T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa babajaga »

Tiež tropic marin pro reef
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Fluidní filtr
- tak člověk vyřeší jednu věc a hned se najde druhá. Rozhodl jsem se vyřešit už nějak regulaci PO4. Nakonec jsem koupil fluidní filtr, někdo ho zde doporučoval - Somatic. Je menší, což mi vyhovuje, ale na Rowaphos či podobné bohatě stačí.
Filtr nemá vlastní čerpadlo, takže jsem jej chtěl napojit na nějaké malé - zkusil jsem New Jet 800, ale bohužel je pro mne hlučné. Obecně najít malé tiché čerpadlo je asi zázrak.

Někdo zde psal, že Atman 201, ale už se bojím něco koupit - zkusil jsem Aquatlantis, Eheim, teď ten NJ - vše prostě hlučné. Tak se zde ptám na reálné zkušenosti - opravdu Atman je to pravé, máte někdo třeba porovnání s tím NJ? Když je ten Atman na 230V, nevrčí tam ten motor, nevydává brum?

A pak je tu ještě jedna možnost, dát téčko na výtlačné čerpadlo, mám Jebao DCP 3000, to by mělo utáhnout, jedu tak na 75 - 80%, takže rezerva tam je. Ale, bude to OK, hadice má asi vnitřní průměr 16 mm, téčko to ještě zmenší o 1-2 mm, bude to OK? Prosím, kdo to takto má, jak to vidíte, jste spokojeni?

Prosím o jakoukoliv dobrou radu, zkušenosti, ideálně pak i foto zapojení filtru - klidně do SZ, kdo nechce veřejně. Fakt potřebuji popostrčit správným směrem, jinak PO4 vyhraje.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Jirik »

Já mam atmana 201 a neni slyšet, ale dlouho nevydržela ta osička, tak jsem ho předělal na keramickou a je to super :wink: Za ty peníze zázrak :D
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa babajaga »

Keď tak tam daj DCP 2000, alebo neviem aké najmenšie robia. Vieš ho stiahnuť na úplne pomaly prietok a nebudeš ho počuť. Alebo ak sa ti dá napoj to na vytlak, daj tam Tko a ventil aby si vedel regulovať prietok. Tým pádom pridas na vytlacnom čerpadle možno na 100% a bude to akurát. Aj tak v tom valci kde budeš mat po4 absorber musíš mat pomaly prietok aby to malo význam.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Bohužel nejmenší Jebao je 2 500 l/hod, což mi už přijde dost , navíc je velké a nevím, zda to do sumpu vše dám.

Pokud někdo máte T na výtlak, jak moc s tím průtokem hýbe připojení fluidního filtru? Udrží se konstantní tlak a proud jak na oběh akva tak i na fluidní filtr, je to stabilní?

Co nějaká fotečka zapojení tímto způsobem? A předpokládám, že T musí být pod úrovní připojení fluidního filtru, aby to tam teklo pod tlakem zespodu, je to tak?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Ivan58
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 10 Okt 2013 18:57
Bydlisko: Nové Zámky

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Ivan58 »

Čerpadlo Jecod DC1200, 1200L/h, 12W - 1,5m. Morské centrum Partizánske.
AQ:160.60.60 + 50l a 60l, sump 130l,cca 750l,Rolematic, skimer DIY ∅200mm,v550mm Jecod 4000l mriežkový rotor.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ale to není z řady DCP. Odzkoušel jsem DCT a DCS a jsou velmi hlučná, je tam pískot od motoru. Zde není žádné další označení, ale mám info, že Jebao odstranilo ten pískot až s řadou DCP.

Takže to asi ani nebudu riskovat.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa babajaga »

P_P napísal: 07 Nov 2019 13:41 Bohužel nejmenší Jebao je 2 500 l/hod, což mi už přijde dost , navíc je velké a nevím, zda to do sumpu vše dám.

Pokud někdo máte T na výtlak, jak moc s tím průtokem hýbe připojení fluidního filtru? Udrží se konstantní tlak a proud jak na oběh akva tak i na fluidní filtr, je to stabilní?

Co nějaká fotečka zapojení tímto způsobem? A předpokládám, že T musí být pod úrovní připojení fluidního filtru, aby to tam teklo pod tlakem zespodu, je to tak?
Udrží ti tlak, ale musíš trochu pridať na výtlaku aby si udržal v prepade rovnaku hladinu. Tebe v tom fluidaku bude stačiť veľmi maly prietok 100-200l/hod, čiže o moc nebudeš musieť pridať. Presne si odregulujes ventilom čo bude pred fluidakom. Podľa toho koľko budeš mat absorberu.
Pozri moje vlakno, tam to mam pofotene ako to mam spravene ja
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa kubrt »

ja mam odbocku z hlavneho vytlaku a potom ventil a fluidny filter. Priemeru 16mm sa neboj aj tak budes nastavovat len maly prietok. Ja som zatial spokojny.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Technicky je mi to jasné. Jen mám obavu jak v praxi.

U toho RS Reeferu je ten přepad a zpátečka trochu odlišné. Na zpátečce je dole ve skříňce takový zajímavý ventil, dá se otočit o několik otáček. Při regulaci si pak nastavím tímto ventilem optimální hladinu v přepadu, ale ta se nedá udržet. Ventil je tak citlivý, že jen při pohledu na něj se změní průtok. Přeháním, ale opravdu, pootočení skoro neznatelné má velký dopad na hladinu v přepadu.

Tak si říkám, zda ten fluidní filtr bude mít konstantní průtok, nebude se nějak zanášet a pod. To by nedělalo dobrotu.

Myslím si, že je zde dost majitelů stejného akva, uvítal bych od nich info, zda to takto mají zapojené.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa babajaga »

To som počul aj ja že to ich “potrubie” celkovo nestojí za moc. Naj by bolo vymeniť aj ten ventil, len to teraz ťažko už...

Ono by si tam dal T kus a len po jednom percente by si pridaval na výtlaku kým by si dosiahol požadovanú hladinu. Tým ventilom by si nekrútil.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak stále ještě zvažuji, jak vyřešit to napojení fluidního filtru. Stále vidím jako pohodlnější napojení přes samostatné čerpadlo.

Teď jsem trochu hledal a našel malá čerpadla na 24V, kde uvádějí, že jsou velmi tichá.

Na Fishstreet mají Jebao DC650 nano a aspoň další dvě jiné, u nás jsem našem MightyJet DC 1200 od výrobce IM, které je dost drahé, ale tak by mělo být zase kvalitní.

Máte někdo reálné zkušenosti s malým čerpadlem na 24 V, prosím, pokud někdo ano, dejte vědět. Díky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa lucius »

... a neni jenodussi dat absorbent do silonky, nebo sklenice od okurek a polozit nekam do sumpu nebo prepadu...
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak jsem to měl doteď. Ale moc účinné to nebylo.

Posle d ní pokus byl to dát do kalíšku, který mám místo ponožky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Dnes jsem si dovezl nějaké korálnatce, tak jsem nelenil a otestoval PO4 testem Salifert. Dotyčný používá fluidní filtr a zrovna v něm měl Rowaphos a prý PO4 má v pohodě.

A opravdu, zkušební vzorek byl čirý, jestli tam byl nějaký nádech, tak jsem to už večer při horším světle nepozoroval.

Pak jsem otestoval moji vodu - vzorek by si mohl zahrát v Kameňáku jako modrý pramen - dle testu 0,5 . Věřím tedy, že ten Salifert i na PO4 nějak funguje a pro základní orientaci stačí.

PS: hned jsem dal aspoň do sáčku AL99, tak uvidíme jestli to trochu srazím dolů. Už asi fakt musím nějak zapojit ten fluiďák, když ono ani to Tčko pro napojení za výtlačné čerpadlo jako naschvál nikde nemají.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"