Projekt nového moře 1300L

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Projekt nového moře 1300L

Príspevok od používateľa tragett »

Určitě nepodcenit větrání, mám ve sklepě celkem asi 800l vody a odpar a vlhkost z toho je šílená, v podstatě odvětrávám nonstop. Jinak bych si to rozmyslel, nezmenšoval bych, proč bys měl být otrok? Postav to tak, abys kolem toho nemusel lítat a je to. Není tam zas takový rozdíl oproti menším akváriím, jen stojí víc peněz ho zaplnit, ale zase máš spoustu prostoru pro ryby, koráli ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt nového moře 1300L

Príspevok od používateľa lubotheone »

Veru, odvetranie je asi najvacsi problem, plus teplo od svetiel. Ja mam odpar cca 5l/den, riesim to aj klimou a ak mozem, stale vetram, no a kryt mam samozrejme stale otvoreny :cry:
Pre mna momentalne jediny problem mora je vlhkost a teplo. Ak mozes, urcite odvetranie rovno von z domu, mozno rekuperacia.

Akvarko urcite NEZMENSUJ, je to blbost a bude ta to mrziet. Mna tiez odhovarali od mora, ze budem toho otrokom a nakoniec som viac behal oklo sladkej vody s tercami. Len si nechaj par cm za nim a na boku, na kable a blbosti.
O zaplnenie sa neboj, ved to nie je vystavny regal, ryby tiez potrebuju miesto a raz ti aj tak bude male :lol: .
Je super mat pol metra vysoky reef a stale mat nad nim 30-40cm vody pre koraly :lol: .

Otrokom urcite nebudes, ved mas APEX a dalsiu automatizaciu, keby som teraz neriesil dorobenie utesu a neosekaval koraly, tak by som do toho len cumel a krmil.

Ja by som do Radeonu nesiel, za tu cena/vykon to podla mna nestoji, AI ma na trhu novu generaciu Hydry (pozri nove Hydra 32/64 HD za cenu terajsich svetiel) a za tu cenu Radeonu by som asi siel do Orphek-u. Nerobim im reklamu. T5 by som vobec nedaval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"