Kousek moře u Brna, Karel

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj,
tak akvariu se nějak nechce.Vodu na start jsem bral od Valy a zdálo se že vše bude v pořádku, ale po první výměne vody kterou jsem si sám namíchal doma z kvalitní demi vody a změřil systém nějak upadá.
Milka seriatophory bělají, zoa zatažené jen caulastrea a euphylia je v pohodě.
Nechal jsem vše změřit a vše se zdá v normě.Ph, Ca, Kh,sal 1026, teplota 25, po4 minimální tak nevím.
Trochu sinice a řasy.
Jediné co by to mohlo být je přechod na jinou sůl momentálně na red sea coral pro.
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Myšák »

Ahoj, a nemůže to být nestabilitou systému? Přeci jen je to ještě čerstvý... Parametry lítají sem tam...
Sůl používám taky RS coral pro a bez problému...
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa kominík »

po přestěhování do nového akva se to vždy rozhasí a sůl bych za to nevinnil :wink:
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj, je mi jasné že to bude chvíli nabíhat jen bych nechtěl přijít o všechny korály.
tak snad se to nějak usadí.
Dnes jsem vyměnil 20L vody, ofoukal útes a nechám to být bez zásahu.
Díky za rady.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa drakken »

Píšeš že vodu si zarábal z kvalitnej demi vody o akú demineralizovanú vodu sa jedná ? teoreticky aj v tej by mohol byť problém ak je to nejaká kupovanáa destilka .Ak to je samozrejme voda z RO tak to je OK .
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

Ve vode to nebylo tu vodu kupuju primo v morske akv.
Chyba byla asi v tom ze jsem to moc pri presunu rozvyril a pouzil k nove vode cca 100L zbytek moji ze stareho akvaria kde mi odesla biologicka filtrace.
Pomalu pozoruji male zlepseni.zoa,diskosky a viridis tricolor se pomalu probouzeji.
Dnes nasazen erytromycin na tu sinici.tak snad to pujde.
Caulastrea v poho euphylky porad zatazene.ryby ok.
Podle testu ph.ca. po4 v pohode.kh trochu nahore 9,2
Voda 1.026
Uvidime
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa drakken »

Ja osobne by som chemiu na sinicu používal až ako poslednú možnosť. Vždy po zlepšení parametrov sa sama postupne vytratí.Aby si nespôsobil hromadný rozpad sinice a bordel ktorý sa v nej uložil sa ti znovu uvolní do akva . Držím palce nech je všetko ok.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

Ahoj všem,
nedaří se zbavit téhle řasy, na útesu je cca 3cm dlouhá nahnědlá, na dně krátká hnědá.
drží se mě od 20 prosince kdy bylo vše přesunuto do větší nádrže.cca 120l vody čistý objem.
Čerpadlo návratové 1200l/hod a 2x proudovka.V zádech filtrace 1l keramika,1L siporax a matrix,100g phosex,500g zeolit.
Dnešní měřené hodnoty:
NO3 neměřitelné, PO4 neměřitelné, NO2 0,025, voda1,027, PH 7,7, Kh 9,0
Tvrdé korály jsou pryč a ostatní se netváří nic moc.
Před třemi dny použit erythromicyn na sinici.řešení od aqva vala je vysadit sorbenty phos a zeolit, nebo asi víc krmit.Krmím mražená arthemie 1/4 kostky denně nebo humří vajíčka.
děkuji za rady.


ObrázokObrázokObrázok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil/-a Karel 99 v 04 Feb 2020 16:34, upravené celkom 1 krát.
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa lubotheone »

To co je na fotkach vobec nie je sinica, nedavaj tam nic, je to hneda riasa. Tiez som to mal, ked som upgradol z 100 na 500l a to som nemal ziadny kolaps, len viac svetla a par saklov noveho piesku.
Za par dni alebo tyzdnov je to prec.
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

písek je úplně novej živej, voda 100L nová a 30L ze starého akvária.Odpěňovač denně nádobka hnědé kaše na vylití, tunze 9004.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa drakken »

Daj tomu čas hlavne do toho zbytočne neryp , nepoužívajú zbytočnú chémiu . Čím merias to no2 ? Keďže tam nejaké máš nenabehla ešte biologická filtrácia . Chce to proste čas. Sinice, riasa to všetko zmizne časom samé keď budú dobre všetky parametre vody. Netreba na to chémiu. Osobné si myslím že skôr uškodí ako pomôže. Musíš tu nádrž brat ako novo založenú.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa lubotheone »

To sa moze aj tak vytvorit, ja som mal cca 70-80% starej vody, postupne som menil v starom akva asi dva tri tyzdne. Ten akoze zivy piesok berte s velkou rezervou. Keby bol naozaj zivy a otvoris ten sakel len po par dnoch od plnenia, tak mi ver, ze by si to spoznal. Je taky zivy ako je "ATI Fiji sand" z Fiji :D .

Novym pieskom to nebude, mas toho najviac na kamenoch co uz nove niesu, takze musi byt na nich len bordel, ak budes menit vodu, skus odsat z kamenov. Alebo trocha zubnou kefkou, aby si videl co ti z nich pojde dole spod tej riasy.

Ja mam tiez nejake flaky na niektorych miestak akva, ale viem, ze je to len usadzovanim bordelu, tak to neriesim. Vodu mozes mat nulovu na dusicnany aj fosfaty a aj tak mozes mat riasy. Potom je to ale o prudeni vody.

Neviem tvoje parametre vody, kolko krmis, ci davas amino, osvetlenie, sposob prudenia ...
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa Karel 99 »

parametry jsou psány trochu nahoře.beru to jako novou nádrž, všechny testy dělány v mořské akvaristice, světlo je mars aqua150w.
co ty sorbenty? odebrat nebo víc krmit.
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa lubotheone »

Ako pisal drakken, cas je tvoj kamarat. Ak sa ti chce minat peniaze, mozes skusit biodigest od prodibio, ale ja by som len pockal.
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Kousek moře u Brna, Karel

Príspevok od používateľa lubotheone »

Ahoj všem,
nedaří se zbavit téhle řasy, na útesu je cca 3cm dlouhá nahnědlá, na dně krátká hnědá.
drží se mě od 20 prosince kdy bylo vše přesunuto do větší nádrže.cca 120l vody čistý objem.
Čerpadlo návratové 1200l/hod a 2x proudovka.V zádech filtrace 1l keramika,1L siporax a matrix,100g phosex,500g zeolit.
Dnešní měřené hodnoty:
NO3 neměřitelné, PO4 neměřitelné, NO2 0,025, voda1,027, PH 7,7, Kh 9,0
Tvrdé korály jsou pryč a ostatní se netváří nic moc.
Před třemi dny použit erythromicyn na sinici.řešení od aqva vala je vysadit sorbenty phos a zeolit, nebo asi víc krmit.Krmím mražená arthemie 1/4 kostky denně nebo humří vajíčka.
děkuji za rady.

OK, parametre su ako pri novej nadrzi, trocha by som siel dole so salinitou na 1.026, ale to su detajly.
Na sorbenty sa vyprdni, zeolit je dobry len na absorbciu NH4+, ale NO2+ a NO3+ nesorbuje, 500g :shock: :shock: :shock: . Phos mas asi klasiku, hydratovany FeO3, ak sa ti usadzuje v akva na sutroch tak je zdroj fosforu pre riasy. Vyhod to.
Ja si myslim, ze je to len novou nadrzou a nic s tohoto zatial nepotrebujes.

Nevidel som aku mas CUC osadku; slimaky, pustovniky... teraz by mali hody :lol:

Potrebujes riadnu filtraciu, siporax je totalna blbost, nikdy som to nikde nepisal, ale ma taku malu porozitu a neefektivnu mikrostrukturu, ze je uplne neucinny, len marketing, sorry. Matrix, nemal som to v rukach, ale to je medium ucinne len pri malych prietokoch cca 200l/h.
Lepsie by si urobil, keby si ten priestor naplnil koralovkou, alebo kamenmi, ale poriadne porovitymi.

Je to na dlhsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"