Chlazení

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

je pravda vyriesi to "komplikator" -vymennik.
myslim ze priamo by to bolo ucinnejsie a jednoduchie.
500L
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

tak to vsetko vysvetluje voda z akva do styku s medou neprichadza, med je skvely vodic a je idealna na chladenie v zemi. :-) porozmyslame aj nad tym ale asi v domceku riesit nebudem nic ine len klimu v obyvacke to by to malo zvladnut. este nejaku recuperacnu jednotku s odvodom vlhkosti do exterieru a bude vystarane ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Po precitani jeho prispevku v TOTMe sa zjavne zda , ze chlapik vie presne co robi
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Tiez mi stupla teplota v nadrzi na 29°C tak som sa rozhodol s tym nieco robit. Po nasadeni 4 klasickych PC vetrakov (8x8cm) som rozdiel moc nezaznamenal. Tak som sa nastval a kupil som dva vetraky Artic Fan 3 (tiez 8x8cm) a rozdiel bol podstatne vacsi. Okolo 3 poobede som to zapojil, teplota bola 29°C. Prisiel som k akva o 3hodinky a uz sa musel pustit ohrievac aby udrzal teplotu na tych 26°C ako mam nastavene. Takze mozem odporucit tento druh vetrakov so sirokymi lopatkami.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

I s mědí je to řešitelné.Já to udělám jako u toho mražáku,který vypreparuji.Trubky,které budou s přímým stykem s mořskou vodou potáhnu nějakým plastem, či dvousložkovou pryskyřicí, prostě materiálem,který vodě nebude vadit a mědi také ne.Ještě mám jednu možnost. možná,že využiji ten zmiňovaný jeden kanistr pro jakýsi výměník,ale uvidím.Nicméně,vše je řešitelné, a já budu řešit chlazení ze starého mrazáku s citlivým termostatem, kde trubky budou přímo ve vodě.Možná že bude stačit na trubky navlíknout silikonovou hadici :-).
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ja mam v aqa po cely rok 27stupnov , jeden den som sa ponahlal a nepootvaral okna a aqa, a teplota stupla na 29stupnov mozno aj viac az veecr som kukal na teplomer.
p. violacea je asi KO. dufam ze prvy a posledny uvareny .
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

ja mam standartne v aq. 28-30 stupnov a zatial je vsetko v pohode, takze si myslim, ze ti ten dvojstupnovy narast osadenstvo neznicil
Pokus o REEF ...
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

plaster napísal:ja mam standartne v aq. 28-30 stupnov a zatial je vsetko v pohode, takze si myslim, ze ti ten dvojstupnovy narast osadenstvo neznicil
bol to plany poplach, neuvarila sa,
ja som ju totiz dal vyssie pod svetlo a ona sa mi asi na styri dni uplne zavrela a ked som ju vratil na povodne tak sa behom dna opat roztvorila a teraz je taka ako bola predtym , :oops:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

miki napísal:ja mam urobene chladenie z chladnicky. zatial som ho nepouzival lebo kym ho kamarat poskladal bolo po lete. je to jednoduche. ked mi opravia mobil pridam foto.
pridaj foto, zaujima ma to, vela ludi tu pouziva PC-fan...
vdaka za vsetky doposiel prispevky o chladeni - podnetne....
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Dostal se mi do ruky katalog s laboratorním sklem.Na stránkách http://www.fishersci.cz/katalog/katalog.php v katalogu laboratorní sklo a porcelán na straně 58 je chladič dle Sothlexe,ten mi přišel jako vhodný po nějakých úpravách.Tak co páni chemici,co myslíte,mohlo by to vyřešit výměnu tepla?......Díky Franta
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

zalezi na materialy. ja som mal spiralu z nerezu urceneho specialne do morskej vody oznacenie L316 neviem ci je to presne. miestami vsak vznilka jamkova korozia a trubka prehrdzavela. za 3 mesiace 2mm diera. v 6m useku boli asi 4 problematicke miesta. mozno by to fungovalo, keby bol material kvalitny. niesol som to na reklamaciu a z atestu som sa dozvedel ze ide o ukrajinsky nerez. predal mi to italinox - vraj taliansky nerez :evil:
500L
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

myslim si , ze ani taliansky by nebola vyhra. Proste by si musel vnutro nerezovej trubky chrani specialnym naterom, ktory odolava morskej vode a inym chemikaliam a zaroven chrani proi kavitacii a korozii. No na druhej strane ten nater nie je zase tak dobre tepelne vodivy ako sa motna nerez, tak si vyber :)
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

miki napísal:zalezi na materialy. ja som mal spiralu z nerezu urceneho specialne do morskej vody oznacenie L316 neviem ci je to presne. miestami vsak vznilka jamkova korozia a trubka prehrdzavela. za 3 mesiace 2mm diera. v 6m useku boli asi 4 problematicke miesta. mozno by to fungovalo, keby bol material kvalitny. niesol som to na reklamaciu a z atestu som sa dozvedel ze ide o ukrajinsky nerez. predal mi to italinox - vraj taliansky nerez :evil:
Italinox uz moc italskej nerez nedela.Kupujou vše co se kde válí.Jinak není proč se bavit o nerezi,ta je pro moře nevhodná,leda jako stojan pod akva.Já jsem uvedl příklad ,kde je materiál sklo= no problem.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Pomaly zacinam realizovat prestavbu sladkeho na slane, jedna vec mi vsak vrta hlavou. Pracne som si vyrobil rampu z dreva. Rampa je cela uzavreta, zhora otvaratelna z polovice. Mam v nej 4 T8 36W. Na vrchu su 4 okruhle vetravie otvory. Cez leto to funguje OK. Alllle, teraz tam dam 6 T5 54W a to bude ina sranda. Podla Vas, staci tam na vrchnu stranu dorobit akvavetrak od Pepina, alebo je ta rampa jednoducho na ho?
Dik za nazory.
Dano
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Ja by som, tam dal 2 PC ventilatory ( jeden nasava, druhy vytlaca) a je to v pohode. Moje akvarium bolo tiez zadeklovane a fungovalo s T5-kami a jednym ventilatorom.
Martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"