Prepad

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Prepad

Príspevok od používateľa Miloslav »

Ahoj ve spolek, koncem tohoto tydne du zadat lepeni noveho reef akv o rozmeru 250 x 60 x V70, a prosim o radu kam s prepadem - na stred akv nebo do rohu ? Podstavec pod akv bude zdenej a refungium bude ve sklepe cca 3m od akvaria. Co se tyce svetla je v planu 4x 150w HQI, no a dal se uvidi 8)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

prepad na stred , stredy dier min 10cm od zadnej hrany, ale bacha ! : na dlzku 250cm asi sklenar nalepi priecnu vystuhu presne v strede, tak nech nie su tie prepady po nou
budto nech su navrtane o 20cm na stranu alebo nech da vystuhu mimo stred
uz mi takto prisli 2 akvarka s dierami aj vystuhou presne na milimeter vycentrovane , aj ked som 10x opakoval ze tak nemaju byt
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

ja ho mám na kraji a je to v pohode.Vývod od čerpadiel mam na druhej strane takže voda z filtra preteká celým akvárkom :wink:
http://www.reef.sk/album_thumbnail.php? ... ser_id=802
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

diky za infa, vzhledem k tomu ze k akv nebude zezadu pristup jevi seme lip prepad prave v rohu akv. Je prepad ve stredu akv v necem lepsi ?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Miloslav napísal:diky za infa, vzhledem k tomu ze k akv nebude zezadu pristup jevi seme lip prepad prave v rohu akv. Je prepad ve stredu akv v necem lepsi ?
Minimálně je lepší v tom,že můžeš okolo něho obsadit kameny a schovat ho tak.Tedy potom akvárko může být viditelné ze tří stran,což je estetičtější.U bočního přepadu,tam ti potom jedna strana na koukání ubide,ale to taky záleží na umístění akva.
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

akvarium bude mit pohled jen zepredu
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Už jsem to tu někde psal - mám přepad ve středu AQ, ale dneska bych volil přepad v rohu. Jednak mám AQ v rohu místnosti, takže pohled jen ze dvou stran a pak je podle mého názoru lepší zajistit proud směrem k přepadu v rohu než uprostřed. Jak píšu - já bych středový přepad hned vyměnil za ten rohový :)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

prepad v strede je dolezity hlavne pre pripad, ze sa v buducnosti zacnes hrat s TUNZE wavemakerom a podobnymi hrackami
v tom pripade vyska hladiny na koncoch akvarka lieta hore-dole a v strede kmitne je konstantna
ak das prepad do rohu, v buducnosti nebudes moct experimentovat s vlnami, thats'all folks
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

este k tomu smerovaniu vody do prepadu...priatelia, prosim Vas, zamyslite sa, ak okruhom akva-prepad-filtracka-vytlak preteka v najlepsom pripade 2000l/hod (a to je slusna niagara) a streamy mi v akvarku urobia kludne 12.000-20.000l/hod , je smerovanie vyustenia cerpadla a umiestnenie prepadu absolutne nepodstatne, pretoze na celkovom prudeni sa podiela nejakymi 10-20%ami..takze odporucam menej akademicky filozofovat a sedliackym rozumom sa kuknut na cisla a ich vzajomny pomer :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Roman napísal:este k tomu smerovaniu vody do prepadu...priatelia, prosim Vas, zamyslite sa, ak okruhom akva-prepad-filtracka-vytlak preteka v najlepsom pripade 2000l/hod (a to je slusna niagara) a streamy mi v akvarku urobia kludne 12.000-20.000l/hod , je smerovanie vyustenia cerpadla a umiestnenie prepadu absolutne nepodstatne, pretoze na celkovom prudeni sa podiela nejakymi 10-20%ami..takze odporucam menej akademicky filozofovat a sedliackym rozumom sa kuknut na cisla a ich vzajomny pomer :)
:idea: :wink:
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

cawko roman, chcem sa ta oytat nakolko mam v plane uz taktiez pomaly dat pozliepat nove aqa 160x60xv50-60 a chcel som prave pouzit tunze 6060 na prednej casti aqa a mareu 3200, pripadne neskor taktiez tunze na zadnej strane za utesom.
kde by si ty riesil prepad?
povodne som ho mal v plane dat na bok, no teraz ma napada ze ani ten stred by nebol spatny a cely utes by som oprel o zadnu stenu aqa okolo prepadu a rozsiril do stran, a pomaly nechal klesat na prednu stenu. A
2 x tunze po bokoch oproti seba by teraz mohli robit slusny prievan.

este jedna otazocka nebudem mat problemy ked utes opriem na zadnu stenu aqa, nebude sa mi tam usadzat bordel a robit neplechu? ake mate skusenosti?
cim viac o tom premyslam tym viac sa mi ten stred pozdava , no dajte skusenosti hlavne ci nebude problem s usadzovanim bordelu.
dik za radu a nazor
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Rudo za útes sa dáva čerpadlo, čerpacia hlava ktorá vyfúkne bordel spoza útesu :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

no ja by som to nenacapil cele tesen na zadnu stenu, utes by sa iba hornou stranou opieral o zadnu stenu takze by sa tam hadam dalo nasmerovat este jedno cerpadlo nech to fuka von, len ma napada ze ci by tie dve tunze nestihali virit vodu tak ze by sa tam nic neusadzalo , ale asi prave tam bude najviac hluche miesto , no nevadi necham si jedno v rezerve a v pripade nutnosti ho dam dozadu ku dnu.
Repik tusim ze aj ty mas tu stovku urobenu tak nejak ako by som chcel aj ja, mas aj ty za nou cerpadlo alebo ti staci to vrchne?
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak nakonec tam budou dva prepady - v kazdym rohu jeden :wink:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

ja tam mám dve čerpadla ktoreé točia vodu ale za útesom nemám ale občas pri výmene vody strčím daľšie čerpadlo do akva a ofukujem útes :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"