stahovanie akva

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skoda zivicichov, ale na druhej strane...... vysterilizoval si a mozes sa konecne pustit do SPS systemu "de novo", bez tufovych kamenov, sinic a podobnych prehreskov z minulosti. Staci sa ozvat, vybrat si a nieco uz hadam len namnozim.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no tak trocha som na teba myslel ...nemas miesto na zopar vacsich koznatych koralov ?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

v hornom AQ mam.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

no mas pravdu na slovensku nie je spolah asi na ziadnu firmu, my sme sa mali stahovat uz pred mesiacom a nakoniec to bolo iba minuly tyzden,aj to som ich uz musel vyodit lebo iba nahanali hodiny.
stahovanie dufam ze nebude uz tak skoro- neskutocne a najvacsia sranda stahovanie aqa , sice iba maleho 250 litroveho ale som nevedel ci plakat alebo zurit. vsetko vypustit ryby po jedenj do kyblov rychlo previest do baraku a tam rychlo spojazdnit spat. cele mi to trvalo asi pat hodin a nastastie zatial nic neodislo. voda ked som dosypal aragonit bola ako bahno nic nebolo videt a som nevedel co robit a uz nemal nervy lebo ryby sa zacali podivne prevracat vo vedrach. nabuduce by som aragonit ani nedaval radsej novy. na druhy den bolo aqa ako tak ciste a sajrajt usadeny na dne co som povysaval hadicou. statsie ze mam iba nejake makkace a ryby.
porazilo by ma na tvojom mieste.pevne nervy. caw
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

No kdekolvek som cital ci sa informoval ohladom stahovania morskeho akva, vzdy som dostal jednu a tu istu radu, vyhradit si na to jeden cely den, dopredu si pripravit dostatocne mnozstvo nadob na vodu a koraly a hlavne vsetko musi prebehnut v priebehu MAXIMALNE 8 hodin. Mam tu znameho ktory sa stahoval z opacnej strany kontinentu vratane dvoch 220gal akvarii, vsetky ryby a koraly prepravoval v 50gal kontajneroch v kazdom ohrievac, vzduchovanie a niekolko maxijetov, kazde dve hodiny zastavka a kontrola vsetkeho v kontajneroch a toto cele pocas 3 dni. Neprisiel ani o jednu rybu ci koral, prave som mu napisal email ak dovoli hodim sem par fotiek z toho jeho stahovania.
Naposledy upravil/-a Ondrej Tlach v 13 Dec 2007 21:10, upravené celkom 1 krát.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

problem nie je v samotnom prevoze

problem bol (u mna) fakt, ze som vsetko navozil do provizornych nadrzi a nechal tak, pretoze som nemal cas to dokoncit (nie je nic trvanlivejsieho ako provizorne riesenia)

ako som pisal vyssie: cielova nadrz musi byt pripravena PRED stahovanim a potom sa zivot stahuje uz do hotoveho
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Stěhoval jsem před třemi měsíci 350ku. Protože jsem si nedůvěřoval, požádal jsem jednu "odbornou" firmu o přestěhování. Přijel jeden maník s kanystrama na vodu a jedním čerpadlem, oznámil mi že je nový zaměstnanec a zeptal se jak to přestěhujem. Naštěstí se vlastní převoz celkem povedl, jenže já také neměl čas na konečné rozeběhnutí akvária, a ten člověk mi (když už jsem tam nebyl) ulomil nasávání oběhového čerpadla a v klidu odjel, takže když jsem cca po 8 hodinách přišel, tak jsem klusal do Tesca (bylo to o půlnoci) koupit jakékoliv čerpadlo, aby ve filtru a v akváriu neodešlo všechno živé. Naštěstí nakonec všechno dopadlo celkem dobře, ale příště v klidu, dát si čas a nepouštět k tomu nikoho bez dohledu.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jak píše Adrian.....ak chcetě něčo urobiť poriadne,urob te to sami :-)
(omlouvám se za slovenštinu)
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:Jak píše Adrian.....ak chcetě něčo urobiť poriadne,urob te to sami :-)
(omlouvám se za slovenštinu)
:lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

No to je smutné Roman, ako si dopadol :( . Bolo to len otázkou času, dokedy Ti vydrží osadenstvo v provizórnych nádržiach ako som u teba videl pri tvojom nedostatku času. Ak budeš potrebovať helfnuť, môžeš so mnou rátať!!!
Robo
500l SPS a LPS reef
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

neikedy o tyzden musim zacat zo stahovanim. :( prosim vas ako mam preniest 500l vody :?: z bandaskami je problem . neskusal to niekto napr nejakymi igelitovymi vrecami alebo inac?
dakujem za napady.
500L
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mam niekolko 50l sudov a zpar bandasiek...
ale aj tak, ako som pisal vyssie
zalozit akva na novej adrese s predstihom, 2/3 novej vody zarobis uz tam a 1/3 prenesies zo stareho
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

ano s tym pocitam. z tych 500 pouzijem nieco na oplachnutie. zvysok asi 350l urobim . ale aj to kde mam urobit novu vodu je problem.
uz som rozmyslal ci ju neurobim vo vani. no myslim ze by to vylucilo nejake somariny do vody. - akrylatova vana. teraz ked to pisem tak ma napadlo prestriet do vane pvc foliu.
500L
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

tak po 15hod je akva prestahovane. teraz uvidime ake budu straty. zatial mam len prirastky - co som polamal.
JRx dakujem za pomoc.
500L
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

miki napísal:neikedy o tyzden musim zacat zo stahovanim. :( prosim vas ako mam preniest 500l vody :?: z bandaskami je problem . neskusal to niekto napr nejakymi igelitovymi vrecami alebo inac?
dakujem za napady.


nemas v okoli nejakeho vinara ktory ti pozicia plastove sudy v ktorych kvasia vino?
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"