám je moc v prostoru na chlazení).. musím si taky popsat kabely co který je :D protože ca 14 plných zásuvek už je bordel . . atd. atd.. pořád je co vylepšovat, to asi znáte :D
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Zdarec "mořáci".. vrátil sem se po cca měsíci z afriky, kdy se o akva komplet starala žena, a tak nějak to zvládla :-) . . udělal jsem dneska čistku měsíční a zaráží mě několik věcí s kterýma bych potřeboval poradit.:

1) naměřil sem dost divné hodnoty, je možné že mám nádrž "přefiltrovanou". Testy RedSea (jen PO4 mám ATI). V akva jedu od začátku 500g Reef-Spec Carbon, 500g All In One Pellets, 500g Phos Out 4 granulat, 1Kg zeolit, 1x týdně bakterie.
NH3/NH4 0
NO2 0
NO3 0
PO4 0
(jako fakt 0 - barva vody se nezměnila při testech, a PO4 sem od začátku založení akva nikdy nenaměřil, návod sem četl milionkrát dokola - 1) naplnit celou odměrku vodou (je taková vysoká velká), 2) odebrat z odměrky 5ml 3) kapat do odměrky podle návodu A přípravek pak B přípravek 4) míchat, čekat (má někdo ATI test, dělám to dobře?)

PH 8.2
kH 8

- některé koráli vypadají divně (zatáhlé, blednou)
- akva už celé zarostlo řasou (viz foto)
- na boj proti ní tam mám zatím jen Zebrasomu Veliferum, Globusku, Lysmaty Abonensis
- NĚJAKÉ NÁVRHY? čekat? něco zkusit změnit?
- ryby spokojené a klauni pořád kladou jirka a množí se mi tam i Krevetky (našel sem malé krevetky v přepadu :D)

Postup?:
- Vypnul sem dávkování bakteríí
- Chci dokoupit a začít dávkovat Bacto Balance
- Mám odebrat nějaké z filtračních věcí? (uhlí, phosout,?)

A pak jeden problém s magnetem (rez):
- Někde jsem četl že v nádržích dělá železo (rez) problém a že zdroj může být i netěšnící magnet u proudovače. Možná mám stejný problém (viz foto).. jak řešit, reklamovat?

PS: Fusakle jsem dal dopr... a mám jen klasický molitan (za mě zatím nej řešení a funguje)
IMG_20201012_160419.jpg
IMG_20201012_160427.jpg
Takhle ten magnet:
IMG_20201012_160358.jpg
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

No, to tak je, já taky nic nenaměřím. Pořiď si ježovku globulusku.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa tragett »

Pořiď si hlavně Dolabellu, vyhodil bych dočasně PhosOut a zeolit sundal na polovinu (0.5kg), po lehkém zvýšení hodnot bych se snažil udržet je. Nejsem zastánce nul, sám držím NO3 na 20 a PO4 na 0.1. Hodnoty KH a PH jsou super. To množení krevetek budou pravděpodobně blešivci :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Jarry »

Rez je určitě špatně. Co se přefiltrování týká, já těm filtracím založených na bakteriích moc nefandím, resp. se s tím asi musí umět. Když čtu, že někomu spadly živiny tak, že mu vychcípaly SPS, má to snad vždy souvislost s podobně řešenou filtrací. Kombinuješ podle mě moc věcí, přitom by ti v téhle fázi s největší pravděpodobností stačil samotný odpěňovač + osobně používám uhlí 50ml/100l vody (někde jsem to vyčetl). Popravdě moc nerozumím tomu, proč si to takhle komplikovat a prodražovat, když opravdu často stačí samotný oděňovač, případně ve spojení s řasou - nic to nestojí, jednou za 2 týdny kus řasy vyhodím, nějaké minimální PO4 i NO3 naměřím, korálům se daří. Na PO4 si kup Hanna tester, ona není nula, jako nula, otázka je, jak žena krmila, nebo nekrmila, ale je mi divný, že se do řasy nepustili bodloci.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Spongebob »

Naprosty souhlas s obema! Cpes tam to nejak zbytecne moc.. N03 jsem mel taky 0, dostal jsem radu vyndat zeolit a pak pripadne vratit zpet pulku a zjistit kolik je pro me ideal...no od te doby co jsem ho vyndal uz ubehlo nekolik mesicu a N03 mam 2-5 :) takze na nej uplne kaslu a jedu jen odpenovac, trosku uhli a phos. Tod vse.
I P04 jsem mel 0, tak jsem prodlouzil interval z mesicni vymeny na dvoumesicni a udrzuju taky tech 0,1-0,2 jako tady kolega. Chci teda tech 0,1 :)
Co se tyce te zelene rasy, na to si fakt kup jeste jednu jezovku..nebo diademu setosum...nejakyho mechanickyho pozirace :) Ta dollabela je pry neskutecna..ale me v minuly nadrzi chciply asi dve po sobe hned po par dnech..asi jsem mel ale na prd system no :(
Ale tak jinak to mas dobry ne? :) tohle jsou ty "lepsi" problemky.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Jasně jinak je to zatím cajk.. aspoň to tak nějak vypadá, hromadně nic neumírá, ale taky to vsechno neroste.. (něco ano, něco ne) takže jsem na hledání ideální cesty :)...

Odebral sem 50% Zeolitu, PhosOutu, Uhlí - uvidím co to bude dělat :-).
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

diademu setosum, tu neber. Mespilia globulus, ta je OK a v tvé nádrži ani nepoznáš, že něco tahá...
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

VINTR napísal: 12 Okt 2020 17:17 diademu setosum, tu neber. Mespilia globulus, ta je OK a v tvé nádrži ani nepoznáš, že něco tahá...
.. Globulusku už jednu mám a je pravda že mám pocit jako by nic nedělala.. je i docela pěkná :-) líbí se mi.. můžu jich mít víc? Mám teď krásně modrou.. jsou třeba i červené, zelené apod.? Že bych si udělal barevnou přehlídku :-)
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Mužeš, oni to časem ojedou, víc jak 3ks na tvou nádrž bych nedával. Dolabela je výborná a celkem i rychlá, ale jak to ojede tak scípne hlady. Ty ježovky jsou na pořád.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"