Vzduchové bubliny

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa fousac »

Od založení akvária mě trápí poletující vzduchové bubliny v akváriu, naštěstí je to jenom estetický problém, ale je to otravné.

Když jsem sledoval, odkud se berou, tak vyletují z trubice od výtlačného čerpadla, které je v zadní přepážce. A to mi hlava nebere, odkud se tam berou. Sledoval jsem hladinu, zda nedochází někde k přisávání z hladiny, ale žádný vír nebo něco podobného není vidět. Ani žádné jiné čeření nevidím. V návratové hadici je tlak, takže by spíš měla případně voda odkapávat a ne že by si to přisávalo.

Napadá vás, odkud se tam berou? Případně řešil někdo podobný problém?
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa bradoo »

Pozri, či padajúca voda v poslednej komore občas nestrhne aj nejaký vzduch ktorý čerpadlo nasaje. Ďalej vymeň hadicu s výtlačného čerpadla do akva. Niekedy môže mať prasklinky. Voda potom môže strhávať vzduch zo sebou . Čím je vyššia rýchlosť vody, tým skôr môže dôjsť k strhnutiu vzduchu.
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa fousac »

Hladinu vody jsem zvýšil, takže do poslední komory už nepadá a je ve stejné úrovni jako v prostřední komoře. Už jsem tam vyzkoušel dát i akvacit, aby voda proudila přes něj a zachytila případné bubliny, které by vznikly v předchozích komorách.

Takže zbývá, že by byl problém s hadicí (byla nová) a nebo při napojení na koleno. Do spoje mezi kolenem a průchodkou jsem dal teflonovou pásku, takže tady to snad nepřisává, tak leda že by napojení hadice na koleno, vyzkouším to máznout silikonem.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa babajaga »

Nerobí ti malinké bublinky odpenovac?
Potom ich nesie prúd vody až k čerpadlu. Mne toto robil tunze 9004, kým si “sadol”...
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa fousac »

Odpěňovač nemám
pavel1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 08 Jan 2014 15:10
Bydlisko: Pardubice

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa pavel1 »

Skuste snižit výkon návratového čerpadla.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Vzduchové bubliny

Príspevok od používateľa Smityl »

dělalo mi to taky na im38 stačí jak přetéká do komory kde máš čerpadlo, tak tam se sem tam udelá bublinka tu chytne cerpadlo a rozbije ji na hodne bublinek. Stačí kousek bioactivu, velikost te komurky v ktere máš cerpadlo tak aby voda tekla přes něj. Castecne pod hladinou a i nad ni. pochyta i tech par bublinek. Jednou za 2 měsíce vyperes.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"