Nano 90l moře v Lounech

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Honzaad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Okt 2019 08:30

Nano 90l moře v Lounech

Príspevok od používateľa Honzaad »

Zdravím všechny,

po mnoha letech jsem měl v plánu vrátit se k akvaristice založením rostlinného sladkovodního akvária, ale při tom všem zjišťování kolem a po šnorchlování v Egyptě, jsem téměř rozhodnut, že akva založím, ale pravděpodobně mořské.
Zatím je to vše ve fázi plánování, ale myslím že +/- mám už reálnou představu jak by to mělo vypadat. V současné chvíli jsem limitován prostorem, proto jsem se rozhodl pro 90l nádrž
v podstatě bych okopíroval aqua one mini reef 90
v podstatě bych okopíroval aqua one mini reef 90
, cca v horizontu 3let by mělo být stěhování do domu, kde bych při stavbě zakomponoval do interiéru větší nádrž, toto mi musí v současnosti stačit, ale říkal jsem si, že když se to vše naučím v téhle nano půjde to pak hned lépe a mohl bych využít tuto malou na start té velké.

Co se týče techniky, tak v akva bude přepad kudy půjde voda do filtrační nádrže umístěné pod akváriem. Zde půjde voda nejprve přes filtrační ponožku, v další komoře bude odpěňovač a dalšími komponenty si nejsem tak jistý, co se různě koukám tak je hrozně moc možností. Původně jsem myslel, že bych přes nějaký fluidní filtr hnal vodu přes porézní materiál (Seachem Matrix např.) a zpět by vytékala do poslední komory k výtlačnému čerpadlu. Nebo zda pouze dát do sáčku porézní materiál a dále třeba ještě sáček se zeolitem. Jinak samozřejmě by byl tak i tak vložen sáček s odbourávačem fosfátů. Velice zajímavá je i varianta, že po odpěňovači by bylo refugium a dále v mezipřepážce pouze biomolitan a výtlačné čerpadlo. Jak to poskládám ještě nejsem rozhodnutý, ale to asi ukáže až chod samotný, co je pro nádrž to pravé.

Osazenstvo bude celkem jednoduché ani není moc co vymýšlet v tak malé nádrži. Líbil by se mi páreček klaunů + 1-2 další menší rybky a nějaký bezobratlý. Samozřejmě by se mi líbila sasanka ideálně obydlená klauny a zbytek nějaké menší měkké korály. Už k výše uvedené osádce věřím, že by světlo okolo 60W bylo dostačující a ještě bych doplnil proudové čerpadlo. Mám rád ve všem takový čistý design, proto chci vše řešit ve filtrační nádrží a v samotném akva, aby bylo jen to nezbytné.
Honzaad
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Okt 2019 08:30

Re: Nano 90l moře v Lounech

Príspevok od používateľa Honzaad »

Tak se věci konečně pohnuly a nádrž je hotová. Nakonec teda 60x40x45 z 8mm extračirého skla s přepadem v rohu, takže nějakých 108l + pod akváriem sump ve kterém bude cca 25l vody. V současné době čekám ještě na nějakou techniku a součástky, ale tak snad do dvou týdnů bych mohl začít napouštět. Jinak co se týče filtrace tak mám zatím v plánu mít v sumpu jen odpěňovač, možná ještě pár kamenů jestli nějaké zbydou ze stavby útesu, další části filtrace doplním až podle toho jak se situace bude vyvíjet. Celkem mě zaujal reaktor na biopeletky, tak asi při lepení přepážky v sumpu přizpůsobím pro toto řešení, ale nejsem ještě úplně rozhodnutý.
Prílohy
IMG_0595aa.jpg
IMG_0592aa.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"