Ca

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Ca

Príspevok od používateľa vik_33 »

Po dovolené se v mém AQ objevila potíž s doplňováním Ca - Ať sypu Bio-Calcia (Tropic Marine) kolik chci, stále se obsah vápníku nezvedá (tedy zatím jen nepatrně) Samozřejmě že přidávám i Mg (Coral shop) a další prvky (Trace Elements - Coral shop). Změna, kterou jsem provedl byla jen zapojení odpěňovače na lipové dřívko.
cca 20% vody jsem už vyměnil a o víkendu vyměním další.
Ca je stále kolem 360 (Nutrafin i Tropic Marin test), Mg 1100 (Tropic Marin)
V čem by mohl být problém?
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

tým odpeňovačom na lipové drievko to nebude lebo ho mám aj ja.Na doplnanie Ca používam Chlorid vápenatý granulovaný CaCl2.Pridávam 10g do 30L odparu a ten sa do aq dostane tak za cca 4 dni.Ale to množstvo, záleží od ubytku Ca.Možno to čo požívaš nie je dostatočné aby sa ti Ca zvíšílo. Ja pri mojom doplnaní udržujem Ca na cca 420. :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Dávky BioCalcia jsem zvýšil 2-3x ale stejně to nepomohlo.A taktéž dávám víc Mg. Nejspíš se skoro všechen Ca vysráží a do vody se nedostane - ale proč? :(
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak Mg je 1120 a Ca 360 - i přes zvýšené dávky obojího
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

ao stare mas tie testy?lebo mne sera test raz ukazal z mam ca 420 a o tyzden 300! a to je sakra roziel...az ked som pozrel na dátum výroby toho testu mi doslo ze je na*** :evil:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Testy jsou Ok. A Ca a Mg už také. Co se přihodilo nevím, ale masivním (i když pozvolným) doplněním jsem dosáhl Ca 450mg/l a Mg 1350mg/l a zatím se to drží, tak za pár dní uvidím.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravím všechny . Mám takovy dotaz možna hloupy ale zajímalo by mě to . Já do mého aq nedodávam CA ale chtěl bych se zeptat jestli by byli použit na doplňováni Ca šumive tablety( Ca bez přichutě) a obsahují v 1 tabletě : Calcii glulubionas (monohydrát kalcium-glubionátu)2,94g , Calcii carbonas praecipitatus (tj. 500 mg ionizovatelného vápníku ) . hydrogen uhličítan sodný 1g , dihydrát sodné soli sacharinu 1,012g . Myslíte že by to bylo použitelne ? Vy kteří rozumí moři a chemii by mi mohli poradit . Díky za odpovědi :)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BOBR napísal:Zdravím všechny . Mám takovy dotaz možna hloupy ale zajímalo by mě to . Já do mého aq nedodávam CA ale chtěl bych se zeptat jestli by byli použit na doplňováni Ca šumive tablety( Ca bez přichutě) a obsahují v 1 tabletě : Calcii glulubionas (monohydrát kalcium-glubionátu)2,94g , Calcii carbonas praecipitatus (tj. 500 mg ionizovatelného vápníku ) . hydrogen uhličítan sodný 1g , dihydrát sodné soli sacharinu 1,012g . Myslíte že by to bylo použitelne ? Vy kteří rozumí moři a chemii by mi mohli poradit . Díky za odpovědi :)

to si děláš srandu ne? :lol: prostě toto hoď za hlavu.jednoduše nepoužitelné :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

:lol:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

BOBR napísal:Zdravím všechny . Mám takovy dotaz možna hloupy ale zajímalo by mě to . Já do mého aq nedodávam CA ale chtěl bych se zeptat jestli by byli použit na doplňováni Ca šumive tablety( Ca bez přichutě) a obsahují v 1 tabletě : Calcii glulubionas (monohydrát kalcium-glubionátu)2,94g , Calcii carbonas praecipitatus (tj. 500 mg ionizovatelného vápníku ) . hydrogen uhličítan sodný 1g , dihydrát sodné soli sacharinu 1,012g . Myslíte že by to bylo použitelne ? Vy kteří rozumí moři a chemii by mi mohli poradit . Díky za odpovědi :)
Pokud tam máš odpěňovač a zkusíš to, nebudeš se stačit divit. Z veškeré vody v akva budeš mít horu pěny :lol:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

shark napísal:
BOBR napísal:Zdravím všechny . Mám takovy dotaz možna hloupy ale zajímalo by mě to . Já do mého aq nedodávam CA ale chtěl bych se zeptat jestli by byli použit na doplňováni Ca šumive tablety( Ca bez přichutě) a obsahují v 1 tabletě : Calcii glulubionas (monohydrát kalcium-glubionátu)2,94g , Calcii carbonas praecipitatus (tj. 500 mg ionizovatelného vápníku ) . hydrogen uhličítan sodný 1g , dihydrát sodné soli sacharinu 1,012g . Myslíte že by to bylo použitelne ? Vy kteří rozumí moři a chemii by mi mohli poradit . Díky za odpovědi :)

to si děláš srandu ne? :lol: prostě toto hoď za hlavu.jednoduše nepoužitelné :wink:
Já vím :lol: jen mě to napadlo ,,, :lol: :lol: :lol: za zeptánií nic nedám . díky
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

A este by som odporucal multivitamin sumive tablety, aby boli rybicky zdrave :lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Ceco napísal:A este by som odporucal multivitamin sumive tablety, aby boli rybicky zdrave :lol:
jo jo :lol: myslím že jim postači vitaminy od JBL ,,, :D .
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

zdrawim potrebujem radu,nikde som to tu nedocital.

CA meriam kazdy den asi dva tyzdne, nakolko som hodil do aqa sps a chcem zistit kolko vapnika potrebujem doplnat.pred sps bola hodnota 450mg/l.
po pridani sps som pravidelne doplnal 5 ml CA v podobe roztoku od AM a hodnota sa drzala na 400 mg/l ale nekolisala. vcera som vymenil 10 percent vody,kedze sa mi nechcelo vliect cely kybel soli kupil som si potrebne kila a doma to zarobil a dnes som nameral CA 340 mg/l . je to mozne aby to tak rapidne kleslo? alebo mi navazili sol kde treba dodavat zvlast ca? zvlast som ich upozornoval aby mi taku nedavali. podla mna to bude v soli lebo aj hodnota CA kleslo o 10 percent.
O KOLKO mg/l MOZEM DENNE ZVYSIT HODNOTU CA TAK ABY SOM NIC NEPOKAFRAL?
MG nepridavam jeho hodnota 1200 - 1250
KH - 8 dkh.
a zrejme si zakupim granulovany CACL2 , ten roztok je asi slaby.
motyl ake velke mas aqa aspon orientacne nech viem kolko tam toho sypnut nech to neprezeniem hned na zaciatku.
dik vsetkym za radu.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

no vizerá to že si vymenil asi sol s velmi nizkym Ca. zisti si vyrobcu. vzdy je lepsie si kupit celevedro ved aj tak asi neplanujes skoncit s morom o mesiac nie ? tak čo sa okúňaš?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"