planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa Spongebob »

Koukám že ta Xantrumka je taková háklivější :)
Měl jsem to samé...krupice ze začátku několikrát..a pak i tyhle fleky..možná ne tolik ale ten stejný typ.
Časem to všechno zmizí jak si zvykne na nádrž ;)
Teď už je uplně krásná.
Od prodeje mojí Xanthrum jsem na prodejně viděl minimálně dva kousky a všechny ty fleky měly taky...
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

S největší pravděpodobností to je po krupičce. Jakmile odpadne je na místě flek (krupička kolikrát nemusí být vidět, je opravdu někdy malinkatá). Pokud bude u tebe spokojená krupička zmizne sama. Podmínky k chovu máš ok, jen se nenech zviklat na léčiva a různé čoviny :wink: .
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Díky, chlapi. No už jsem se psychicky na to připravoval, že to nedá. Ale ty fleky nemizí spíš naopak, jsou víc a víc výraznější. No uvidíme.

To je nevýhoda hodně mladých rybek. Přijde mi, že jsou choulostivější, jak jsou hodně ještě mladé. Takové odrostlejší kusy, jak jsem měl předtím, kolem 8 cm, jsou houževnatější. A zase nejsou ještě tak nepřizpůsobiví jako dospělí.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

A ještě rybky ve druhém akva. Ty už mám přes 2 měsíce. A přežily ty problémy (zaplať pánbůh), jak mi před Vánocema umírali neznámo proč sapíni a jak jsem řešil i na facebooku.
A kvůli tomu jsem oddaloval to propojování obou akvárií. No teď už to snad bude ok.

0003_odonus.jpg
0007_centropyge_bicolor.jpg
0001_valencianea.jpg

Jinak, potvora valencianea se mi z vlastního rozhodnutí :shock: přestěhovala do druhé nádrže, kam fakt nepatří a dělá tam hrozný bordel :x
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Tak se mi konečně podařilo odchytit Děsivé véčko tedy Valencianeu. Teda, já mám z toho tak dobrý pocit :-)

Dostala se mi nějak do většího akva, kde dělala hroznou paseku - zoa, LPS, monti, co mám na zemi, všechno každý den pohřbené. Každý den jsem musel čistit.

Ale už je zpátky v tom druhém, kde si může dělat bábovičky jak chce, tam mi to neva.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa Spongebob »

a jak se prosimtě dostane rybka do druhého akva?? :mrgreen:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa hates »

Tak u me Valenciennea strigata po vlozeni do akva jsem ji 2 dny nevidel. Potom jsem koukal ze poddolovala celej utes az na sklo. V jeskyni hromada jak v piskovech dolech. ted uz vyplave. Suuuuuuuuuuuper ryba. Pisek kde se objevi cistej, ale vsechny korali co byly na pisku pohrbila. Tak ze co neni odstehovane na utesu tak pohrbyva dal a musim je denno denne cistit. Jsem zvedavej kdy s plnou hubou vyjede nad utes a zacne snezit.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Spongebob napísal: 12 Mar 2021 14:30 a jak se prosimtě dostane rybka do druhého akva?? :mrgreen:
Jediná možnost, pokud pominu, že šla proti proudu návratovou trubkou, je, že jsem ji omylem nasál hadicí při výměně vody mezi oběma akvárkama :-) Ale stojím u toho, držím hadice, čumím na to a stejně jsem si toho vůbec nevšiml. Přitom všechny ryby v tahu, jak se bály. A za půl hodiny koukám, že je jinde :-D
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

hates napísal: 23 Mar 2021 22:43 Tak u me Valenciennea strigata po vlozeni do akva jsem ji 2 dny nevidel. Potom jsem koukal ze poddolovala celej utes az na sklo. V jeskyni hromada jak v piskovech dolech. ted uz vyplave. Suuuuuuuuuuuper ryba. Pisek kde se objevi cistej, ale vsechny korali co byly na pisku pohrbila. Tak ze co neni odstehovane na utesu tak pohrbyva dal a musim je denno denne cistit. Jsem zvedavej kdy s plnou hubou vyjede nad utes a zacne snezit.
Mně se teda drží naštěstí při zemi, v dolním akva to tedy pohřbívala šíleně, musel jsem čistit i 3x denně. Teď dělá v horním akva jen příkopy kolem všech šutrů. Jako je to fakt zábavná ryba. člověk se nenudí :)
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa hates »

Taky se zatim drzi pri zemi. Zabavna rybka to je. Kouka se na ni bozsky. Hlavne kdyz se ji clovek snazi najit. Jen ty rhodactosy, ktere mam na pisku a pres den maji minimalne 10cm v prumeru mi zasype hromadou. ZOA museli jit na utes. Jestli ta ryba vyplave vys jak 10 cm nad pisek tak snad pujde z akvarka. Kameny uz ojela tak, ze ve stredoveku by se mohli ucit jak se delaji vodni prikopy.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Sakra sakra sakra. Už je to tu zase - všechno mi to zas chcípá.

Rozjela se mi obrněnka sametová nemoc Amyloodinium. Je to teda pěkné svinstvo. V úterý jsem zpozoroval na klipce a pomcovi malé bodky. Myslel jsem si, že je to "jen" krupička a že to bude ok. Velká chyba. Rozjelo se to velmi rychle. Ryby po dvou dnech úplně poseté malinkýma bílýma bodkama.
No aspoň jsem tohle napadané akvárium odpojil od druhého.

- Pomec a klipka to mají už za sebou.
- Klauni, ostenec silně osypaní.
- Dva pomčíci jsou už taky osypaní.
- Další ostenec, pilníkotrn, pyskoun zatím bez příznaků.

V tom druhém akva jsou bodloci a tam se to ještě nerozjelo. Budu doufat, že se to tam taky nerozjede. Ale obě akvárka sdílejí filtraci, takže počítám, že je utopie si myslet, že se to nedostalo i do druhého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

To je nemilé... "Z tebe obchodníci musí mít radost".
Nerozhodil jsi si něco v nádrži, dávkuješ něco? Možná jsem již taky jednou měl a teda bylo to rychlé!!!. jen labrojdeska byla odolná a zůstala. Ozón a UV bych pod dozorem použil. Nesliboval bych si od toho moc, ale vybírat si moc nemůžeš.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Co obchodníci hlavně žena!

Bohužel tady nic nemám, tak mě nenapadlo nic lepšího než se pokusit odlovit nejvíc zasažené a hodit je do karantény. Před tím jsem je na pět minut dal do sladkovodní lázně.

Podařilo se mi odlovit klauny, pomčíka a ostence. Ostence jen díky tomu, že už asi začínal dodělávat.
Oba klauni jsou pořád hodně osypaní. Četl jsem, že po odpadnutí parazita, zůstává po něm rána, takže tečky nemizí.
Pomčík a jeden klaun jsou docela čilí. Druhý klaun nic moc.
A to se všude píše, že klauni tím nebývají moc zasaženi nebo že jsou více imunní.

Ostenec ještě žije. Už ani nemá žádné bodky, ale má zakalené oči, roztřepené konce ploutví, kůže je taková jak nějakým závojem zahalená.

Je mi z toho na nic.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

S ženou ti neporadím, to je každýho boj :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"