planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Púčkem... např.... Elektrikář úplně nejsem, ale 220 v (nastavit Púčko na 220v stř.) Jeden kolík na zen (zásuvka) a druhý do nádrže = naměřená hodnota 0v je ok. Stejnosměrný proud (12-24V) je horší (Nastavit Púčko na 24V stejn..) Kolík dát na zen trafa a druhý do vody (každý spotřebič zvlášť.., má jinou zem trafa...). Příp. proměřit odpor přes kolíky spotřebiče tam by nemělo být naměřeno nic. Ale stejnosměrný proud by snad nic neměl dělat.... Ale nemusí to být elektřina :roll: .
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa nanoreef »

Ak to nebude elektrina, tak jediná možnosť je už len nejaký rybo-špecifický toxín ktorý tam vylučuje niečo zo živákov... Sapíni sú malé ryby, preto tým budú otrávené ako prvé... ako sa zvyšuje koncentrácia, odchádzajú ostatné... :(
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

V akvárku jsem všechnu techniku už měnil před tím. Ale stejně jsem to teď zkusil změřit a 220 tam není.

Je to něco, co působí dlouhodobě a otráví to až po čase.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa nanoreef »

Fakt nevieš o nejakom živočíchovi, ktorý by to mohol byť? Alebo skús, keď sa zhasnú svetlá, trochu počkať. Možno niečo vylezie čo si tam ešte nevidel...
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Takže jdu zas vyměnit vodu. V akva je teď 200l. Mám tu připraveno 80l nové. Část té nové dám do starého akva a z něj odeberu fungující živou vodu.

Teď otázka, vyházet pryč všechny ty živáky? Bojím se, že pak nezbude moc bakterií a přijde opravdu pan amoniak. Na druhou stranu, je tam pět malých rybek, krmit budu po skrovnu, tak to musí dát.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

nanoreef napísal: 18 Dec 2020 17:20 Fakt nevieš o nejakom živočíchovi, ktorý by to mohol byť? Alebo skús, keď sa zhasnú svetlá, trochu počkať. Možno niečo vylezie čo si tam ešte nevidel...
Je fakt, že ty živáky jsem důkladně neprohlížel. V akva se na pár objevila skelná, jinak nic.
U prodejce byly v akvárku bez ryb, bez korálů a ve studenější vodě bez topítka.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

To by muselo být něco velkého viditelného... Rozšlehal jsem v 300 litrech okurku (takový to "hovno") nic, sasanek několik, nic.... Z živáků :roll: no nevím Musel by jsi to ještě podráždit aby to něco pustilo...
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Tak jsem ty živáky všechny prohlídl a krom asterin jsem našel prd. Jako jsou tam ve škvírách nějaké škeble, ale pochybuju, že jsou živé.
Tak jsem si aspoň zrušil aquascape a zakalil vodu :)
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa nanoreef »

:x To snáď nie je možné... Vzdávam to. Nejaký koral môžeme určite vylúčiť, na to by sa už prišlo...
Ryba už tobôž nie.
Bezstavovec tiež nič.
Elektrina neprebíja.
Parametre v poriadku.
Zhrnuté všetko čo to určite nie je... Každopádne, ak sa zistí príčina, bude to dôvod na oslavu
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Přesně nanoreefe, tohle mi hlava už nebere.

Ještě teda je možnost udělat totalní restart. Všechno vyházet a vydesinfikovat (ach ty živáky :cry: ) nebo koupit nové, ale do toho se mi fakt nechce, zvlášť teďka těsně před Vánocema. To by teď doma nebylo dobré.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa nanoreef »

planescape napísal: 18 Dec 2020 18:27 Přesně nanoreefe, tohle mi hlava už nebere.

Ještě teda je možnost udělat totalní restart. Všechno vyházet a vydesinfikovat (ach ty živáky :cry: ) nebo koupit nové, ale do toho se mi fakt nechce, zvlášť teďka těsně před Vánocema. To by teď doma nebylo dobré.
Skús si cez Vianoce v rámci možností oddýchnuť. Reštart asi nie je teraz vhodný. Ja by som pozorne sledoval situáciu, ako sa budú správať sapíni... Inak ja som použil pri založení svojho pico reefu CaribSea LifeRock. Trošku lacnejšie ako živáky, sú to vulkanické kamene obalené dákym bakteriálnym filmom. Ja si zatiaľ na ne nemôžem sťažovať. Ale vravím, skús to pustiť z hlavy a oddýchnuť si cez sviatky, vyzerá to tak, že s tým aj tak nedokážeme veľa spraviť :(
Go forward... advance... That's the key to success.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Jarry »

Zkouším hledat a přesně to co popisuješ není ojedinělý případ. Lidé odkazují na velvet disease, nedostatek kyslíku, tu okurku, případně opravdu jakýkoliv sprej, co by se mohl dostat do akvária, voňavka, něco z kuchyně, cokoliv. Jak je třeba moc utěsněná skříňka s odpěňovačem, nemůže v noci opravdu docházet k nedostatku kyslíku?
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

nanoreef napísal: 18 Dec 2020 18:36 Skús si cez Vianoce v rámci možností oddýchnuť. Reštart asi nie je teraz vhodný. Ja by som pozorne sledoval situáciu, ako sa budú správať sapíni... Inak ja som použil pri založení svojho pico reefu CaribSea LifeRock. Trošku lacnejšie ako živáky, sú to vulkanické kamene obalené dákym bakteriálnym filmom. Ja si zatiaľ na ne nemôžem sťažovať. Ale vravím, skús to pustiť z hlavy a oddýchnuť si cez sviatky, vyzerá to tak, že s tým aj tak nedokážeme veľa spraviť :(
To mě právě hrozně štve, že nevím, co s tím.

Udělal jsem výměnu poloviny vody, větší část byla z druhého akva a zbytek nová voda. Zkusím dělat teď častější výměny a ten problém v tom akvárku aspoň ředit.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Jarry napísal: 18 Dec 2020 20:08 Zkouším hledat a přesně to co popisuješ není ojedinělý případ. Lidé odkazují na velvet disease, nedostatek kyslíku, tu okurku, případně opravdu jakýkoliv sprej, co by se mohl dostat do akvária, voňavka, něco z kuchyně, cokoliv. Jak je třeba moc utěsněná skříňka s odpěňovačem, nemůže v noci opravdu docházet k nedostatku kyslíku?
Já vůbec nevím, co mám vlastně hledat. Když hledám otravu ryb, vyskakují mi linky na otravu lidí z korálových ryb.

Na tu nemoc to nevypadá. Ten chromísek vypadá fyzicky v pořádku, ale má zrychlené dýchání a už nežere.
Ty voňavky a tak, tak to by pravděpodobně ovlivnilo i ostatní akvárka, co jsou ve stejné místnosti. Navíc mám krycí skla.

Tohle akva jede bez filtru, jenom je tam vnitřní odpěňovač. Ale všiml jsem si, že mi nasávání odpěňovače asi předevčírem spadlo pod krycí sklo, takže nepřisávalo zvenku. To by mohla být indicie - hodně CO2, málo O2. Na druhou stranu nad hladinou je 80 l vzduchu, navíc mám v rozích těch krycích skel velké výřezy - rozhodně to není utěsněné.

Ještě si říkám, jestli to žrádlo za to nemůže. To je jediné, co tam z vnějšku furt přihazuju. Zrovna před měsícem jsem koupil nové - nějaké noname červené artemky.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Tak si začínám být docela jist, že se jedná o nemoc a nikoliv otrava. Nejvíc se mi to jeví jako marine velvet - Amyloodinium, ale bez kožních projevů nebo ještě marine flukes.

Tady reefař popisuje skoro stejné příznaky jako mají moje ryby:
https://www.reef2reef.com/threads/help- ... hs.653683/
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"