Nezvaní hostia

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Strašek. Jednou jsem přivezl 20 Lysmat a nechal jsem je v síťce na chytání ryb abych je nemusel druhý den lovit. Strašek je jednu po druhé zabil i přes to síto! Když jsem je vyndaval kleštěma, tak tloukl i do kleští
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

mam tam 4 kusy, sice mensie ale poradit si snim mohli :-))

flavescens
desjardini
hepatus
olivaceus
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

korovec ?

Príspevok od používateľa lupolgi »

viete mi prosim blizsie definovat tohoto zivocicha ?
vytiahol som ho z kolonie acropory
na spominanej acropore vybledla cela jedna vetva (+nejake dalsie miesta) v priebehu cca 8hod.
hladam pricinu a chcem sa spytat, ci nemoze byt nahodou pricina tento obyvatel

http://www.reef.sk/album_mod/upload/df3 ... d960b9.jpg

vdaka
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No zaujimavy obyvatel, bude to nejaka drobna (symbioticka?, komenzalna?, paraziticka???) kreveta alebo pripadne aj larva nejakeho ineho, vacsieho korovca. Konkretne takuto vec vidim 1.x, dufam, ze neputovala na exkurziu kanalizacnym systemom. Nenapisal si aka je velka, resp. ci mas nejake ine vacsie korovce v nadrzi. Ale ked moze koraly obzierat Rhynchocinetes durbanensis, teoreticky by mohlo aj toto. Otazka potom je, preco by sa to neprejavilo doteraz.
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

Lukas, ten ulovok som nalozil do 60% liehu a dal do chladnicky.
Najblizsie Ti ho prinesiem.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Obávám se, že to bělení kolonie Acropory nemá na svědomí ta symbiotická krevetka (ta jen ožírala odumírající mezogleu), ale 100% nedostatečné vodní prodění vlastní kolonií. Co já toho pohřbil, než jsem na to přišel :roll:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

rybka napísal:Obávám se, že to bělení kolonie Acropory nemá na svědomí ta symbiotická krevetka (ta jen ožírala odumírající mezogleu), ale 100% nedostatečné vodní prodění vlastní kolonií. Co já toho pohřbil, než jsem na to přišel :roll:
toto môžem len potvrdiť, určite to nemá na svedomí tá krevetka alebo krab, bude to to prúdenie ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Prave prudenie sme uz s Lubosom konzultovali a snazili sa vylucit, vyzera to skor (podla niektoych dalsich indicii) na infekcny povod (bakterie/ virusy). Tu uz pomoze jedine rozsekanie kolonie a likvidacia poskodenej casti.
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

Presne ako pisal Lukáš, kolonia je nasmerovana, do priameho prudu cerpadla. Stalo sa tak, asi pred 6 dnami, ked sa zacali vyskytovat belave casti.
Vcera vecer, som ju este trosku viac nasmeroval na prud a do rana vyzerala tak, ako na fotke.
V tomto pripade sa skor priklanam k tej viroze.

Lubos
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

No kdyz mi naposled (a zatim jen jednou) tohle Acropora udelala (dve vetve behem par hodin) tak do dalsich 24 h byla kompletne mrtva cela koloni. O neco dele prezivaly odlomene a jinam prilepene casti, nicmene jsem je asi oddelil pozde. Nekdy se pouziva termin Rapid Tissue Necrosis, coz neni ani tak samostatna choroba jako spis popisny termin toho co se deje. Nerikam ze je to tvuj pripad, popis priznaku byva ale podobny...velmi rychle doslova "sloupani se" tkani, davane za pricinu napriklad stresu kteremu mohl byt koral vystaven - cokoliv od zmeny parametru v akva az po tu zminovanou infekci)

Velmi hezky kriticky clanek o zneuzivani terminu RTN pro vsechno co se postizeni Acropor tyka, ktery zaroven problematiku do slusne sire vysvetluje
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

Postihnutut Acroporu som nechal este jednu noc v prude.
Belenie vyrazne nepostupilo. Az na malicke flaky uz na postihnutej vetve.
Vzhladom na to, ze odchadzam na 4 dni prec, nechcem riskov snehovo biele tazitko na stol a celu koloniu som rozsekal.
V celku dobre sa mi podarilo rozpolit koloniu na dve casti.
Jednu "zdravu" a z druhej som spravil :( odchov, samozrejme bez postihnutych casti.

http://www.reef.sk/album_mod/upload/2ba ... 0f41fb.jpg
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Príspevok od používateľa plaza »

chtel bych vas poprosit.http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=2252 toto je mali zmetek :twisted: z meho aq a chtel bych se dozvedet jestli z neho mam mit obavy.jestli se treba casem nepusti do koralu.tvrde nemam ale casem je chystam a byl bych nerad kdyby mi neco pozral.zatim jsem ho pristihl ze okusuje fialovou rasu.za pomoc dekuji.zdravym.plaza
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Tezko rict ale spis bych se priklonil k tomu ze ano. Ja se dvou krabu zbavil hned zpocatku, ale protoze jsem lidumil/krabomil tak ted se jim doufam dari dobre v jedne prazske akvaristice. Tech opravdu bezpecnych krabu znam jen par a i ti muzou ve vetsim vydani skodit. Od porizeni karibskeho krabika me odradilo to ze ve vetsim vydani si treba rd pochutna na poustevniccich a ti byli precejen v mem akva prvni. Jinak vetsina zastava presumpci neviny...tezko rict..ja mam mozna radsi pristup bdele opatrnosti :-))
Tohle byli moji krabici co se stehovali http://tomasgregor.cz/krab.jpg
http://tomasgregor.cz/krab2.jpg

Vic o krabech tady
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Príspevok od používateľa plaza »

tak tady uz je odchyceny http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=2255 .tak jestli ho nekdo uz znate prosim poinformujte me.rad bych si ho nechal ale jestli dela skody tak se bez nej radsi obejdu.za info dekuju[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"