Ca

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

vzdy kupujem cele vedro tropic marine , teraz sa mi vsak nechcelo vliect 25kg trochu dalej do auta a potom to tak vyzera,
vobec ma nenapadlo to premerat.
nastastie sa mi to podarilo dorovnat na 400 mg/l, zopakoval som zvysenu davku, takze by to malo byt OK / rano pre istotu premeriam/, a vratim sa spat k povodnemu davkovaniu CA.
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

Dotaz panove -

experimentuju s naplni do clcium reaktoru - mam ji v kuchyňskm sítu asi 1kg a nechavam pres nej protykat vodu z přepadu - spekuloval jsem, že voda plna CO2, ho bude rozpoustět a tak nenásilně doplnovat do AQ - ted jsem to vyndal - a místo kousků tam mam úplny mali kulicky - a už mi zase vrta hlavou - jestli se to rozpouští, nebo obrušuje - aby se mi někde nehromadil nerozpuštěný prášek.
co vy na to?

btw: tímhle způsobem nejde možství Ca přehnat že ne? ani by to nemělo mít žádný vliv jiný nezdravý vliv na vodu ne?
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

V podstatě na tomto principu pracuje CA reactor, s tím, že tam můžeš regulovat jak průtok, tak i přidávání CO2 přímo z lahve. Tzn. že mužeš ovlivnit rozpouštění media, ale co to udělá s tvou nádrži, nevím. Musíš si to pohlídat. PS: Takže se naskýtá otázka jak to chceš regulovat? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
gerardo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Jan 2010 22:54
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Ca

Príspevok od používateľa gerardo »

caute vospolok. chcem si urobit doplnovanie vapniku do AQ a chcem sa spytat aky je rozdiel mendzi kalkreaktorem a miesackou vapennej vody. dakujem
gerardo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Jan 2010 22:54
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Ca

Príspevok od používateľa gerardo »

pytam sa lebo som tu nasiel jeden inzerat :" Prodam Kalkwasser Stirrer Deltec KM 500T.Idealny pro praci spolu z calcreaktorem (stabilizuje PH).Da se do nej urcite vymyslet i jine naplne." takze chcem vediet ze ked si kupim calcreaktor treba mi aj miesacku vapennej vody?
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ca

Príspevok od používateľa Steedy »

ano i ne
urcite je dobre na doplneni, dela ti to mnohem cistejsi vodu a zaroven ti to stabilizuje ti to Ph a dava ti to i Ca.
gerardo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Jan 2010 22:54
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Ca

Príspevok od používateľa gerardo »

takze do calcreaktora dam koralovu drt a pustam tam CO2 cim sa vapnik uvolnuje do vody a obohacuje ju to chapem. ale co sa dava a na akom principe funguje ta miesacka dakujem
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ca

Príspevok od používateľa Steedy »

Je to velmi jednoduche , osmozova voda + vapno pro KALK michacky , v reaktoru se micha vapno necha se to usadit a pak postupne se davkuje do akvaria behem celeho dne nebo na vecer zalezi jak si to nastavis.
gerardo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Jan 2010 22:54
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Ca

Príspevok od používateľa gerardo »

cize ta miesacka vapennej vody by mala bit jednoduchsia ako calcreaktor ak som to spravne pochopil. a ake vapno sa dava do miesacky?
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ca

Príspevok od používateľa Steedy »

Giuseppe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15 Sep 2009 11:27
Bydlisko: Prievidza

Re: Ca

Príspevok od používateľa Giuseppe »

Zdravym.Takze miesacka vapenatej vody sluzi na vyrovnavanie PH v rannych hodinach a ako potrava pre organizmi v reefe.PH okolo 4-5tej rano je najnizsie.Na vystupe s miesacky je PH okolo 12-13.
Miesacka vapenatej vody nesluzi na zvysovanie CA.Ako napln do miesacky sa pouziva Hydroxid vapenaty.Na zvysenie CA a KH potrebujes Calcium reaktor.
gerardo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Jan 2010 22:54
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Ca

Príspevok od používateľa gerardo »

uz som trochu mudrejsi dik moc. velmi som to nechapal lebo vsade kde som sa chcel nieco docitat bolo to vetsinou v anglictine a bohuzial neviem ani zatat. dik moc za ochotu :D
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Ca

Príspevok od používateľa Martin »

Dodávání CA přes vápennou vodu je nejlevnější a asi i nejstarší metoda suplmentace Ca a Kh ve vyváženém poměru navíc dochází ke snížení PO4 a zlepšení optické kvality vody.
Je to vhodné pro akva a měkýmy a LPS korály. Pro SPS bych doporučil CA reaktor nebo Balling
a pokud je potřeba stabilizovat pH přes noc použít i roztok hydrohenuhličiranu vápenatého.Lze to celkem logicky spojit s doplňováním odparu.
Nebezpečí je v pH reakci vápna musí být dávkováno po kapkách potom lze dodat do akva 500l dodat 1-2 litry denně.
Giuseppe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15 Sep 2009 11:27
Bydlisko: Prievidza

Re: Ca

Príspevok od používateľa Giuseppe »

Ked sa niektorym temam nerozumiete tak tu nepiste zbytocne bludy a nezavadzajte ostatnych ucastnikov fora.Vapenata voda nezvisuje ani CA a to v ziadnom pripade KH.Hydroxid vápenatý alebo hasené vápno Ca(OH)2 je ľahký, biely beztvarý prášok alebo biela kryštalická látka, ktorá je takmer NEROZPUSTNA vo vode s rastúcou teplotou rozpustnosť ešte klesá. Vodný roztok hydroxidu vápenatého sa nazýva vápenné mlieko. Hydroxid vápenatý patrí medzi silné zásady. Pri 512 ° C sa rozkladá na oxid vápenatý a vodu.Takze vapennata voda sluzi na zvysovanie-stabilizaciu PH v rannych hodinach a najlepsia metoda na udrziavanie stabilnych hodnot CA a KH je Calcium reaktor.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Ca

Príspevok od používateľa reicho »

tak to si napisal uplne spravne :!: :!: :!: hlavne tu prvu vetu,by si mali uvedomit niektorí ludia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"