čerpadlo a jeho hlučnost

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

čerpadlo a jeho hlučnost

Príspevok od používateľa shark »

měl bych dotaz.Koupil jsem si čerpadlo na výtlak 3800L/h http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-cerpadl ... Multi-4000
mno a počítal jsem sním jako se záložním pro případ poruchy hlavního čerpadla.
Tak nějak jsem ale dost rozladěn s toho co provádí po zapnutí.Při ponoření a sepnutí vypadá že jede normálně a potichu,ale to jen do té doby než se zapojí na system a tím trochu zatíží. :evil: okamžitě se oběví poměrně veliký hluk a mám pocit že i snížení výkonu. :evil: nevíte čím to nebo jestli to mám brát jako normální?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: čerpadlo a jeho hlučnost

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:měl bych dotaz.Koupil jsem si čerpadlo na výtlak 3800L/h http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-cerpadl ... Multi-4000
mno a počítal jsem sním jako se záložním pro případ poruchy hlavního čerpadla.
Tak nějak jsem ale dost rozladěn s toho co provádí po zapnutí.Při ponoření a sepnutí vypadá že jede normálně a potichu,ale to jen do té doby než se zapojí na system a tím trochu zatíží. :evil: okamžitě se oběví poměrně veliký hluk a mám pocit že i snížení výkonu. :evil: nevíte čím to nebo jestli to mám brát jako normální?
Já mám ten samý problém.Hold levné čerpadlo je levné čerpadlo :-).
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno ale přitom mám Extremu od toho samýho výrobce a ta jede jako blázen už 2 roky a je uplně v pohodě
:? tak nevím
asi další kus na experimenty
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Multi 4000. Toto čerpadlo jsem měl( a teď mám jako reverzní v krabici) a co se týče hlučnosti nebyl problém, bylo tiché a šlapalo super. Bohužel vydrželo jen 3 a půl měsíce a klasicky,jako u dalších Sicce (Idra) se unavil motor, takže chvíli čerpá,pak má pauzu pro zchlazení a zase chvíli čerpáme -takže o ničem. Po reklamaci jsem si ho nechal jako náhradní pro případ nouze a teď jako hlavní mám Ocean Run3500 a zatím šlape. :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak mě teda asi čeká ta reklamačka.To mám radost :? co se dá dělat
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"