Regulace průtoku Ca reaktorem

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa pepe »

Kolegové, mám dotaz ohledně regulace průtoku Ca rektorem.
Čím to regulujete? ... já jsem zkoušel použít takový plasový jakoby jehlový ventil, kt. byl určený k regulaci průtoku vzduchu u odpěňovače (ale tam ho nepotřebuji, protože to mám na maximum).
Problém je, že se mi to tím vůbec nedaří nastavit ... přesněji řečeno se asi ten ventil ucpává - nastavím nějkou rychlost průtoku (kapání) a během 1-3 dnů se to ucpe a kape to zase pomalu (a pořád dokola).
Ca reaktor krmín zvlášť čerpadlem.
Dík za rady a nápady!
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa kominík »

mám něco takového ,od instalace neřeším ucpání a regulaci , míval to i pepin

http://www.georgia.cz/cerpadla/davkovac ... erie-eh-e/

mají i jiné
http://www.georgia.cz/cerpadla/davkovac ... o-olimpia/
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj měl jsem stejný problém a již se mi to vůbec neucpává. Mám to napojený na objemové čerpadlo (jen pro inspiraci. Naco další čerpadlo).
1) Ventil jakýkoli (i ten co máš), třeba i z RO, dej na výstup z CA reaktoru.
2) Sežeň plnitelnou vložku http://www.mangala.cz/plnitelny-filtr-i ... p-322.html a kup si koncovky na hadičku, mangala je má za, do 10 Kč ks.
3) Kup od Vale vápenec http://shop.akvaristika-morska.cz/biolo ... --958.html
Pokud chceš utrácet tak IN je Náplň od gortechu https://www.morskeakvarium.eu/CO2-Ca-re ... m-Pro.html
výrazně zvyšuje PH z reaktoru (dá jej zpět na požadované PH :wink: ) U calcium carbonátu nejsou takové výsledky
4) Naplň vložku, dej ji svisle, rozšmikni hadičku na výstupu, prdni tam tu vložku, nech to trošinku protéci našteluj a máš do příštího doplnění náplně v Ca reaktoru pokoj.....
Takto mi to jede nějaký rok, taky jsem se s tím trápil a chtěl nějaké peristaltické čerpadlo, ale jsem rád, že ho nemám. U mě to funguje 100%tně.

Tady je problém, že drobný nerozpuštěný vápenec ucpává ten ventil a ať pořídíš jakýkoli nepomůžeš si. Peristaltický čerpadlo to jen přetlačí tlakem, což se mi taký moc nezamlouvá (Ca reaktor bude přetlakovaný a náchylnější na závadu úniku vody....). Máš k tomu i bonus opět zvýšeného Ph vracejícího se do nádrže. Toto jsem zaznamenal pouze při použití náplně od gortechu (i malé množství to zvyšovalo). U toho calciumcarbonátu to nebylo poznat, ale účel splnilo ventilek se neucpával. Ono to ta náplň ty drobné nečistoty zachycuje :wink: .

a voda teče samozřejmě náplní odspodu nahoru.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Řešil jsem taky stejný problém. Mám navrtaný návrat a t-kus s ventilem.
Zkoušel jsem palivový filtr z motorky, ale taky se to ucpávalo. Před 2 měsíci jsem na výtok dal 10" filtrační patronu a omyvatelný filtr, ale nevzpomenu si kolik mikronů. Od té doby pohoda.
Dívám se, že Vintr je zase rychlejší :lol:
Já s ph bojuju stále. Neutralizační válec s asi 5kg toho calcium carbonátu mi srazil ph o 0,1.
Nevím, jestli zkusit tu náplň od gortechu, nebo kalkwasse :(
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa Jajo »

A čo tak dať ten škrtiaci ventil na vstup reaktoru? Tak by to malo byť. Aj origo regulácie pri reaktoroch sú na vstupe a nie na výstupe.



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa VINTR »

0,3 litru od gortechu - to Mg mi PH zvedlo cca na 12 PH na výstupu a pak se to ustálilo po cca 4 dnech na 8, už přesně nevím. Pak jsem přidal calcium carbonát cca 1,5 litrů a výsledek byl jako bych ho tam nedal.... Mám PH přes den nad 8 tak na to dlabu...... Mám takový poznatek, čím víc "bublám" v Ca reaktoru Cóčkem, tím více mi padá Ph v nádrži. A zvyšování PH Čerťákem (hašeným vápnem) u mě nikdy nedopadlo dobře......., ale prý to zde lidi používají, za sebe moc nedoporučuji.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa VINTR »

Jajo napísal: 30 Sep 2019 15:22 A čo tak dať ten škrtiaci ventil na vstup reaktoru? Tak by to malo byť. Aj origo regulácie pri reaktoroch sú na vstupe a nie na výstupe.



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Budeš mít ten stejný problém akorát o pár dní později, bude se přicpávat bordýlkem z nádrže
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja to tak mám stále a dokonca som to mal len na samospád doteraz. Teraz som to už napojil na výtlak. Preistotu.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa VINTR »

Aha, mě to i tam blblo, ale už né tak..... Možná ti pomáhá rolermat :lol: a jestli to máš na konci filtrace.....
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa Jajo »

Problém som mával na začiatku, keď som mával nízky výtok. Vtedy je potom mliečna voda a upcháva sa to.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Regulace průtoku Ca reaktorem

Príspevok od používateľa kominík »

sám používám korálovku AMedic,žádný přetlak jsem nezaznamenal jedu na to bez údržby cca 8 let,spotřeba mizivá ,akorát ve sklepě cvakání,byl jsem lenošný něco vymýšlet :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"