150L (BB) by KVAKO

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa bradoo »

Používateľov profilový obrázok
skykvako
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 21 Okt 2012 21:31
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa skykvako »

Takže z toho čo som sa dočítal tak stačí zvýšiť dusičnaný a fosforečnany ??

Na môj malý objem neplánujem zatiaľ kupovať UV ... zvlášť keď nie všetkým pomohla
A ešte som na dákej amerike čítal že pomohlo zvýšenie teploty na 27 tak asi skúsim a vyberiem rowaphos, uberiem odpenovač a uvidím čo to spravý za týždeň
150L - Radion XR15 Pro G5 - Tunze 9004 - Siporax - Rowaphos - newa 800l - Jebao OW-25
Používateľov profilový obrázok
skykvako
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 21 Okt 2012 21:31
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa skykvako »

Ahojte .... tak dina som sa uspesne zbavil ale riesim dalsi problem

Zohnal som si digitalny PH meter makolko moja SPS-ka je dost biedna a nic nenarastla a tak isto aj koralovka takmer nerastie.

A zistil som znepokojujucu vec ze PH mojho akva je na urovni PH 7.33 ( meter po kalibracii) ... a na zahranicnom fore som zistil ze to je aj pricina slabeho rastu sps

Pritom mam parametre MG 1470, CA 450, KH 10
Takze otazka ? Aky mate overeny sposob zvysenia PH .. docital som sa tu ze viacej prevzdusnovat (ale nie kazdemu to pomohlo) alebo kalkwasser ( ale bojim sa ze vapena voda navysi CA) ... takze co s tym ? Dikes za rady
150L - Radion XR15 Pro G5 - Tunze 9004 - Siporax - Rowaphos - newa 800l - Jebao OW-25
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa Jajo »

To pH 7,3 určite nebude. Treba poriadne skalibrovať pH meter. Ale vyskúšať iný. Asi bude nefunkčný. Meranie pH nieje také jednoduché, ako sa zdá. Ešte by som to skúsil viac krát zmerať.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa tragett »

To pH je nesmysl, neměřil si na u výstupu vody z Ca reaktoru? Měřils ho ráno / večer?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa VINTR »

tragett napísal: 25 Okt 2020 17:48 To pH je nesmysl, neměřil si na u výstupu vody z Ca reaktoru? Měřils ho ráno / večer?
I tak je to nesmysl.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa tragett »

Kdyby to hypoteticky měřil hoodně blízko reaktoru, podobnou hodnotu by naměřit mohl :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
skykvako
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 21 Okt 2012 21:31
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa skykvako »

Nie nie chlapi nemam CA raktor ... mam uplne jednoduchu filtraciu ale fakt mi to tak meralo aj po kalibracii ... ale cital som ze pomozes ked sa viacej ceri hladina ... tak som wavemaker presunul asi tak 5cm od hladiny a znova som meral dnes po asi tyzdni. Pre porovnanie som premeral cistu RO vodu a taktiez cerstvo rozrobenu vodu a vysledky su nasledovne:

PH akva: sa konecne aspon trochu zvysilo na hodnotu 7.6 / 7.7 ( viacej merani ) pred tym mi asi na 10 merani ukazovalo furt hodnotu blizko 7.3

PH RO: 6.8
PH cerstvo rozrobena slana: 8 / 7.8

Tak uz sa to lepsi ... uvidime co bude dalej ... pripadne este pridam extra vzduchovanie ... zatial idem iba odpenovac
150L - Radion XR15 Pro G5 - Tunze 9004 - Siporax - Rowaphos - newa 800l - Jebao OW-25
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa bradoo »

Rozpustí v pohári RO vody teplej asi 20-25stupňov malú lyžičku sódy bikarbóny. Po rozpustení by si mal namerať PH. 8,3. Nedávkuješ uhlík na baktérie? Hodne pomôže, keď vyvedieš nasávanie odpeňovača von - hrubšou hadičkou. Vonku je menej Co2. Prípadne práčka Co2 na skimmer - to je ale nákladnejšie.
Používateľov profilový obrázok
skykvako
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 21 Okt 2012 21:31
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa skykvako »

Skúsim vyskúšať ... nie nedávkujem uhlík.
150L - Radion XR15 Pro G5 - Tunze 9004 - Siporax - Rowaphos - newa 800l - Jebao OW-25
Používateľov profilový obrázok
skykvako
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 21 Okt 2012 21:31
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa skykvako »

Ahojte po dlhšej dobe sa idem s vami podeliť o pocity a dojmy :D
Tvrdím koralom sa stále niečo nepáči. Doma meratelné hodnoty sa snažím držať v norme. Dopĺňam si všetko manualne a to: Red sea foundation, Calcium, alkality, Magnesium a aj red sea colors ABCD
Chcem sa opýtať myslíte si že je potrebné doplnať aj soľ bez NaCl ? Kedže nikto poriadne nevie čo tento zázrak obsahuje a zaroveň co doplnam cez colors ABCD ... pisu tam len davkovanie na zaklade spotreby CA
Mate s tym niekto skusenost... pripadne mi viete vysvetlit po lopate vyznam volnej soli ?? Dakujem
Hodim Vam aj daku aktualnu foto kezde uy som dlhsie nepridal :D
150L - Radion XR15 Pro G5 - Tunze 9004 - Siporax - Rowaphos - newa 800l - Jebao OW-25
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: 150L (BB) by KVAKO

Príspevok od používateľa Jirik »

Ahoj, já doplňuju jenom cacl2, nahco3 a mgso4. Jednou za cca půl roku vyměním víc vody a hurá, dělám to tak několik let a pohoda. Sůl bez soli by se měla doplňovat, protože při balingu by se měla zvedat salinita, což se ale ve skutečnosti neděje, teda aspoň u mě ne, protože jak vylejvám odpěňovač a doplňuju odpar, tak je salinita pořád stejná. Já bych ti radil, vynech ty přípravky jako je red sea abcd. Radši občas vyměň víc vody. Polopaticky sůl bez soli doplní všechno co má bejt v mořský vodě kromě nacl, která se tam bere z doplňování káháčka a vápníku jako odpadní produkt :D a právě ta má zvedat tu salinitu, a pak by tam chyběl ten zbytek jako hořčík, síra, draslík a td. Ale je to nepodstatný, neřeš to a nedávej to tam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"